kdeplasma-addons - en to vi translation catalogue (16 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
vi: Diện mạo

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
vi: Cỡ bảng:

en: Background:
vi: Nền:

en: Color:
vi: Màu:

en: Image:
vi: Ảnh:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
vi: Đường dẫn đến ảnh tự chọn…

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
vi: Chọn ảnh…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
vi: Chọn một ảnh

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
vi: Tệp ảnh (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
vi: Các ô:

en: Colored numbers:
vi: Các số có màu:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
vi: Thời gian: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
vi: Xáo trộn

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
vi: Giải xong! Hãy thử lại.

en: Fifteen Puzzle
vi: Trò chơi đảo ô

en: Solve by arranging in order
vi: Giải bằng cách sắp xếp theo thứ tự
