krunner_spellcheckrunner - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: spell
ro: ortografie

en: Checks the spelling of :q:.
ro: Verifică ortografia lui :q:.

[ctx: Term is spelled correctly]
en: Correct
ro: Corect

en: Suggested term
ro: Termen sugerat

[ctx: @info]
en: No dictionary found. Please install <resource>hunspell</resource> package using your package manager
ro: Nu au fost găsite dicționare. Instalați pachetul <resource>hunspell</resource> folosind gestionarul de pachete

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
ro: Configurări corector ortografic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
ro: Necesită cuvânt declanșato&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
ro: Cuvânt declanșa&tor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openKcmButton)
en: Configure Dictionaries…
ro: Configurează dicționare…
