plasma_applet_fifteenPuzzle - en to ug translation catalogue (17 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ug: قىياپەت

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
ug: شادا چوڭلۇقى:

[ctx: @label:group radio button group]
en: Background:
ug: تەگلىك:

[ctx: @label:chooser opens background color picker]
en: Color:
ug: رەڭ:

[ctx: @label:chooser opens background image file picker]
en: Image:
ug: سۈرەت:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
ug: ئىختىيارى سۈرەت يولى…

[ctx: @action:button]
en: Choose image…
ug: سۈرەت تاللىنىدۇ…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
ug: بىر سۈرەت تاللىنىدۇ

[ctx: @item:inlistbox file type category for file picker]
en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
ug: سۈرەت ھۆججەت (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

[ctx: @title:group formdata label]
en: Tile labels:
ug: جىپسىلاش بەلگىسى:

[ctx: @label:chooser opens label color picker]
en: Color:
ug: رەڭ:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
ug: ۋاقىت: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
ug: تەرتىپسىز

[ctx: @info:status The number of moves made by the player so far]
en: Moves: %1
ug: يۆتكەش: %1

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
ug: ھەل قىلىندى! قايتا سىناڭ.

en: Fifteen Puzzle
ug: ئون بەش سان قۇراشتۇرۇش ئويۇنى

en: Solve by arranging in order
ug: تەرتىپ بويىچە رەتلەش ئويۇنى
