kdeplasma-addons - en to sa translation catalogue (16 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to strip…
sa: पट्टिकां कर्तुं कूदन्तु…

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit the comic website
sa: हास्यजालस्थलं पश्यन्तु

[ctx: @label:spinbox]
en: Check for new comics every:
sa: प्रत्येकं नूतनानि हास्यकथाः पश्यन्तु:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit (minutes)]
en: minute | minutes
sa[0]: क्षणं
sa[1]: पन्चनिमेषः

[ctx: @action comic strip]
en: &Next Tab with a New Strip
sa: &नवीनपट्टिका सह अग्रिमः ट्याब्

[ctx: @action]
en: Jump to &First Strip
sa: &First Strip इत्यत्र कूदन्तु

[ctx: @action]
en: Jump to &Current Strip
sa: &Current Strip इत्यत्र कूदन्तु

[ctx: @action]
en: Jump to Strip…
sa: पट्टिकां प्रति कूदन्तु…

[ctx: @action]
en: Visit the Website
sa: वेबसाइट् पश्यन्तु

[ctx: @action]
en: Visit the Shop &Website
sa: Shop &Website इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @action]
en: &Save Comic As…
sa: &हास्यं यथा…

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: &Actual Size
sa: &वास्तविक आकार

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: Store Current &Position
sa: भण्डार वर्तमान &स्थिति

[ctx: @title:window]
en: Go to Strip
sa: पट्टिकां गच्छन्तु

[ctx: @label:spinbox]
en: &Strip number:
sa: &पट्टिका संख्या: 1 .

[ctx: @label:textbox]
en: Strip identifier:
sa: पट्टीपरिचयः :
