KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: <html><head><title>No page requested</title><body>No page was requested.  You can search for:<ul><li>functions using perldoc:/functions/foo</li>
    
    <li>faq entries using perldoc:/faq/search_terms</li><li>All other perldoc documents using the name of the document, like<ul><li><a href='perldoc:/perlreftut'>perldoc:/perlreftut</a></li><li>or <a href='perldoc:/Net::HTTP'>perldoc:/Net::HTTP</a></li></ul></li></ul>
    
    </body></html>
hu: <html><head><title>Nincs kérés</title><body>Nincs oldal a kérésben. Keresés:<ul><li>függvényekre a perldoc-kal:/functions/foo</li>
    
    <li>faq-bejegyzésekre a perldoc-kal:/faq/keresési_kifejezés</li><li>A többi perldoc-dokumentumnál a dokumentumnévvel, például<ul><li><a href='perldoc:/perlreftut'>perldoc:/perlreftut</a></li><li>vagy <a href='perldoc:/Net::HTTP'>perldoc:/Net::HTTP</a></li></ul></li></ul>
    
    </body></html>

en: <html><head><title>No documentation for %1</title><body>Unable to find documentation for <b>%2</b></body></html>
hu: <html><head><title>Nincs dokumentáció: %1</title><body>Nem található dokumentáció ehhez: <b>%2</b></body></html>

en: Error in perldoc
hu: Hiba a perldoc-ban

en: Copyright 2007, 2008 Michael Pyne
hu: (c) Michael Pyne, 2007, 2008.

en: Uses Pod::HtmlEasy by M. P. Graciliano and Geoffrey Leach
hu: A Pod::HtmlEasy-re épül, amely M. P. Graciliano és Geoffrey Leach munkája

en: Maintainer, port to KDE 4
hu: Karbantartó, KDE 4-es átirat

en: Initial implementation
hu: Első változat

en: Pod::HtmlEasy current maintainer
hu: A Pod::HtmlEasy jelenlegi karbantartója
