kdesvn - en to bs translation catalogue (789 entries)

en: ssh-askpass for kdesvn
bs: ssh-askpass za kdesvn

en: Copyright (c) 2005-2009 Rajko Albrecht
bs: Autorska prava (c) 2005-2009 Rajko Albrecht

en: Please enter your password below.
bs: Unesite svoju lozinku.

en: &Bookmarks
bs: &Zabilješke

en: Create and open new repository
bs: Napravi i otvori novi repozitorij

en: Create and opens a new local Subversion repository
bs: Kreiraj i otvori novi lokalni Subverision repozitorij

en: Dump repository to file
bs: Prebaciti repozitorij u fajl

en: Dump a Subversion repository to a file
bs: Prebaci subverzijski repozitorij u fajl

en: Hotcopy a repository
bs: Kopija repozitorija

en: Hotcopy a Subversion repository to a new folder
bs: Zamjenska podverzija aktivne kopije u novoj datoteci

en: Load dump into repository
bs: Učitaj prebacivanje u repozitorij

en: Load a dump file into a repository.
bs: Učitaj prebacivanje dokumenta u repozitorij.

en: Add ssh identities to ssh-agent
bs: Dodaj ssh identitet u ssh-agent

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
bs: Brzo dodavanje ssh-identiteta u ssh-agent za kasniju upotrebu.

en: Info about kdesvn part
bs: Informacije o kdesvn part

en: Shows info about the kdesvn plugin and not the standalone application.
bs: Pokaži informacije o kdesvn plugin i ne samostalnim programima.

en: Show database content
bs: Pokazi sadržaj baze podataka

en: Show the content of log cache database
bs: Prikaži sadržaj memorije baze podataka

en: Could not load the part:
    %1
bs: Nije mogao učitati dio:
     %1

en: Could not find our part:
    %1
bs: Nije mogao pronaci dio:
     %1

en: Could not open URL %1
bs: Nije mogao otvoriti URL %1

en: Recent opened URLs
bs: Zadnje otvarani URL-ovi

en: Load last opened URL on start
bs: Učitaj zadnji otvarani URL na start

en: Reload last opened URL if no one is given on command line
bs: Ponovo učitaj zadnji otvarani URL ako drugi nije zadan u komandnoj liniji

en: Ready
bs: Spreman

en: Logs follow node changes
bs: Zapisi prate izmjene na čvoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_ignored_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display ignored files
bs: Prikaži ignorisane fajlove

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display unknown files
bs: Prikaži nepoznate fajlove

en: Hide unchanged files
bs: Sakriji nepromijenjene fajlove

en: Work online
bs: Onlajn posao

en: Configure Kdesvn...
bs: Konfiguracije Kdesvn...

en: About kdesvn part
bs: O kdesvn

en: Kdesvn Handbook
bs: Kdesvn priručnik

en: Built with Subversion library: %1
    Running Subversion library: %2
bs: Sagrađeno s Subverson bibliotekom: %1
    Pokrenuta Subversion biblioteka: %2

en: Original author and maintainer
bs: Originalni autor i održavalac

en: Developer
bs: Razvojni programer

note: i18n: ectx: Menu (subversion_general)
en: General
bs: Opće

en: General Settings
bs: Opšta podešavanja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubversionSettings)
en: Subversion Settings
bs: Podešavanja programa Subversion

en: Timed jobs
bs: Vremenski ograničeni posao

en: Settings for timed jobs
bs: Podešavanja za ograničeni posao

en: Diff & Merge
bs: Poređenje i spajanje

en: Settings for diff and merge
bs: Podešavanja za poređenje i spajanje

en: Colors
bs: Boje

en: Color Settings
bs: Postavke boja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RevisionTreeSettings)
en: Revision tree Settings
bs: Podešavanja revizionog stabla

en: Revision tree
bs: Reviziono stablo

en: KIO / Command line
bs: KIO/komandna linija

en: Settings for command line and KIO execution
bs: Podešavanja za komandnu liniju i KIO izvršenje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Subversion settings
bs: Podešavanje programa Subversion

note: i18n: ectx: Menu (quicksettings)
en: Quick settings
bs: Brza podešavanja

note: i18n: ectx: Menu (subversion_working_copy)
en: Working copy
bs: Radna kopija

note: i18n: ectx: Menu (subversion_repo)
en: Repository
bs: Repozitorij

note: i18n: ectx: Menu (generic_view)
en: View
bs: Pregled

note: i18n: ectx: Menu (log_cache)
en: Log cache
bs: Memorija zapisa

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bs: &Pomoć

note: i18n: ectx: Menu (local_context_single_conflicted) i18n: ectx: Menu (local_context_single_versioned) i18n: ectx: Menu (local_context_single_unversioned) i18n: ectx: Menu (local_context_multi)
en: Actions
bs: Akcije

note: i18n: ectx: ToolBar (subversionToolBar)
en: Subversion toolbar
bs: Subversion alatna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
bs: Otvori fajl sa #PKCS12 certifikatom

en: Current task
bs: Trenutni zadatak

en: Current transfer
bs: Trenutni transfer

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (subversion_admin)
en: Subversion Admin
bs: Admin podverzije

note: i18n: ectx: Menu (database_menu)
en: Database
bs: Baza podataka

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

en: Repository opened
bs: Repozitorij otvoren

en: Could not open repository
bs: Nije moguće otvoriti repozitoriji

en: No repository open
bs: Nema otvorenog repozitorija

en: Hotcopy finished.
bs: Aktivna kopija završena.

