kdeplasma-addons - en to ro translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title]
en: General
ro: Generale

[ctx: @title]
en: Appearance
ro: Aspect

[ctx: @title:group]
en: Icon:
ro: Pictogramă:

[ctx: @option:radio]
en: Website's favicon
ro: Pictograma saitului

[ctx: @action:button]
en: Change Web Browser's icon
ro: Schimbă pictograma navigatorului

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
ro: Pictograma actuală e %1. Apăsați pentru a deschide meniul pentru schimbarea pictogramei actuale sau reinițializarea la cea implicită.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
ro: Denumirea pictogramei e „%1”

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
ro: Alege…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Web Browser
ro: Alegeți o pictogramă pentru navigatorul web

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
ro: Reinițializează la pictograma implicită

[ctx: @option:check]
en: Display Navigation Bar
ro: Afișează bara de navigare

[ctx: @option:radio]
en: Load last-visited page
ro: Încarcă ultima pagină vizitată

[ctx: @title:group]
en: On startup:
ro: La pornire:

[ctx: @option:radio]
en: Always load this page:
ro: Încarcă această pagină mereu:

[ctx: @info]
en: Type a URL
ro: Tastați un URL

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
ro: Scalare conținut:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
ro: Scală fixă:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
ro: Scalare automată dacă lățimea e sub

[ctx: @title:group]
en: Browser Settings:
ro: Configurări navigator:

[ctx: @option:radio]
en: Private Browsing
ro: Navigare privată

[ctx: @action:button]
en: Go Back
ro: Mergi înapoi

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
ro: Mergi înainte

[ctx: @action:button]
en: Go Home
ro: Mergi acasă

en: Open Default URL
ro: Deschide URL-ul implicit

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
ro: Oprește încărcarea paginii

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
ro: Reîncarcă această pagină

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
ro: Deschide legătura în navigator

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
ro: Copiază adresa legăturii

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
ro: Fereastră contextuală blocată

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
ro: Apăsați aici pentru a deschide următoarea fereastră contextuală blocată:
    %1
