plasma_applet_binaryclock - en to ru translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ru: Внешний вид

en: Display:
ru: Показывать:

[ctx: @option:check]
en: Grid
ru: Сетка

[ctx: @option:check]
en: Inactive LEDs
ru: Неактивные индикаторы

[ctx: @option:check]
en: Seconds
ru: Секунды

[ctx: @option:check]
en: In BCD format (decimal)
ru: В двоично-десятичном коде

en: Use custom color for:
ru: Выбрать цвет:

[ctx: @option:check]
en: Active LEDs
ru: Активные индикаторы
