plasma_applet_binaryclock - en to ro translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ro: Aspect

en: Display:
ro: Afișaj:

[ctx: @option:check]
en: Grid
ro: Grilă

[ctx: @option:check]
en: Inactive LEDs
ro: LED-uri inactive

[ctx: @option:check]
en: Seconds
ro: Secunde

[ctx: @option:check]
en: In BCD format (decimal)
ro: În format BCD (zecimal)

en: Use custom color for:
ro: Folosește culoare personalizată pentru:

[ctx: @option:check]
en: Active LEDs
ro: LED-uri active
