plasma_applet_org.kde.plasma.diskquota - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Disk Quota
uk: Квота на диску

en: Please install 'quota'
uk: Будь ласка, встановіть пакунок «quota»

en: Running quota failed
uk: Не вдалося запустити quota

[ctx: usage of quota, e.g.: '/home/bla: 38% used']
en: %1: %2% used
uk: %1: використано %2%

[ctx: e.g.: 12 GiB of 20 GiB]
en: %1 of %2
uk: %1 з %2

[ctx: e.g.: 8 GiB free]
en: %1 free
uk: %1 вільно

[ctx: example: Quota: 83% used]
en: Quota: %1% used
uk: Квота: використано %1%

en: No quota restrictions found.
uk: Квот не виявлено.

[ctx: @info:status]
en: No quota restrictions found
uk: Квот не виявлено

[ctx: @info:status]
en: Quota tool not found
uk: Не знайдено програми «quota»

[ctx: @info:usagetip]
en: Please install 'quota'
uk: Будь ласка, встановіть пакунок «quota»
