kdeplasma-addons - en to ta translation catalogue (13 entries)

en: Displays the current date
ta: தற்போதைய தேதியை காட்டும்

en: Displays the current time
ta: தற்போதைய நேரத்தை காட்டும்

[ctx: The <> and space are part of the example query]
en:  <timezone>
ta:  <நேரமண்டலம்>

en: Displays the current date and difference to system date in a given timezone
ta: குறிப்பிட்ட நேரமண்டலத்தில் தற்போதைய தேதியையும், வட்டார தேதியுடனான வித்தியாசத்தையும் காட்டும்

en: Displays the current time and difference to system time in a given timezone
ta: குறிப்பிட்ட நேரமண்டலத்தில் தற்போதைய நேரத்தையும், வட்டார நேரத்துடனான வித்தியாசத்தையும் காட்டும்

en: Today's date is %1
ta: இன்றைய தேதி %1

[ctx: time difference between time zones, e.g. in Stockholm it's 1 calendar day later than in Brasilia]
en: %1 later
ta: %1 பிந்தையது

[ctx: date difference between time zones, e.g. in Brasilia it's 1 calendar day earlier than in Stockholm]
en: %1 earlier
ta: %1 முந்தையது

[ctx: no date difference between time zones, e.g. in Stockholm it's the same calendar day as in Berlin]
en: no date difference
ta: தேதி வித்தியாசம் இல்லை

en: Current time is %1
ta: இப்போதைய நேரம் %1

[ctx: time difference between time zones, e.g. in Stockholm it's 4 hours later than in Brasilia]
en: %1 later
ta: %1 பிந்தையது

[ctx: time difference between time zones, e.g. in Brasilia it's 4 hours earlier than in Stockholm]
en: %1 earlier
ta: %1 முந்தையது

[ctx: no time difference between time zones, e.g. in Stockholm it's the same time as in Berlin]
en: no time difference
ta: நேர வித்தியாசம் இல்லை
