kdeplasma-addons - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Creates Characters from :q: if it is a hexadecimal code or defined alias.
vi: Tạo ra các kí tự từ :q: nếu nó là mã thập lục phân hoặc một biệt danh đã định.

[ctx: Message that config is corrupted]
en: Config entries for alias list and code list have different sizes, ignoring all.
vi: Các mục cấu hình cho danh sách biệt danh và danh sách mã có kích thước khác nhau, đang bỏ qua tất cả.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, main)
en: Character Runner Config
vi: Cấu hình trình chạy kí tự

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigger)
en: &Trigger word:
vi: Từ &kích hoạt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_alias)
en: Alias:
vi: Biệt danh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_hex)
en: Hex code:
vi: Mã hex:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alias
vi: Biệt danh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Code
vi: Mã

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addItem)
en: Add Item
vi: Thêm mục

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteItem)
en: Delete Item
vi: Xoá mục
