kde5 - en to bs translation catalogue (5 entries)

[ctx: main|]
en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
bs: Gradi priključke od Qt grafičke kontrole prema datoteci ini‑stila.

[ctx: main|]
en: Input file.
bs: Ulazna datoteka

[ctx: main|]
en: Output file.
bs: Izlazna datoteka

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
bs: © 2004-2005, Jan Rejnhart Gejzir

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: Ian Reinhart Geiser
bs: Jan Rejnhart Gejzir
