kdeplasma-addons - en to vi translation catalogue (29 entries)

[ctx: @label:listbox]
en: Positioning:
vi: Bố trí:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled
vi: Đổi cỡ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
vi: Đặt vào giữa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tiled
vi: Lát gạch

[ctx: @label:chooser]
en: Background color:
vi: Màu nền:

[ctx: @title:window]
en: Select Background Color
vi: Chọn màu nền

[ctx: @label:listbox]
en: Provider:
vi: Nhà cung cấp:

[ctx: @info:tooltip]
en: This wallpaper provider does not filter out images that may be sensitive or objectionable. Use caution if these images will be displayed in public.
vi: Nhà cung cấp phông nền này không lọc bỏ các ảnh có thể mang tính nhạy cảm hoặc có thể bị phản đối. Hãy cẩn trọng nếu những ảnh này sẽ được hiển thị công khai.

[ctx: @option:check]
en: Update when using metered network connection
vi: Cập nhật khi dùng kết nối mạng có đo lường

[ctx: @label]
en: Today's picture:
vi: Bức ảnh của hôm nay:

[ctx: @label]
en: Title:
vi: Tiêu đề:

[ctx: @label]
en: Author:
vi: Tác giả:

[ctx: @action:button]
en: Open Containing Folder
vi: Mở thư mục chứa

[ctx: @info:whatsthis for a button]
en: Open the destination folder where the wallpaper image was saved.
vi: Mở thư mục nơi lưu bức ảnh phông nền này.

en: Open Wallpaper Image
vi: Mở ảnh phông nền

[ctx: @info:whatsthis]
en: Today's picture
vi: Bức ảnh của hôm nay

[ctx: @info:whatsthis]
en: Loading
vi: Đang tải

[ctx: @info:whatsthis]
en: Unavailable
vi: Không có

[ctx: @info:whatsthis for an image %1 title %2 author]
en: %1 Author: %2. Right-click on the image to see more actions.
vi: %1 Tác giả: %2. Bấm phải vào ảnh để thấy thêm các hành động.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The wallpaper is being fetched from the Internet.
vi: Phông nền đang được tìm nạp về từ Liên Mạng.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Failed to fetch the wallpaper from the Internet.
vi: Tìm nạp phông nền về từ Liên Mạng thất bại.

[ctx: @action:inmenu wallpaper preview menu]
en: Save Image as…
vi: Lưu ảnh thành…

[ctx: @info:whatsthis for a button and a menu item]
en: Save today's picture to local disk
vi: Lưu bức ảnh của hôm nay vào máy

[ctx: @action:inmenu wallpaper preview menu, will open the website of the wallpaper]
en: Open Link in Browser…
vi: Mở liên kết trong trình duyệt…

[ctx: @info:whatsthis for a menu item]
en: Open the website of today's picture in the default browser
vi: Mở địa điểm web của bức ảnh của hôm nay trong trình duyệt mặc định

[ctx: @title:window]
en: Save Today's Picture
vi: Lưu bức ảnh của hôm nay

[ctx: @label:listbox Template for file dialog]
en: JPEG image (*.jpeg *.jpg *.jpe)
vi: Ảnh JPEG (*.jpeg *.jpg *.jpe)

[ctx: @info:status after a save action]
en: The image was not saved.
vi: Ảnh đã không được lưu.

[ctx: @info:status after a save action %1 file path %2 basename]
en: The image was saved as <a href="%1">%2</a>
vi: Ảnh đã được lưu thành <a href="%1">%2</a>