en: Loading a dump into a repository.
bs: Učitavam deponij u repozitorij.

en: Loading dump finished.
bs: Učitavanje deponija završeno.

en: Dumping a repository
bs: Prebacivanje repozitorija

en: Dump finished.
bs: Prebacivanje završeno.

en: Inserted %v not cached log entries of %m.
bs: Uneseni %v nisu privremeno spremljeni prijavni unosi od %m.

en: Restored %1.
bs: Obnovljeno: %1.

en: Reverted %1.
bs: Vraćeno: %1.

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
bs: Nisam uspio da vratim %1.
    Pokušajte da ažurirate.

en: Resolved conflicted state of %1.
bs: Razriješeno sukobljeno stanje za %1.

en: Skipped missing target %1.
bs: Preskočen nedostajući cilj %1.

en: Skipped %1.
bs: Preskočeno: %1.

en: Finished at revision %1.
bs: Završeno pri reviziji %1.

en: Update finished.
bs: Nadogradnja završena.

en: Finished external at revision %1.
bs: Završi vanjsko na reviziji %1.

en: Finished external.
bs: Spoljašnja radnja završena.

en: Fetching external item into %1.
bs: Dobavljam spoljašnju stavku u %1.

en: Status against revision: %1.
bs: Stanje u odnosu na reviziju: %1.

en: Performing status on external item at %1.
bs: Izvršavam stanje na spoljašnjoj stavci pri %1.

en: Sending %1.
bs: Slanje %1.

en: Adding (bin) %1.
bs: Dodajem (bin) %1.

en: Adding %1.
bs: Dodajem %1.

en: Deleting %1.
bs: Brišem %1.

en: Replacing %1.
bs: Zamjenjujem %1.

en: Transmitting file data
bs: Prenosim podatke datoteka

en: Can only write on HEAD revision.
bs: Smije pisati samo na HEAD reviziji.

en: Overwriting existing items is disabled in settings.
bs: Prepisivanje postojećih stavki je onemogućeno u podešavanjima.

en: Start checking out to temporary folder
bs: Počni provjeravati privremeni folder

en: Checking out %1
bs: Provjeravanje %1

en: Temporary checkout done.
bs: Privremena provjera završena.

en: Could not write to existing item.
bs: Ne može pisati u postojeći artikl.

en: Could not open temporary file
bs: Ne može se otvoriti privremena datoteka

en: Could not retrieve data for write.
bs: Ne može dostaviti podatke za pisanje.

en: Committing %1
bs: Upisujem %1

en: Wrote %1 to repository
bs: Zapisano %1 u repozitorij

en: Copied %1 to %2
bs: Kopirano %1 od %2

en: Committed revision %1.
bs: Predata revizija %1.

en: Nothing to commit.
bs: Ništa za predaju.

en: Empty logs
bs: Prazni zapisi

en: Store password (into KDE Wallet)
bs: Sačuvana lozinka (u KDE Wallet)

en: Store password (into Subversion' simple storage)
bs: Sačuvana lozinka (u Subversion' simple storage)

en: Enter authentication info for %1
bs: Unesite autentične podatke za %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AuthDialogWidget)
en: Authentication
bs: Provjera autentičnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PasswordLabel)
en: Password:
bs: Lozinka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UsernameLabel)
en: Username:
bs: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CommitMessage)
en: Commit Message
bs: Potvrdna poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Reviewlabel)
en: Review affected items
bs: Pregled zahvaćene stavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SelectAllButton)
en: Select all
bs: Odaberi sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnselectAllButton)
en: Unselect all
bs: Poništi sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_HideNewItems)
en: Hide new items
bs: Sakrij nove stavke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
bs: Ožnači sve nove e.g nepromijenjene stavke za dodati i izvršiti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Select new items
bs: Označi nove stavke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
bs: Sve odznačene nepromijenjene stavke će biti ignorisane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unselect new items
bs: Skloni oznaku sa novih stavki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert highlighted item
bs: Vrati istaknute stavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert item
bs: Vrati stavke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Generates and display difference against repository of selected item
bs: Generiši i prikaži razliku repozitorija odabranih stavki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Diff item
bs: Stavka poređenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadLabel)
en: Enter a log message
bs: Unesite poruku za prijavu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_LogHistory)
en: Last used log messages
bs: Zadnja korištena prijavna poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LogLabel)
en: Or insert one of the last:
bs: Ili unesite jednu od zadnjih:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: If checked commit will not release locks.
bs: Ako provjereno izvršenje neće omogućiti zaključane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: Keep locks
bs: Ostavi zaključano

