kdeplasma-addons - en to sv translation catalogue (13 entries)

[ctx: @item:inlist]
en: Julian
sv: Juliansk

[ctx: @item:inlist]
en: The Solar Hijri Calendar (Persian)
sv: Hijri-solkalender (persisk)

[ctx: @item:inlist See https://cldr.unicode.org/development/development-process/design-proposals/islamic-calendar-types for more details]
en: Islamic Calendar (Astronomical)
sv: Islamsk kalender (astronomisk)

[ctx: @item:inlist See https://cldr.unicode.org/development/development-process/design-proposals/islamic-calendar-types for more details]
en: The Islamic Civil Calendar (Tabular)
sv: Allmän Islamsk kalender (tabell)

[ctx: @item:inlist See https://cldr.unicode.org/development/development-process/design-proposals/islamic-calendar-types for more details]
en: Islamic Calendar (Umm al-Qura)
sv: Islamsk kalender (Umm al-Qura)

[ctx: @item:inlist]
en: Chinese Lunar Calendar
sv: Kinesisk månkalender

[ctx: @item:inlist]
en: Indian National Calendar
sv: Indisk nationell kalender

[ctx: @item:inlist]
en: Hebrew Calendar
sv: Hebreisk kalender

[ctx: @label:listbox]
en: Calendar system:
sv: Kalendersystem:

[ctx: @info:tooltip]
en: This calendar is based on pure astronomical calculation. It doesn't consider any crescent visibility criteria.
sv: Kalendern är helt baserad på astronomiska beräkningar. Den tar inte hänsyn till några synlighetskriterier för månskäran.

[ctx: @label:spinbox]
en: Date offset:
sv: Datumförskjutning

en: %1 day | %1 days
sv[0]: %1 dag
sv[1]: %1 dagar

[ctx: @info:tooltip]
en: A positive offset signifies a later date, while a negative offset signifies an earlier date.
sv: En positiv förändring anger ett senare datum, medan en negativ förändring anger ett tidigare datum.
