kdeplasma-addons - en to sq translation catalogue (31 entries)

[ctx: wind direction]
en: N
sq: V

[ctx: wind direction]
en: NNE
sq: VVL

[ctx: wind direction]
en: NE
sq: VL

[ctx: wind direction]
en: ENE
sq: LVL

[ctx: wind direction]
en: E
sq: L

[ctx: wind direction]
en: SSE
sq: JJL

[ctx: wind direction]
en: SE
sq: JL

[ctx: wind direction]
en: ESE
sq: LJL

[ctx: wind direction]
en: S
sq: J

[ctx: wind direction]
en: NNW
sq: VVP

[ctx: wind direction]
en: NW
sq: VP

[ctx: wind direction]
en: WNW
sq: PVP

[ctx: wind direction]
en: W
sq: P

[ctx: wind direction]
en: SSW
sq: JJP

[ctx: wind direction]
en: SW
sq: JP

[ctx: wind direction]
en: WSW
sq: PJP

[ctx: wind speed]
en: Calm
sq: Qetë

[ctx: @title]
en: Weather Station
sq: Stacion Meteorologjik

[ctx: @title]
en: Appearance
sq: Pamja

[ctx: @title]
en: Units
sq: Njësitë

[ctx: Time of the day (from the duple Day/Night)]
en: Day
sq: Ditë

[ctx: Time of the day (from the duple Day/Night)]
en: Night
sq: Natë

[ctx: pressure tendency]
en: Rising
sq: Në ngritje

[ctx: pressure tendency]
en: Falling
sq: Në rënie

[ctx: pressure tendency]
en: Steady
sq: Qëndrueshëm

[ctx: Wind condition]
en: Calm
sq: Qetë

[ctx: Forecast period timeframe]
en: 1 Day | %1 Days
sq[0]: 1 Ditë
sq[1]: %1 Dit

en: Humidity: %1
sq: Lagështia: %1

[ctx: @title:tab Weather forecast]
en: Forecast
sq: Parashikimi

[ctx: @title:tab]
en: Details
sq: Detajet

[ctx: @title:tab %1 is the number of weather notices (alerts, warnings, watches, ...) issued]
en: %1 Notice | %1 Notices
sq[0]: %1 Njoftim
sq[1]: %1 Njoftime