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DeleteForm)
en: Really delete these entries?
bs: Da li zaista želite obrisati ove unose?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_forceDelete)
en: Force delete of changed items
bs: Brzo brisanje promijenjenih stavki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocal)
en: Keep local copies
bs: Zadrži lokalne kopije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Select depth of operation
bs: Odaberi veličinu operacije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: <p ><b>Kind of depth</b>: </p>
    <p ><i>empty depth</i><br />
    Just the named directory, no entries. Updates will not pull in any files or subdirectories not already present. </p>
    <p><i>Files depth</i><br />Folder and its file children, but not subdirs. Updates will pull in any files not already present, but not subdirectories. </p>
    <p><i>Immediate depth</i><br />Folder and its entries. Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories entries will have depth-empty. </p>
    <p>
    <i>Infinity depth</i><br />Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories' this_dir entries will have depth-infinity.<br />Equivalent to the pre-1.5 default update behavior. </p>
bs: <p ><b>Vrsta dubine</b>: </p>
    <p ><i>prazna dubina</i><br />
    Samo nazvan direktorij, nema ulaza. Ažuriranja se neće uvući ni u kakve datoteke ili poddirektorije koji već ne postoje. </p>
    <p><i>Dubina datoteka</i><br />Mapa i njena djeca, ali ne poddirektoriji.Ažuriranja će se uvući u sve datoteke koje ne postoje, ali ne i u poddirektorije. </p>
    <p><i>Trenutna dubina</i><br />Mapa i njeni ulazi. Ažuriranja će se uvući u sve datoteke i poddirektorije koji ne postoje; ti ulazi poddirektorija će imati praznu dubinu. </p>
    <p>
    <i>Neograničena dubina</i><br />Ažuriranja će se uvući u sve datoteke i poddirektorije koji ne postoje; ti ulazi' this_dir poddirektorija će imati neograničenu dubinu.<br />Ekvivalent sa pre-1.5 zadanim ponašanjem ažuriranja. </p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Empty Depth
bs: Prazna dubina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Files Depth
bs: Veličina datoteke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Immediate Depth
bs: Početna veličina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Infinity Depth (recurse)
bs: Neograničena veličina(recurse)

en: Ctrl-F for search, F3 or Shift-F3 for search again.
bs: Ctrl-F za pretragu, F3 or Shift-F3 za ponovnu pretragu.

en: <b>Display differences between files</b><p>You may search inside text with Ctrl-F.</p><p>F3 for search forward again, Shift-F3 for search backward again.</p><p>You may save the (original) output with Ctrl-S.</p>
bs: <b>Prilaži razliku između datoteka</b><p>Možete pretraživati unutar teksta sa Ctrl-F.</p><p>F3 za ponovno pretraživanje unaprijed, Shift-F3 za ponovno pretraživanje unazad.</p><p>Možete snimiti (original) sa Ctrl-S.</p>

en: File %1 exists - overwrite?
bs: Datoteka %1 postoji-prepisati?

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
bs: Došao sam do kraja datoteke.
    Da nastavim pretragu od početka?

en: Find
bs: Nađi

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
bs: Došao sam do početka datoteke.
    Da nastavim pretragu od kraja?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Mainlabel)
en: Select encoding:
bs: Izaberite kodiranje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_encodingList)
en: Default UTF-8
bs: Zadana UTF-8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Action
bs: Akcija

en: Entry
bs: Unos

en: Add
bs: Dodaj

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Delete
bs: Obriši

en: Modify (content or property)
bs: Izmijeniti (sadržaj ili svojstvo)

en: Replace
bs: Zamijeni

en: (Un)Lock
bs: Otključati/Zaključati

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RevertForm)
en: Revert entries
bs: Povratiti unose

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headLine)
en: Really revert these entries to pristine state?
bs: Stvarno želite vratiti ulaze u stare oblike?

en: Accept permanently
bs: Uvijek prihvati

en: Accept temporarily
bs: Prihvati privremeno

en: Reject
bs: Odbaci

en: Error validating server certificate for '%1'
bs: Greška prilikom potrvrđivanja server certifikata za '%1'

en: Failure reasons
bs: Razlog pada

en: Realm
bs: Oblast

en: Host
bs: Domaćin

en: Valid from
bs: Vrijedi od

en: Valid until
bs: Vrijedi do

en: Issuer name
bs: Ime izdavatelja

en: Fingerprint
bs: Otisak prsta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SslTrustPrompt)
en: Trust SSL certificate
bs: Provjeravanje SSL certifikata

en: Execute single Subversion command on specific revision(-range)
bs: Izvrši naredbu samo jedne podverzije na specifičnu reviziju ( - raspon)

en: Ask for revision when executing single command
bs: Pitaj za reviziju kada izvršavaš jednu naredbu

en: Force operation
bs: Prisili operaciju

en: Save output of Subversion command (eg "cat") into file <file>
bs: Sačuvaj izlaz od subverzione komande (eg "cat") u datoteku<file>

en: Limit log output to <number>
bs: Ograniči izlaz na <broj>

en: Execute Subversion command ("exec help" for more information)
bs: Izvrši podverzionu naredbu ("exec help"za više informacija)

en: Document to open
bs: Dokument za otvaranje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show a small window containing the log after command executed
bs: Prikaži mali prozor koji sadrži prijavu poslije izvršene komande

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show log after executing a command
bs: Prikaži prijavu poslije izvršavanja komande

