kdeplasma-addons - en to vi translation catalogue (13 entries)

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: date
vi: ngay

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: time
vi: gio

en: Displays the current date
vi: Hiển thị ngày hiện tại

en: Displays the current time
vi: Hiển thị giờ hiện tại

[ctx: The <> and space are part of the example query]
en:  <timezone>
vi:  <múi giờ>

en: Displays the current date and difference to system date in a given timezone
vi: Hiển thị ngày hiện tại và khác biệt với ngày hệ thống ở một múi giờ chỉ định

en: Displays the current time and difference to system time in a given timezone
vi: Hiển thị giờ hiện tại và khác biệt với giờ hệ thống ở một múi giờ chỉ định

en: Today's date is %1
vi: Ngày hôm nay là %1

[ctx: date difference between time zones, e.g. in Brasilia it's 1 calendar day earlier than in Stockholm]
en: %1 earlier
vi: %1 trước

[ctx: no date difference between time zones, e.g. in Stockholm it's the same calendar day as in Berlin]
en: no date difference
vi: ngày không khác biệt

en: Current time is %1
vi: Giờ hiện tại là %1

[ctx: time difference between time zones, e.g. in Stockholm it's 4 hours later than in Brasilia]
en: %1 later
vi: %1 sau

[ctx: no time difference between time zones, e.g. in Stockholm it's the same time as in Berlin]
en: no time difference
vi: giờ không khác biệt
