kdeplasma-addons - en to sa translation catalogue (11 entries)

en: Disk Quota
sa: डिस्क कोटा

en: Please install 'quota'
sa: कृपया 'quota' संस्थापयन्तु।

en: Running quota failed
sa: कोटा चालनं विफलम् अभवत्

[ctx: usage of quota, e.g.: '/home/bla: 38% used']
en: %1: %2% used
sa: %1: %2% प्रयुक्तम्

[ctx: e.g.: 12 GiB of 20 GiB]
en: %1 of %2
sa: %2 इत्यस्य %1

[ctx: e.g.: 8 GiB free]
en: %1 free
sa: %1 मुक्तम्

[ctx: example: Quota: 83% used]
en: Quota: %1% used
sa: कोटा: %1% प्रयुक्तम्

en: No quota restrictions found.
sa: कोटाप्रतिबन्धाः न प्राप्ताः।

[ctx: @info:status]
en: No quota restrictions found
sa: कोटाप्रतिबन्धाः न प्राप्ताः

[ctx: @info:status]
en: Quota tool not found
sa: कोटा साधनं न प्राप्तम्

[ctx: @info:usagetip]
en: Please install 'quota'
sa: कृपया 'quota' संस्थापयन्तु।