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Minimum log lines to show:
bs: Minimalan broj prijavnih linija za pokazati:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: The minimum a log output must contain before kdesvn shows a single log window
bs: Minimalan broj izlaza mora postojati prije nego kdesvn prikaže prijavni prozor

[ctx: no limit]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: No minimum
bs: Bez ograničenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: If set, kdesvn will not show a menu inside "Action" menu of Konqueror
bs: Ako je postavljen, kdesvn neće prikazati meni unutar "Action" meni  Konqueror

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: Do not display context menu in Konqueror
bs: Ne prikazuj context meni u Konqueror-u

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: If set, kdesvn will not show some extra actions inside "Action" menu of Konqueror/Dolphin
bs: Ako je postavljen, kdesvn neće prikazati neke dodatne akcije unutar "Action" meni Konqueror-a/Dolphin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: Do not display entries in toplevel action menu
bs: Ne prikazuj ulaze na najvišem nivou akcijskog menija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_use_standard_logmsg)
en: KIO operations use standard log message
bs: KIO operacije koriste standardnu prijavnu poruku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdLogmsgLabel)
en: Standard message:
bs: Standardna poruka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: Can KIO overwrite existing files?
bs: Može li KIO pisati preko postojećeg dokumenta ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: If this flag is set, you will have a simple write support for existing items. E.g. you can open files in your editor and save them direct without checking out them before (kdesvn will do it in background).
    
    Use this only if you are sure what you are doing.
bs: Ako je postavljena zastava,imat ćete jednostavne napisane poruke za postojeće stavke. E.g. možete otvoriti datoteke u vašem editoru i snimiti ih direktno bez dodatnog provjeravanja (kdesvn će to obaviti u pozadini).
    Koristite ovo samo ako ste sigurni u to šta radite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: KIO can overwrite
bs: KIO može pisati preko postojećeg dokumenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: If set KIO shows in KDE's Plasma detailed information about current operation
bs: Ako je pokrenut KIO prikazuje na KDE-u Plasma detaljne informacije o trenutnom načinu rada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: <p>If set, the kdesvn KIO shows detailed messages in KDE's Plasma control area.<br/>
    Error messages of KIO will always displayed and can <i>not</i> switched off.</p>
bs: <p>Ako je pokrenut,kdesvn KIO pokazuje detaljne poruke na KDE-u Plasma kontrolnog područja.<br/>
     Poruka upozorenja uvijek se prikaže i može <i>ne</i> isključiti.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: KIO shows progress messages
bs: KIO prikazuje poruku o napretku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_content) i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores content type
bs: Poređenje ignoriše tip sadržaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_tree_diff_rec)
en: Diff in revision tree is recursive
bs: Poređenje u revizionom stablu je rekurzivno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_spaces) i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores white space changes
bs: Poređenje ignoriše razmake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_all_white_spaces)
en: Diff ignores all white spaces
bs: Poređenje ignoriše sve razmake

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: If kdesvn should use an external diff display and/or generator. If not checked use internal display.
bs: Ako kdesvn treba da koristi vanjski prikaz poređenja i/ ili generator. Ako nije odabran koristi interni prikaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: Use external diff display
bs: Koristi vanjski prikaz poređenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Set if merge with external program is preferred and not Subversion's merge
bs: Postavi ako je preferentno spajanje sa vanjskim programom umjesto spajanja Podverzije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default) i18n: ectx: label, entry (extern_merge_default), group (diffmerge_items)
en: Prefer external merge program
bs: Radije koristi vanjski program spajanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_gitformat_default)
en: Use Git diff format
bs: Koristite Git  format za poređenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_copies_as_add) i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show copies as add
bs: Prikaži kopije kao dodane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolveLabel)
en: Conflict resolver program:
bs: Program za rješavanje sukoba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: External merge program:
bs: Vanjski program spajanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: Setup an external program for conflict resolving
bs: Postavljanje vanjskog programa za rješavanje nesuglasica

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the conflict resolver program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption may contain the place holders for substituting with filenames.
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Old version<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Mine or local edit version<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Newest version<br>
    <b><tt>%t</tt></b> The target to save as, kdesvn will use the original file name for it.
    </p>
    <p>
    Default: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>
bs: <p>
    Unesite kako bi kdesvn trebao zvati vanjski program sukoba. Obrazac je
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption mogu sadržavati nositeljsko mjesto za zamjenu s nazivima datoteka. .
    </p>
    Zamjena znači:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Stara verzija<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Moja ili lokalna<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Najnovija verzija<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Cilj je da se snimi kao, kdesvn će koristiti originalni naziv datoteke za to.
    </p>
    <p>
    Početna: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mdiff_display_label)
en: External diff display:
bs: Prikaži vanjsko poređenje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: Setup an external program for merging
bs: Postavljanje vanjskih programa za spajanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the external merge program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Source one for merge<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Source two for merge, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Local target for merge.
    </p>
bs: Copy text 	
    <p>
    Unesi kako bi kdesvn pozivao vanjski program spajanja. Forma je
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    Zamjena znači:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Izvor jedan za spajanje<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Izvor dva za spajanje, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Lokalni cilj za spajanje.
    </p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DispColorSettings)
en: ColorSettings
bs: Podešavanje boje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_state)
en: Mark changed and locked items colored
bs: Označi promijenjene i zaključane stavke u boji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Locked items:
bs: Zaključani artikli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Not versioned items:
bs: Nepromijenjene stavke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Remote changed items:
bs: Udalji promijenjene stavke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Added items:
bs: Artikli dodani:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Deleted items:
bs: Artikli obrisani:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Conflicted_items_label)
en: Conflicted items:
bs: Stavke u sukobu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Missed_items_label)
en: Missed items:
bs: Nedostaje artikl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local changed items:
bs: Lokalne promijenjene stavke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Need_lock_label_2)
en: Item needs lock:
bs: Artikl zahtjeva zaštitu:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DisplaySettings)
en: Settings
bs: Postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ListIconsSize_label)
en: Size of Listviewicons
bs: Veličina  Listviewicons

