kdeplasma-addons - en to sa translation catalogue (10 entries)

en: spell
sa: मन्त्र

[ctx: Spelling checking runner syntax, first word is trigger word, e.g. "spell".]
en: %1:q:
sa: %1:q: 1.1.

en: Checks the spelling of :q:.
sa: :q: इत्यस्य वर्तनीपरीक्षां करोति ।

[ctx: Term is spelled correctly]
en: Correct
sa: उचितं

en: Suggested term
sa: सुझाता पद

[ctx: @info]
en: No dictionary found. Please install <resource>hunspell</resource> package using your package manager
sa: कोऽपि शब्दकोशः न लब्धः। कृपया स्वस्य संकुलप्रबन्धकस्य उपयोगेन <resource>hunspell</resource> संकुलं संस्थापयन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
sa: वर्तनीपरीक्षा सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
sa: &उद्दीपक शब्दस्य आवश्यकता अस्ति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
sa: &Trigger शब्दः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openKcmButton)
en: Configure Dictionaries…
sa: शब्दकोशान् विन्यस्तं कुर्वन्तु…
