kdeplasma-addons - en to tr translation catalogue (10 entries)

[ctx: @item:inlist]
en: Julian
tr: Jülyen

[ctx: @item:inlist]
en: Milankovic
tr: Milankoviç

[ctx: @item:inlist]
en: The Solar Hijri Calendar (Persian)
tr: Hicri Güneş Takvimi (Pers)

[ctx: @item:inlist]
en: The Islamic Civil Calendar
tr: Sivil İslam Takvimi

[ctx: @item:inlist]
en: Chinese Lunar Calendar
tr: Çin Güneş Takvimi

[ctx: @item:inlist]
en: Indian National Calendar
tr: Ulusal Hint Takvimi

[ctx: @item:inlist]
en: Hebrew Calendar
tr: İbrani Takvimi

[ctx: @label:listbox]
en: Calendar system:
tr: Takvim sistemi:

[ctx: @label:spinbox]
en: Date offset:
tr: Tarih ofseti:

en: %1 day | %1 days
tr[0]: %1 gün
tr[1]: %1 gün
