kdeplasma-addons - en to tg translation catalogue (6 entries)

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: date
tg: сана

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: time
tg: вақт

en: Displays the current date
tg: Санаи ҷориро нишон медиҳад

en: Displays the current time
tg: Вақти ҷориро нишон медиҳад

en: Today's date is %1
tg: Имрӯз санаи %1

en: Current time is %1
tg: Вақти ҷорӣ %1
