kdeplasma-addons - en to ru translation catalogue (10 entries)

[ctx: @item:inlist]
en: Julian
ru: Юлианский календарь

[ctx: @item:inlist]
en: Milankovic
ru: Циклы Миланковича

[ctx: @item:inlist]
en: The Solar Hijri Calendar (Persian)
ru: Календарь Солнечная хиджра

[ctx: @item:inlist]
en: The Islamic Civil Calendar
ru: Исламский календарь

[ctx: @item:inlist]
en: Chinese Lunar Calendar
ru: Китайский лунный календарь

[ctx: @item:inlist]
en: Indian National Calendar
ru: Индийский национальный календарь

[ctx: @item:inlist]
en: Hebrew Calendar
ru: Еврейский календарь

[ctx: @label:listbox]
en: Calendar system:
ru: Календарь:

[ctx: @label:spinbox]
en: Date offset:
ru: Смещение даты:

en: %1 day | %1 days
ru[0]: %1 день
ru[1]: %1 дня
ru[2]: %1 дней
ru[3]: %1 день
