kdeplasma-addons - en to sa translation catalogue (38 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

en: Text font size:
sa: पाठस्य फ़ॉन्ट् आकारः :

en: A white sticky note
sa: एकः श्वेतः चिपचिपा टिप्पणः

en: A black sticky note
sa: कृष्णवर्णीयः चिपचिपा टिप्पणः

en: A red sticky note
sa: एकः रक्तः चिपचिपः टिप्पणः

en: An orange sticky note
sa: एकः नारङ्गवर्णीयः चिपचिपा टिप्पणः

en: A yellow sticky note
sa: पीतवर्णीयः चिपचिपा टिप्पणः

en: A green sticky note
sa: एकः हरितः चिपचिपा टिप्पणः

en: A blue sticky note
sa: नीलवर्णीयः चिपचिपा टिप्पणः

en: A pink sticky note
sa: एकः गुलाबी चिपचिपा टिप्पणी

en: A transparent sticky note
sa: एकः पारदर्शी चिपचिपा टिप्पणी

en: A transparent sticky note with light text
sa: हल्केन पाठेन सह पारदर्शी चिपचिपा टिप्पणी

en: Undo
sa: पूर्ववत

en: Redo
sa: पुनः करो

en: Cut
sa: छिन्न

en: Copy
sa: प्रतिलिपि

en: Paste
sa: चिनोतु

en: Paste with Full Formatting
sa: पूर्णस्वरूपणेन सह चिनोतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Formatting
sa: स्वरूपणं निष्कासयन्तु

en: Delete
sa: लुप्

en: Clear
sa: स्पष्टः

en: Select All
sa: सर्वं चिनोतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
sa: विक्रान्तः

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
sa: इटालिक

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
sa: रेखांकनम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
sa: स्ट्राइकथ्रू

en: Discard this note?
sa: एतत् टिप्पणं परित्यजन्तु ?

en: Are you sure you want to discard this note?
sa: किं भवन्तः निश्चयेन एतत् टिप्पणं परित्यक्तुं इच्छन्ति?

[ctx: @item:inmenu]
en: White
sa: श्वेतः

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
sa: कृष्णः

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
sa: रक्त

[ctx: @item:inmenu]
en: Orange
sa: नारङ्ग

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
sa: पीतं

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
sa: हरित

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
sa: नील

[ctx: @item:inmenu]
en: Pink
sa: पाटल

[ctx: @item:inmenu]
en: Transparent
sa: पारदर्शी

[ctx: @item:inmenu]
en: Transparent Light
sa: पारदर्शी प्रकाश
