kdeplasma-addons - en to tr translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title]
en: General
tr: Genel

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
tr: İçerik ölçeklendirme:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
tr: Sabit ölçek:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
tr: Genişlik şunun altındaysa otomatik ölçeklendirme:

[ctx: @action:button]
en: Go Back
tr: Geri Git

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
tr: İleri Git

[ctx: @info]
en: Type a URL
tr: Bir URL Gir

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
tr: Bu Sayfayı Yüklemeyi Durdur

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
tr: Bu Sayfayı Yeniden Yükle

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
tr: Bağlantıyı Tarayıcıda Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
tr: Bağlantı Adresini Kopyala

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
tr: Açılır pencere engellendi

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
tr: Aşağıdaki engellenen açılır pencereyi açmak için buraya tıklayın:
    %1
