kdeplasma-addons - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Toggle Cube
ro: Comută cubul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Cube face displacement:
ro: Dislocarea feței cubului:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_less)
en: Less
ro: Mai puțin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_more)
en: More
ro: Mai mult

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance:
ro: Distanță:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_closer)
en: Closer
ro: Mai aproape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_farther)
en: Farther
ro: Mai departe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Mouse)
en: Mouse:
ro: Maus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseInvertedX)
en: Invert X
ro: Inversează X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseInvertedY)
en: Invert Y
ro: Inversează Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background:
ro: Fundal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, button_Color)
en: Plain color:
ro: Culoare simplă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, button_SkyBox)
en: Skybox:
ro: Cutie cerească:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_SkyBox)
en: Type path or URL...
ro: Tastați o cale sau URL…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_SelectSkyBox)
en: Select...
ro: Alege…

[ctx: @info:placeholder]
en: At least 3 virtual desktops are required to display the Cube, but only %1 is present | At least 3 virtual desktops are required to display the Cube, but only %1 are present
ro[0]: Sunt necesare cel puțin 3 birouri virtuale pentru a afișa cubul, dar e prezent numai %1.
ro[1]: Sunt necesare cel puțin 3 birouri virtuale pentru a afișa cubul, dar sunt prezente numai %1.
ro[2]: Sunt necesare cel puțin 3 birouri virtuale pentru a afișa cubul, dar sunt prezente numai %1.

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
ro: Adaugă birou virtual
