kdeplasma-addons - en to sa translation catalogue (61 entries)

[ctx: wind direction]
en: N
sa: न॰

[ctx: wind direction]
en: NNE
sa: चतुः

[ctx: wind direction]
en: NE
sa: नहि

[ctx: wind direction]
en: ENE
sa: एकम्‌

[ctx: wind direction]
en: E
sa: तथा

[ctx: wind direction]
en: SSE
sa: एस.एस.ई

[ctx: wind direction]
en: ESE
sa: तत्‌

[ctx: wind direction]
en: S
sa: स

[ctx: wind direction]
en: NNW
sa: एन एन डब्ल्यू

[ctx: wind direction]
en: W
sa: इत्यस्मिन्‌

[ctx: wind direction]
en: VR
sa: वि.आर

[ctx: wind speed]
en: Calm
sa: शान्तः

[ctx: @title]
en: Weather Station
sa: मौसमस्थानकम्

[ctx: @title]
en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

[ctx: @title]
en: Units
sa: इकाइ

[ctx: @title:group]
en: Compact Mode
sa: संकुचित मोड

[ctx: @label]
en: Show temperature:
sa: तापमानं दर्शयतु :

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Over the widget icon
sa: विजेट् चिह्नस्य उपरि

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Beside the widget icon
sa: विजेट् चिह्नस्य पार्श्वे

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Do not show
sa: मा दर्शयतु

[ctx: @label]
en: Show in tooltip:
sa: tooltip इत्यत्र दर्शयतु:

[ctx: @option:check]
en: Temperature
sa: तापमान

[ctx: @option:check Show in tooltip: wind]
en: Wind
sa: वायुः

[ctx: @option:check Show in tooltip: pressure]
en: Pressure
sa: प्रबलता

[ctx: @option:check Show in tooltip: humidity]
en: Humidity
sa: आर्द्रता

[ctx: @label:listbox]
en: Temperature:
sa: तापमान:

[ctx: @label:listbox]
en: Pressure:
sa: प्रबलता:

[ctx: @label:listbox]
en: Wind speed:
sa: वायुवेगः :

[ctx: @label:listbox]
en: Visibility:
sa: दृश्यता :

[ctx: @label:spinbox]
en: Update every:
sa: प्रत्येकं अद्यतनं कुर्वन्तु:

en: %1 minute | %1 minutes
sa[0]: %1 मिनिट्
sa[1]: %1 निमेषाः

[ctx: @label]
en: Location:
sa: स्थानीय:

[ctx: No location is currently selected]
en: None selected
sa: न कश्चित् चयनितः

[ctx: @label]
en: Provider:
sa: प्रदाता :

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter new location
sa: नूतनं स्थानं प्रविशतु

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter location
sa: स्थानं प्रविशतु

[ctx: @info]
en: No weather stations found for '%1'
sa: '%1' कृते कोऽपि मौसमस्थानकानि न प्राप्यन्ते।

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to change your location
sa: भवतः स्थानं परिवर्तयितुं मौसमस्थानकं अन्वेष्टुम्

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to set your location
sa: भवतः स्थानं निर्धारयितुं मौसमस्थानकं अन्वेष्टुम्

[ctx: @info:usagetip]
en: If you've used this weather station in the past, it's possible that a server outage at the weather station provider has made it temporarily unavailable. Try again later.
sa: यदि भवान् पूर्वं एतत् मौसमस्थानकं उपयुज्यते तर्हि सम्भवति यत् मौसमस्थानकप्रदातृस्थाने सर्वरविच्छेदेन अस्थायीरूपेण अनुपलब्धं जातम् । पश्चात् पुनः प्रयासं कुर्वन्तु।

en: Please set your location
sa: कृपया स्वस्थानं सेट् कुर्वन्तु

en: Set location…
sa: स्थानं सेट् कुर्वन्तु…

en: Unable to retrieve weather information for %1
sa: %1 कृते मौसमसूचनाः पुनः प्राप्तुं असमर्थः

[ctx: @info:usagetip]
en: The network request timed out, possibly due to a server outage at the weather station provider. Check again later.
sa: संजाल-अनुरोधस्य समयः समाप्तः, सम्भवतः मौसम-स्थानक-प्रदातुः सर्वर-विच्छेदस्य कारणतः । पश्चात् पुनः पश्यन्तु।

[ctx: Wind condition]
en: Calm
sa: शान्तः

en: Humidity: %1
sa: आर्द्रता : %1

[ctx: @action:button]
en: Show more information
sa: अधिकानि सूचनानि दर्शयतु

[ctx: Forecast period timeframe]
en: 1 Day | %1 Days
sa[0]: १ दिवसे
sa[1]: %1 दिवसाः

[ctx: @label ground temperature]
en: Dewpoint:
sa: ओसबिन्दुः

[ctx: @label]
en: Pressure:
sa: प्रबलता:

[ctx: @label pressure tendency, rising/falling/steady]
en: Pressure Tendency:
sa: दबाव प्रवृत्तिः :

[ctx: @label]
en: Visibility:
sa: दृश्यता :

[ctx: @label]
en: Humidity:
sa: आर्द्रता:

[ctx: @label]
en: Wind Gust:
sa: वायुप्रवाहः :

[ctx: @title:tab Weather forecast]
en: Forecast
sa: पूर्वानुमान

[ctx: @title:tab]
en: Details
sa: वर्णन

[ctx: @title:tab %1 is the number of weather notices (alerts, warnings, watches, ...) issued]
en: %1 Notice | %1 Notices
sa[0]: %1 सूचना
sa[1]: %1 सूचनाः

[ctx: @info:placeholder]
en: Unable to load weather forecast
sa: मौसमस्य पूर्वानुमानं लोड् कर्तुं असमर्थः

[ctx: @info:usagetip]
en: There may be a technical issue with the weather provider. If the issue persists for longer than a day, submit a bug report.
sa: मौसमप्रदातृणां सह तान्त्रिकविषयः भवितुम् अर्हति । यदि समस्या एकदिनात् अधिकं यावत् स्थास्यति तर्हि दोषप्रतिवेदनं प्रस्तूयताम् ।

[ctx: @label %1 is the perceived temperature due to conditions like wind or humidity. Use the common phrasing for this concept and keep it short, adding a colon if necessary]
en: Feels like %1
sa: %1 इव अनुभूयते

[ctx: value percentsymbol]
en: %1 %
sa: %1 % .
