kio_perldoc - en to da translation catalogue (9 entries)

en: <html><head><title>No page requested</title><body>No page was requested.  You can search for:<ul><li>functions using perldoc:/functions/foo</li>
    
    <li>faq entries using perldoc:/faq/search_terms</li><li>All other perldoc documents using the name of the document, like<ul><li><a href='perldoc:/perlreftut'>perldoc:/perlreftut</a></li><li>or <a href='perldoc:/Net::HTTP'>perldoc:/Net::HTTP</a></li></ul></li></ul>
    
    </body></html>
da: <html><head><title>Ingen side specificeret</title><body>Der blev ikke bedt om en side.  Du kan søge efter:<ul><li>funktioner med perldoc:/functions/(navn)</li>
    
    <li>FAQ-emner med perldoc:/faq/(søgeord)</li><li>Alle andre perldoc dokumenter med dokumentets navn, for eksempel<ul><li><a href='perldoc:/perlreftut'>perldoc:/perlreftut</a></li><li>or <a href='perldoc:/Net::HTTP'>perldoc:/Net::HTTP</a></li></ul></li></ul>
    
    </body></html>

en: <html><head><title>No documentation for %1</title><body>Unable to find documentation for <b>%2</b></body></html>
da: <html><head><title>Ingen dokumentation for %1</title><body>Kunne ikke finde dokumentationen for <b>%2</b></body></html>

en: Error in perldoc
da: Fejl i perldoc

en: perldoc KIO worker
da: perldoc KIO-worker

en: KIO worker to provide access to perldoc documentation
da: KIO-worker der giver adgang til perldoc-dokumentation

en: Uses Pod::HtmlEasy by M. P. Graciliano and Geoffrey Leach
da: Bruger Pod::HtmlEasy af M. P. Graciliano og Geoffrey Leach

en: Maintainer, port to KDE 4
da: Vedligeholder, portering til KDE 4

en: Initial implementation
da: Oprindelig implementation

en: Pod::HtmlEasy current maintainer
da: Nuværende Pod::HtmlEasy vedligeholder
