plasma_applet_timer - en to ro translation catalogue (31 entries)

[ctx: @action:button]
en: Pause Timer
ro: Întrerupe temporizatorul

[ctx: @action:button]
en: Start Timer
ro: Pornește temporizatorul

[ctx: @title]
en: General
ro: Generale

[ctx: @title]
en: Predefined Timers
ro: Temporizatoare predefinite

[ctx: @title:label]
en: Display:
ro: Afișare:

[ctx: @option:check]
en: Show title:
ro: Arată titlul:

[ctx: @option:check]
en: Show remaining time
ro: Arată timpul rămas

[ctx: @option:check]
en: Show seconds
ro: Arată secundele

[ctx: @option:check]
en: Show timer toggle
ro: Arată comutatorul temporizatorului

[ctx: @option:check]
en: Show progress bar
ro: Arată bara de progres

[ctx: @title:label]
en: On timeout:
ro: La expirare:

[ctx: @option:check]
en: Show notification:
ro: Arată notificare:

[ctx: @placeholder]
en: Timer finished
ro: Temporizatorul a expirat

[ctx: @option:check]
en: Run command:
ro: Rulează comandă:

[ctx: @placeholder]
en: kdialog --msgbox 'Timer finished'
ro: kdialog --msgbox 'Temporizator expirat'

[ctx: @action:button Add timer]
en: Add
ro: Adaugă

en: If you add predefined timers here, they will appear in plasmoid context menu.
ro: Dacă adăugați temporizatoare predefinite aici, acestea vor apărea în meniul contextual al plasmoidului.

en: Scroll over digits to change time
ro: Derulați peste cifre pentru a schimba durata

en: Apply
ro: Aplică

en: Cancel
ro: Renunță

en: Edit
ro: Modifică

en: Delete
ro: Șterge

en: %1 is running
ro: %1 rulează

en: %1 not running
ro: %1 nu rulează

en: Remaining time left: %1 second | Remaining time left: %1 seconds
ro[0]: Timp rămas: %1 secundă
ro[1]: Timp rămas: %1 secunde
ro[2]: Timp rămas: %1 de secunde

en: Use mouse wheel to change digits or choose from predefined timers in the context menu
ro: Folosiți rotița mausului pentru a schimba cifrele sau alegeți din temporizatoarele predefinite din meniul contextual

en: Timer
ro: Temporizator

en: Timer finished
ro: Temporizatorul a expirat

[ctx: @action]
en: &Start
ro: &Pornește

[ctx: @action]
en: S&top
ro: Opreș&te

[ctx: @action]
en: &Reset
ro: &Reinițializează
