plasma_applet_org.kde.plasma.diskquota - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (9 entries)

en: No quota restrictions found.
sr@ijekavianlatin: Ograničenja kvote nisu nađena.

en: Quota tool not found.
    
    Please install 'quota'.
sr@ijekavianlatin: Alatka za kvotu nije nađena.
    
    Instalirajte naredbu ‘quota’.

en: Disk Quota
sr@ijekavianlatin: Kvota diska

en: Please install 'quota'
sr@ijekavianlatin: Instalirajte naredbu ‘quota’.

en: Running quota failed
sr@ijekavianlatin: Izvršavanje naredbe ‘quota’ propalo

[ctx: usage of quota, e.g.: '/home/bla: 38% used']
en: %1: %2% used
sr@ijekavianlatin: %1: %2% zauzeto

[ctx: e.g.: 12 GiB of 20 GiB]
en: %1 of %2
sr@ijekavianlatin: %1 od %2

[ctx: e.g.: 8 GiB free]
en: %1 free
sr@ijekavianlatin: %1 slobodno

[ctx: example: Quota: 83% used]
en: Quota: %1% used
sr@ijekavianlatin: Kvota: %1% zauzeto
