kdelibs4 - en to nn translation catalogue (6 entries)

[ctx: main|]
en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
nn: Byggjer Qt-tilleggselement frå ei ini-skildringsfil.

[ctx: main|]
en: Input file.
nn: Innfil.

[ctx: main|]
en: Output file.
nn: Utfil.

[ctx: main|]
en: Name of the plugin class to generate (deprecated, use PluginName in the input file).
nn: Namnet på programtilleggsklassen som skal lagast (utdatert – bruk heller PluginName i innfila).

[ctx: main|]
en: Default widget group name to display in designer (deprecated, use DefaultGroup in the input file).
nn: Standard elementgruppenamn som skal visast i utformaren (utdatert – bruk heller DefaultGroup i innfila).

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
nn: © 2004–2005 Ian Reinhart Geiser
