plasma_applet_notes - en to sv translation catalogue (39 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
sv: Utseende

en: %1pt
sv: %1 punkter

en: Text font size:
sv: Teckenstorlek för text:

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: A white sticky note
sv: En vit anteckningslapp

en: A black sticky note
sv: En svart anteckningslapp

en: A red sticky note
sv: En röd anteckningslapp

en: An orange sticky note
sv: En orange anteckningslapp

en: A yellow sticky note
sv: En gul anteckningslapp

en: A green sticky note
sv: En grön anteckningslapp

en: A blue sticky note
sv: En blå anteckningslapp

en: A pink sticky note
sv: En rosa anteckningslapp

en: A translucent sticky note
sv: En genomskinlig anteckningslapp

en: A translucent sticky note with light text
sv: En genomskinlig anteckningslapp med ljus text

en: Undo
sv: Ångra

en: Redo
sv: Gör om

en: Cut
sv: Klipp ut

en: Copy
sv: Kopiera

en: Paste
sv: Klistra in

en: Paste with Full Formatting
sv: Klistra in med fullständig formatering

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Formatting
sv: Ta bort formatering

en: Delete
sv: Ta bort

en: Clear
sv: Rensa

en: Select All
sv: Markera alla

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
sv: Fetstil

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
sv: Kursiv

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
sv: Understruken

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
sv: Överstruken

en: Discard this note?
sv: Släng anteckningen?

en: Are you sure you want to discard this note?
sv: Är du säker på att du vill slänga anteckningen?

[ctx: @item:inmenu]
en: White
sv: Vit

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
sv: Svart

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
sv: Röd

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
sv: Gul

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
sv: Grön

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
sv: Blå

[ctx: @item:inmenu]
en: Pink
sv: Rosa

[ctx: @item:inmenu]
en: Translucent
sv: Halvgenomskinlig

[ctx: @item:inmenu]
en: Translucent Light
sv: Ljus halvgenomskinlig
