plasma_applet_org.kde.plasma.quicklaunch - en to uk translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: General
uk: Загальне

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum columns:
uk: Максимальна кількість стовпчиків:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum rows:
uk: Максимальна кількість рядків:

[ctx: @title:group]
en: Appearance:
uk: Вигляд:

[ctx: @option:check]
en: Show launcher names
uk: Показати назви

[ctx: @option:check]
en: Enable popup
uk: Увімкнути контекстні підказки

[ctx: @title:group]
en: Title:
uk: Заголовок:

[ctx: @option:check]
en: Show:
uk: Показувати:

[ctx: @info:placeholder]
en: Custom title
uk: Нетиповий заголовок

en: Launch %1
uk: Запустити %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Launcher…
uk: Додати інструмент запуску…

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Launcher…
uk: Змінити інструмент запуску…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Launcher
uk: Вилучити інструмент запуску

en: Quicklaunch
uk: Швидкий запуск

[ctx: @info]
en: Add launchers by Drag and Drop or by using the context menu.
uk: Додайте піктограми запуску перетягуванням зі скиданням або за допомогою контекстного меню.

en: Hide icons
uk: Приховати піктограми

en: Show hidden icons
uk: Показати приховані піктограми

[ctx: @action]
en: Add Launcher…
uk: Додати інструмент запуску…
