kdelibs4 - en to fi translation catalogue (6 entries)

[ctx: main|]
en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
fi: Tekee Qt-kontrolliliitännäisiä ini-tyylisistä kuvaustiedostoista.

[ctx: main|]
en: Input file.
fi: Syötetiedosto.

[ctx: main|]
en: Output file.
fi: Tulostetiedosto.

[ctx: main|]
en: Name of the plugin class to generate (deprecated, use PluginName in the input file).
fi: Luotavan liitännäisluokan nimi (vanhennettu; käytä PluginName-kenttää syötetiedostossa).

[ctx: main|]
en: Default widget group name to display in designer (deprecated, use DefaultGroup in the input file).
fi: Kontrolliryhmä, jossa näytetään Designerissä (vanhennettu; käytä DefaultGroup-kenttää syötetiedostossa).

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
fi: © 2004–2005 Ian Reinhart Geiser
