plasma_applet_fuzzy_clock - en to wa translation catalogue (12 entries)

en: Night
wa: Nute

en: Early morning
wa: Pikete do djoû

en: Morning
wa: Matén

en: Almost noon
wa: Cåzu nonne

en: Noon
wa: Nonne

en: Afternoon
wa: Après-nonne

en: Evening
wa: Vesprêye

en: Late evening
wa: Nuteye

en: Start of week
wa: Cominçmint del samwinne

en: Middle of week
wa: Mitan del samwinne

en: End of week
wa: Fén del samwinne

en: Weekend!
wa: Wekene!
