kdeplasma-addons - en to vi translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: General
vi: Chung

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum columns:
vi: Số cột tối đa:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum rows:
vi: Số dòng tối đa:

[ctx: @title:group]
en: Appearance:
vi: Diện mạo:

[ctx: @option:check]
en: Show launcher names
vi: Hiện tên mục khởi chạy

[ctx: @option:check]
en: Enable popup
vi: Dùng ô bật lên

[ctx: @title:group]
en: Title:
vi: Tiêu đề:

[ctx: @option:check]
en: Show:
vi: Hiện:

[ctx: @info:placeholder]
en: Custom title
vi: Tiêu đề tự chọn

en: Launch %1
vi: Khởi chạy %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Launcher…
vi: Thêm mục…

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Launcher…
vi: Sửa mục…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Launcher
vi: Xoá mục

en: Quicklaunch
vi: Khởi chạy nhanh

[ctx: @info]
en: Add launchers by Drag and Drop or by using the context menu.
vi: Thêm mục khởi chạy bằng cách kéo thả hoặc dùng trình đơn ngữ cảnh.

en: Hide icons
vi: Ẩn biểu tượng

en: Show hidden icons
vi: Hiện các biểu tượng ẩn

[ctx: @action]
en: Add Launcher…
vi: Thêm mục…
