kdeplasma-addons - en to uk translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title]
en: General
uk: Загальне

[ctx: @title]
en: Appearance
uk: Вигляд

[ctx: @title:group]
en: Icon:
uk: Піктограма:

[ctx: @option:radio]
en: Website's favicon
uk: Піктограма сайта

[ctx: @action:button]
en: Change Web Browser's icon
uk: Змінити піктограму браузера

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
uk: Поточною піктограмою є %1. Натисніть, щоб відкрити меню для зміни поточної піктограми або відновлення типової піктограми.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
uk: Назвою піктограми є «%1»

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
uk: Вибрати…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Web Browser
uk: Виберіть піктограму браузера

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
uk: Повернутися до типової піктограми

[ctx: @option:check]
en: Display Navigation Bar
uk: Показувати панель навігації

[ctx: @option:radio]
en: Load last-visited page
uk: Завантажити останню відвідану сторінку

[ctx: @title:group]
en: On startup:
uk: Після запуску:

[ctx: @option:radio]
en: Always load this page:
uk: Завжди завантажувати цю сторінку:

[ctx: @info]
en: Type a URL
uk: Введіть адресу

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
uk: Масштабування вмісту:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
uk: Фіксований масштаб:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
uk: Автоматичне масштабування, якщо ширина є нижчою за

[ctx: @title:group]
en: Browser Settings:
uk: Параметри навігатора:

[ctx: @option:radio]
en: Private Browsing
uk: Режим конфіденційності

[ctx: @action:button]
en: Go Back
uk: Назад

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
uk: Вперед

[ctx: @action:button]
en: Go Home
uk: Перейти до домівки

en: Open Default URL
uk: Відкрити типову адресу

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
uk: Зупинити завантаження цієї сторінки

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
uk: Перезавантажити цю сторінку

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
uk: Відкрити посилання у Інтернет-навігаторі

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
uk: Скопіювати адресу посилання

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
uk: Заблоковано контекстне вікно

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
uk: Натисніть тут, щоб відкрити таке заблоковане контекстне вікно:
    %1
