kdeplasma-addons - en to sa translation catalogue (5 entries)

[ctx: Trigger word before word to define]
en: define
sa: परिभाच्छसि

[ctx: Dictionary keyword]
en: %1:q:
sa: %1:q: 1.1.

en: Finds the definition of :q:.
sa: :q: इत्यस्य परिभाषां प्राप्नोति।

en: Definition for "%1" has been copied to clipboard
sa: "%1" इत्यस्य परिभाषा क्लिप्बोर्ड् मध्ये प्रतिलिपिता अस्ति

[ctx: @label:textbox]
en: Trigger word:
sa: ट्रिगर शब्दः :
