kio_perldoc - en to sv translation catalogue (9 entries)

en: <html><head><title>No page requested</title><body>No page was requested.  You can search for:<ul><li>functions using perldoc:/functions/foo</li>
    
    <li>faq entries using perldoc:/faq/search_terms</li><li>All other perldoc documents using the name of the document, like<ul><li><a href='perldoc:/perlreftut'>perldoc:/perlreftut</a></li><li>or <a href='perldoc:/Net::HTTP'>perldoc:/Net::HTTP</a></li></ul></li></ul>
    
    </body></html>
sv: <html><head><title>Ingen sida begärd</title><body>Ingen sida begärdes.  Du kan söka efter:<ul><li>funktioner med perldoc:/functions/namn</li>
    
    <li>Vanliga frågor med perldoc:/faq/sökbegrepp</li><li>Alla andra dokument i perldoc med dokumentets namn, som<ul><li><a href='perldoc:/perlreftut'>perldoc:/perlreftut</a></li><li>eller <a href='perldoc:/Net::HTTP'>perldoc:/Net::HTTP</a></li></ul></li></ul>
    
    </body></html>

en: <html><head><title>No documentation for %1</title><body>Unable to find documentation for <b>%2</b></body></html>
sv: <html><head><title>Ingen dokumentation av %1</title><body>Kan inte hitta dokumentation av <b>%2</b></body></html>

en: Error in perldoc
sv: Fel i perldoc

en: perldoc KIO worker
sv: perldoc I/O-arbetare

en: KIO worker to provide access to perldoc documentation
sv: I/O-arbetare som ger tillgång till perldoc-dokumentation

en: Uses Pod::HtmlEasy by M. P. Graciliano and Geoffrey Leach
sv: Använder Pod::HtmlEasy av M. P. Graciliano och Geoffrey Leach

en: Maintainer, port to KDE 4
sv: Underhåll, överföring till KDE 4

en: Initial implementation
sv: Ursprunglig implementering

en: Pod::HtmlEasy current maintainer
sv: Nuvarande underhåll av Pod::HtmlEasy