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark Subversion states with an overlayed icon
bs: Označi subverziju sa prekrivenom ikonom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: <p align="left">
    Mark items with non-normal state with an overlayed icon. When you wish to
    see which items has newer items in repository you may have to set "Check for updates on open" in Subversion-Dialog.
    </p>
bs: <p align="left">
    Označi stavke sa ne-normalnim stanjem sa prekrivenim ikonama. Kada poželite
    vidjeti koja je stavka najnovija u repozitoriju morate namjestiti "Check for updates on open" u Subversion-Dialog .
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark item status with icon overlay
bs: Označi status stavke sa prekrivenom ikonom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_case_sensitive_sort)
en: Items sorting order is case sensitive
bs: Stavke su sortirane prema velikim i malim slovima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_MaxLogLabel)
en: Maximum log messages in history:
bs: Maksimalna prijavna poruka u historiji:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
bs: Ovdje možete podesiti prikazivanje malog prozora sa dodatnim informacijama o datoteci kada pređete mišem preko te datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Show file info
bs: Prikaži podatke o datoteci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_blame)
en: Display colored annotate
bs: Prikaži obojene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_navigation_panel)
en: Use navigation panel
bs: Koristite navigacijsku ploču

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Set if items sortorder should be case sensitive or not
bs: Postavi ako sortiranje stavki treba biti prema velikom i malom slovu

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Size of the icons
bs: Veličina ikone

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show file information in tooltip
bs: Prikaži informacije datoteke u tooltip-u

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use an external program for diff viewing/generating
bs: Koristi vanjski program za poređenje pregled/generisanje

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use external program for diff viewing
bs: Koristi vanjski program za diff pregled

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores all white space
bs: Poređenje ignoriše sve razmake

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show diff in Git format
bs: Prikaži poređenje u Git formatu

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Maximum number of log messages
bs: Maksimalan broj prijavnih poruka

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Display colored blame lines
bs: Prikaži krive linije u boji

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display icon overlays
bs: Prikaži prekrivene ikone

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get item information recursively
bs: Uzmi podatke o artiklu rekurzivno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Review items before commit
bs: Pregledaj stavke prije njihovog izvršenja

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Hide versioned unchanged files
bs: Sakrij verzionisane nepromjenjene datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_follows_nodes) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Log follows node changes
bs: Prijava prati promjenu članova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Log always reads list of changed files
bs: Prilikom prijave se uvijek očitava lista promijenjenih datoteka

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start check for updates when open working copy
bs: Počni provjeravati najnovije informacije kada otvorim radnu kopiju

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start caching latest logs on open or commit
bs: Započni spremanje zadnjih logova u privremenu memoriju prilikom otvaranja ili izvršavanja

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get detailed information when making a remote listing
bs: Pribavi detaljne informacije prilikom pravljenja daljinskog listinga

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get properties on selected item on networked protocols
bs: Primi postavke selektovanih stavki na umreženom protokolu

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use properties like bugtraq:url on repository listings
bs: Koristi postavke kao bugtraq:url u listama repozitorija

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Check for property svn:needs-lock on listings
bs: Provjeri za stavku svn:needs-lock u listi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords for remote connections
bs: Sačuvaj lozinku za bežičnu konekciju

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords in KDE Wallet instead of Subversion' storage
bs: Sačuvaj lozinku u KDE Wallet umjesto subverzije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use internal password cache
bs: Koristi internu lozinku memorije

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Is networking enabled
bs: Je li omogućen internet pristup ?

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Local add results in modification instead of conflicts
bs: Lokalno dodavanje rezultata u modifikacije umjesto sukoba

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: create any non-existent parent at depth=empty
bs: kreiraj bilo kojeg nepostojećeg roditelja na dubina=prazno

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program to use for external merges
bs: Koji program koristiti za vanjsko spajanje

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program for resolving conflicts
bs: Koji program za rješavanje sukoba

note: i18n: ectx: label, entry, group (display)
en: Display different then normal states colored
bs: PrikaŽi stanja drugačija od normalnih obojenim

note: i18n: ectx: label, entry, group (blame_dlg)
en: Locale for blame display
bs: Lokalna za prikaz krivca

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Check status of log cache when starting revision tree
bs: Provjeri status logova u privremenoj memoriji prilikom pokretanja stabla revizije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Direction of revision tree
bs: Pravac stabla revizije

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for added items
bs: Boja za dodane artikle

