kdeplasma-addons - en to vi translation catalogue (17 entries)

[ctx: @title]
en: General
vi: Chung

[ctx: @info:tooltip]
en: Pick color
vi: Nhặt màu

[ctx: @info:usagetip]
en: Drag a color code here to save it<nl/>Drag an image file here to get its average color
vi: Kéo một mã màu vào đây để lưu nó<nl/>Kéo một tệp ảnh vào đây để lấy màu trung bình của nó

[ctx: @label:listbox]
en: Default color format:
vi: Định dạng màu mặc định:

[ctx: @option:check]
en: Automatically copy color to clipboard
vi: Tự động chép màu vào bảng nháp

[ctx: @label]
en: When pressing the keyboard shortcut:
vi: Khi nhấn phím tắt:

[ctx: @option:radio]
en: Pick a color
vi: Nhặt một màu

[ctx: @option:radio]
en: Show history
vi: Hiện lịch sử

[ctx: @label]
en: Preview count:
vi: Số lượng màu xem thử:

[ctx: @action]
en: Open Color Dialog
vi: Mở hộp thoại màu

[ctx: @action]
en: Clear History
vi: Xoá lịch sử

[ctx: @action]
en: View History
vi: Xem lịch sử

[ctx: @title:menu]
en: Copy to Clipboard
vi: Chép vào bảng nháp

[ctx: @info:usagetip]
en: No colors
vi: Không màu

[ctx: @action:button]
en: Pick Color
vi: Nhặt màu

[ctx: @info:progress just copied a color to clipboard]
en: Copied!
vi: Đã chép!

[ctx: @action:button]
en: Delete
vi: Xoá
