kio_perldoc - en to nds translation catalogue (7 entries)

en: <html><head><title>No page requested</title><body>No page was requested.  You can search for:<ul><li>functions using perldoc:/functions/foo</li>
    
    <li>faq entries using perldoc:/faq/search_terms</li><li>All other perldoc documents using the name of the document, like<ul><li><a href='perldoc:/perlreftut'>perldoc:/perlreftut</a></li><li>or <a href='perldoc:/Net::HTTP'>perldoc:/Net::HTTP</a></li></ul></li></ul>
    
    </body></html>
nds: <html><head><title>Keen Siet anfraagt</title><body>Keen Siet weer anfraagt.  Du kannst söken na:<ul><li>Funkschonen: perldoc:/functions/bispill</li>
    
    <li>FAQ-Indrääg: perldoc:/faq/söök_wöör</li><li>all anner perldoc-Dokmenten: mit den Naam vun't Dokment, as <ul><li><a href='perldoc:/perlreftut'>perldoc:/perlreftut</a></li><li>oder <a href='perldoc:/Net::HTTP'>perldoc:/Net::HTTP</a></li></ul></li></ul>
    
    </body></html>

en: <html><head><title>No documentation for %1</title><body>Unable to find documentation for <b>%2</b></body></html>
nds: <html><head><title>Keen Dokmentatschoon för &bdquo;%1&ldquo;</title><body>För <b>%2</b> lett sik keen Dokmentatschoon finnen.</body></html>

en: Error in perldoc
nds: Fehler binnen perldoc

en: Uses Pod::HtmlEasy by M. P. Graciliano and Geoffrey Leach
nds: Bruukt Pod::HmtlEasy vun M. P. Graciliano un Geoffrey Leach

en: Maintainer, port to KDE 4
nds: Pleger, Porteren na KDE-4

en: Initial implementation
nds: Eerst Ümsetten

en: Pod::HtmlEasy current maintainer
nds: Opstunns Pleger vun Pod::HtmlEasy