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for deleted items
bs: Boja za obrisane artikle

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for copied items
bs: Boja za kopirane artikle

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for renamed items
bs: Boja za preimenovane artikle

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for modified items
bs: Boja za promijenjene artikle

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Height of detail view in tree widget
bs: Visina prikaza detalja u dodatku stabla

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Diffs from revision tree are recursive
bs: Poređenja iz revizionog stabla su rekurzivna

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display context menus for kdesvn?
bs: Može li Konqueror ne prikazati konteksni izbornik kdesvn-u?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display kdesvn entries in main action menu?
bs: Može li Konqueror ne prikazati ulaze kdesvn-a u main action meniju?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Show a small log window after executing a command.
bs: Prikaži mali prozor poslije izvršenja komande.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Log must contain at least lines to show
bs: Zapis mora sadržavati bar linije za prikaz

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: KIO::svn operations use a standard log message
bs: KIO::svn operations koriste standardnu prijavnu poruku

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: The standard log message to use with KIO if not asking for it.
bs: Standardna log poruka za korištenje sa KIO ukoliko se ne traži.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Support overwrite for KIO module
bs: Podrži prepisivanje KIO modula.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Print progress messages in KDE dock area
bs: Štampaj razvojnu poruku u KDE području

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (internals)
en: This value holds for log dialog which kind of log is used, its internal only.
bs: Ova vrijednost čuva za prijavni dijalog koja prijava je korištena, samo je interna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_modified)
en: Check modified items every
bs: Provjeri svaki promjenjeni artikl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: minutes
bs: minute

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: If set check for updates on working copy when network is enabled on regular base
bs: Ako je postavljen provjeri najnovije informacije na radnoj kopiji kada je internet odobren na regularnoj bazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: Check for updated items every
bs: Provjeri svaku najnoviju stavku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Left to right
bs: S lijeva nadesno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Bottom to top
bs: Odozdo prema gore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Right to left
bs: S desna nalijevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Top to bottom
bs: Odozdo prema gore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_AddColorLabel)
en: Color for added items:
bs: Boja za dodane artikle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Color for copied items:
bs: Boja za kopirane artikle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color for renamed items:
bs: Boja za preimenovane artikle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Color for modified items:
bs: Boja za promijenjen artikl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color for deleted items:
bs: Boja za obrisane artikle:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Should kdesvn check content of log cache before starting the tree
bs: Treba li kdesvn provjeriti sadržaj keša dnevnika prije započinjanja stabla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: When starting the tree generation and reading data from log cache kdesvn may check for newer items in repository if network is enabled. 
    
    But this may slow down tree generation so it is disabled by default.
bs: Kada se počne generisanje stabla i očitaju se podaci sa prijavne keš memorije kdesvn provjerava najnovije stavke u repozitoriju ako je internet dostupan. 
    Ali ovo može usporiti generisanje stabla pa po difoltu internet nije odobren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Check log cache fill before reading tree
bs: Provjeri koliko je pun keš dnevnika prije čitanja stabla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Select if kdesvn should check for updates when open a working copy
bs: Odaberi ako kdesvn može provjeravati najnovije informacije ako je otvorena radna kopija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Start check for updates when open a working copy
bs: Počni provjeravati najnovije informacije kada je otvorena radna kopija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start refresh the log cache for repository when networking enabled
bs: Počni osvježavati keš memoriju za repozitorij kada je internet dostupan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start fill log cache on open
bs: Započni popunjavanje keša dnevnika na otvaranju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for this property
bs: Prilikom izlistavanja radećih kopija kdesvn može provjeriti ovo svojstvo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for <tt>svn:needs-lock</tt> property.<br>But due this listings/updating on folders containing lot of items may get slow. So you should only switch on if you have repositories containing lot of such entries.
bs: Prilikom izlistavanja radećih kopija kdesvn može provjeriti ovo <tt>svn:svn:needs-lock</tt> svojsvo.<br>Ali zbog ovih listinga/ažuriranja sadržaja mapa koje sadrže mnogo stavki mogu postati spore. Tako da bi ga samo trebali paliti ako imate repozitorije koji sadrže mnogo takvih ulaza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: Check if items has "svn:needs-lock" property set
bs: Provjeri ako stavka ima postavljeno "svn:needs-lock" svojstvo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Whether getting details about items when making listing on repositories or not
bs: Bilo dobivanje informacija o stavkama prilikom uvrštavanja na repozitorije ili ne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: <p align="left">When checked, kdesvn get more detailed info about file items when making a listing to remote repositories. So you may see remote locks in overview.
    </p>
    <p align="left"><i>Be careful: This may let listings REAL slow.</i></p>
bs: <p align="left">Kad je obilježeno, kdesvn dobija detaljnije informacije o datotekama prilikom pravljenja listinga daljinskih repozitorija. Pa možete vidjeti daljinske brave u pregledu.
    </p>
    <p align="left"><i>Budite pažljivi: Ovo bi moglo pustiti listinge STRAŠNO sporo.</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Get file details while remote listing
bs: Dobavi detalje o datotekama za vrijeme daljiskog listinga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_info_recursive)
en: Gain item info recursive
bs: Dobiti informacije o stavki rekurzivno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Should kdesvn retrieves properties on selected item in repositories
bs: Može li kdesvn preuzeti postavke odabranih stavki u repozitoriju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: When browsing kdesvn may try displaying properties below itemlist from a selected item. 
    On networked repositories (e.g., not opened via file:// protocol) this may get real slow. So if you have slow network connections or when browsing hangs often you should deactivate it.
bs: Prilikom pregledavanja kdesvn može pokušati prikazivanje svojstava ispod liste stavki iz odabrane stavke.
    Na umreženim repozitorijima (npr, ne otvaranim preko file: // protokol) to može postati strašno sporo. Dakle, ako imate sporu mrežnu vezu ili kada pregledavanja često pucaju, treba ga deaktivirati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Always get properties on networked repositories
bs: Uvijek preuzmi postavke na internet repozitorijima

