kdeplasma-addons - en to tg translation catalogue (29 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
tg: Намуди зоҳирӣ

en: A white sticky note
tg: Ёддошти часпаки сафед

en: A black sticky note
tg: Ёддошти часпаки сиёҳ

en: A red sticky note
tg: Ёддошти часпаки сурх

en: An orange sticky note
tg: Ёддошти часпаки норанҷ

en: A yellow sticky note
tg: Ёддошти часпаки зард

en: A green sticky note
tg: Ёддошти часпаки сабз

en: A blue sticky note
tg: Ёддошти часпаки кабуд

en: A pink sticky note
tg: Ёддошти часпаки гулдор

en: Undo
tg: Ботил сохтан

en: Redo
tg: Дубора анҷом додан

en: Cut
tg: Буридан

en: Copy
tg: Нусха бардоштан

en: Paste
tg: Гузоштан

en: Delete
tg: Нест кардан

en: Clear
tg: Пок кардан

en: Select All
tg: Ҳамаро интихоб кардан

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
tg: Ғафс

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
tg: Дастнавис

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
tg: Дар зер хат кашидашуда

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
tg: Дар миён хат кашидашуда

[ctx: @item:inmenu]
en: White
tg: Сафед

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
tg: Сиёҳ

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
tg: Сурх

[ctx: @item:inmenu]
en: Orange
tg: Норанҷ

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
tg: Зард

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
tg: Сабз

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
tg: Кабуд

[ctx: @item:inmenu]
en: Pink
tg: Гулдор
