plasma_applet_org.kde.plasma.userswitcher - en to uk translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: General
uk: Загальне

[ctx: @title:label]
en: Username style:
uk: Стиль імені користувача:

[ctx: @option:radio]
en: Full name (if available)
uk: Ім’я повністю (якщо можна)

[ctx: @option:radio]
en: Login username
uk: Назва облікового запису

[ctx: @title:label]
en: Show:
uk: Показане:

[ctx: @option:radio]
en: Name
uk: Ім'я

[ctx: @option:radio]
en: User picture
uk: Зображення користувача

[ctx: @option:radio]
en: Name and user picture
uk: Ім'я і зображення користувача

[ctx: @title:label]
en: Advanced:
uk: Додатково:

[ctx: @option:check]
en: Show technical session information
uk: Показувати технічні дані щодо сеансів

en: You are logged in as <b>%1</b>
uk: Ви увійшли до системи від імені <b>%1</b>

en: Current user
uk: Поточний користувач

[ctx: Nobody logged in on that session]
en: Unused
uk: Не використовується

[ctx: User logged in on console (X display number)]
en: on %1 (%2)
uk: на %1 (%2)

[ctx: @action:button]
en: Switch to User %1
uk: Перемкнутися на користувача %1

[ctx: @action]
en: New Session
uk: Новий сеанс

[ctx: @action]
en: Lock Screen
uk: Заблокувати екран

[ctx: Show a dialog with options to logout/shutdown/restart]
en: Log Out
uk: Вийти