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Should Subversion store passwords in default
bs: Može li Subversion sačuvati lozinku po difoltu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Storing passwords is often a security problem. Kdesvn itself does not store any passwords, but the Subversion itself inside the configuration area of Subversion. If this area is readable from others you should not set it, but you may select for single non critical accounts inside the authentication dialog.
bs: Čuvanje lozinke je često sigurnosni problem. Kdesvn sam ne pohranjuje nikakve lozinke, nego  Subverzija unutar konfiguracijskog područja Subverzije. Ako ovo područje ima mogućnost čitanja od drugih, ne bi ga trebali postavljati, ali možete odabrati za pojedinačne nekritične račune unutar autentifikacijskog dijaloga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: When saving passwords, do it into KDE Wallet instead of Subversions storage?
bs: Da li se lozinka čuva unutar KDE Wallet-a umjesto Subversions storage?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: <p>Tells if your passwords set in kdesvn should stored into KDE Wallet instead of simple clear text storage of Subversion.</p>
    <p>This would be a little bit more secure because KDE Wallet is (mostly) encrypted with a password. On other hand you must re-enter your passwords with other Subversion clients not accessing KDE wallet (e.g. svn command line itself, rapidsvn and so on).</p>
    <p>If you are HOME storage e.g. Subversion's config folder is on a network drive you should hard think about not storing passwords in a plain text file like Subversion does but put it into an encrypted storage like KDE Wallet or do not save passwords.</p>
bs: <p>Govori da li bi se vaša lozinka postavljena u kdesvn trebala sačuvati u KDE Wallet umjesto u jednostavno tekstualno skladište Subversion-a. </p>
    <p>Ovo bi bilo malo sigurnije jer je KDE Wallet (većinom) kodiran sa lozinkom . U drugu ruku trebate ponovo ukucati lozinku sa drugog Subversion klijenta koji ne pristupa KDE novčaniku(npr. svn komandna linija sama za sebe, rapidsvn i tako dalje).</p>
    <p>Ako ste u HOME skladištu npr. Subversion-ova config mapa je na mreži, trebali bi razmisliti o tome da ne spasite lozinku u običnu tekstualnu datoteku kao sto Subversion radi nego da je stavite u kodirano skladište kao što je KDE Wallet ili da ne spašavate lozinke .</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: Store passwords into KDE Wallet
bs: Sačuvaj lozinku unutar KDE Wallet-a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use an internal password cache
bs: Koristi internu lozinku keš memorije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Read detailed change lists
bs: Čitaj detaljnije promijenjene liste

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Reading lists of changed files may sometimes a little bit slow down things. But if this feature is switched off, kdesvn may fail generating differences between node changes from within the log viewer.
bs: Čitanje popisa promijenjenih datoteka može ponekad malo usporiti stvari. No, ako je ta značajka isključena, kdesvn može ne uspjeti u stvaraju razlika između promjena čvorova unutar preglednika dnevnika.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: List items next commit will send or not
bs: Popis stavki sljedeće obavljanje će poslati ili ne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Should unversioned items displayed in commit dialog or not.
bs: Mogu li se nepromijenjene stavke prikazati u izvršnom dijalogu ili ne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Hide new items in commit box
bs: Sakrij nove stavke u izvršnu kutiju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: <html><head/><body><p>If set, a local addition at the same path as an incoming addition of the same node kind results in a normal node with a possible local modification, instead of a tree conflict.</p></body></html>
bs: <html><head/><body><p>Ako je postavljeno, lokalni dodatak na istoj putanji kao i dolazni dodatak istog tipa čvora rezultira normalnom čvoru sa mogućim lokalnim modifikacijama, umjesto sukoba u stablu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: Update modifies instead of conflicts
bs: Ažuriraj promjene umjesto sukoba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: <html><head/><body><p>If set, create any non-existent parent directories also by checking them out at depth=empty</p></body></html>
bs: <html><head/><body><p>Ako je postavljeno, kreira bilo koji nepostojeći roditeljski direktorij također provjeravajući ih na dubini=prazno</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: Update makes missing parents
bs: Ažuriranje čini da nedostaju roditelji

en: Not filling log cache because it is disabled due setting for this repository.
bs: Ne popunjavanje keša dnevnika iz razologa što je onemogućen; zbog postavljanja svojstva ovog repozitorija.

en: Filling log cache in background.
bs: Punjenje keša dnevnika u pozadini.

en: Filling cache canceled.
bs: Dodavanje keš-a otkazano.

en: Cache filled up to revision %1.
bs: Keš ispunjen do rezivije %1.

en: Filling log cache in background finished.
bs: Popunjavanje memorije u pozadini završeno.

en: %1 of %2 transferred.
bs: %1 od %2 premješten.

en: %1 transferred.
bs: %1 premješten.

en: Log message for revision
bs: Prijavna poruka za reviziju

en: Go to line
bs: Idi na liniju

en: Show line
bs: Prikaži linije

en: Show line number
bs: Prikaži redni broj linija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Line
bs: Linija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Revision
bs: Posljednja izmjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Date
bs: Datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Author
bs: Autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Content
bs: Sadržaj

en: Add to revision control
bs: Dodaj u revizionu kontrolu

en: Restore missing
bs: Vrati šta nedostaje

en: Revert
bs: Vrati

en: Revert failed
bs: Povratak nije uspio

en: Resolved
bs: Riješeno

en: Skip
bs: Preskoči

en: Deleted
bs: Obrisano

en: Added
bs: Dodano

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Update complete
bs: Potpuno ažuriranje

en: Update external module
bs: Ažuriraj vanjski modul

en: Status on external
bs: Status na vanjskom

en: Commit Modified
bs: Potvrdi Modificirano

en: Commit Added
bs: Potvrdi Dodano

en: Commit Deleted
bs: Potvrdi Obrisano

en: Commit Replaced
bs: Potvrdi Zamijenjeno

en: Locking
bs: Zaključavanje

en: Unlocked
bs: Otključan

en: Lock failed
bs: Zaključavanje nije uspjelo

en: Unlock failed
bs: Otključavanje nije uspjelo

en: unchanged
bs: nepromijenjeno

en: item wasn't present
bs: stavka nije prisutna

en: unversioned item obstructed work
bs: stavka bez verzije obstruira rad

en: Modified state had mods merged in.
bs: Modificirano stanje ima modove spojene.

en: Modified state got conflicting mods.
bs: Modificirano stanje ima modove u sukobu.

en: Enter password for realm %1
bs: Unesite lozinku za oblast %1

en: The certificate is not issued by a trusted authority. Use the fingerprint to validate the certificate manually.
bs: Certifikat nije izdan od strane povjerljive vlasti. Koristite otisak prsta za ručnu validaciju certifikata.

en: The certificate hostname does not match.
bs: Ime onoga na koga je certifikat se ne podudara.

en: The certificate is not yet valid.
bs: Certifikat još uvijek nije važeći.

en: The certificate has expired.
bs: Certifikat je istekao.

en: The certificate has an unknown error.
bs: certifikat ima nepoznatu grešku.

en: %1
    Really store password as plain text?
bs: %1
    Stvarno spasiti lozinku kao običan tekst?

en: Save password
bs: Sačuvaj lozinku

en: Command "%1" not implemented or known
bs: Komanda "%1" nije implementirana ili poznata

en: SVN Error
bs: SVN greška

en: "GET" requires output file
bs: "GET" zahtjevaj izlaznu datoteku

en: May only switch one URL at time
bs: Može zamijeniti jednu URL u trenutku

en: Switch only on working copies
bs: Zamijeni samo u radnim kopijama

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CopyMoveView)
en: Copy / Move
bs: Kopiraj/premjesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadOneLabel)
en: Rename
bs: Preimenuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadTwoLabel)
en: to
bs: za

en: Rename/move
bs: Preimenuj/premjesti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CreateRepoDlg)
en: Create new repository
bs: Kreiraj novi repozitoriji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DisableFsync)
en: Disable fsync at commit (BDB only)
bs: Onemogući fsync na učinjenom  (BDB samo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to repository:
bs: Put do repozitorija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select type of storage
bs: Odaberi tip za čuvanje podataka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select the storage type of repository (FSFS or Berkely DB)
bs: Odaberi tio za čuvanje podataka repozitorija (FSFS or Berkely DB)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create trunk, tags and branches folders
bs: Napravite spremnik, oznake i odjeljke mapa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: If this is set then the base layout (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) will created after opening the fresh repository.
bs: Ako je ovo postavljeno onda je osnovni raspored (<tt>/spremnik</tt>,<tt>/odjeljci</tt> i <tt>/oznake</tt>) će se kreirati nakon otvaranja novog repozitorija.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create main folders
bs: Kreiraj glavne foldere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.6
bs: Je li kreirani repozitorij odgovarajući za podverziju prije 1.6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.6
bs: Odgovarajući za podverziju prije 1.6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LogKeep)
en: Disable automatic log file removal (BDB only)
bs: Onemogući automatsko uklanjanje datoteka dnevnika (BDB samo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of repository:
bs: Tip repozitorija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.5
bs: Je li kreirani repozitorij odgovarajući za podverziju prije 1.5

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.5 or above.
bs: Ako je postavljeno, kreirani repozitorij će biti kompatibilan sa Subversion-om do 1.5 verzije. Ovo je samo korisno kad je svnqt je pokrenut sa Subversion-om verzijom 1.5 i iznad.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.5
bs: Odgovarajući za podverziju prije 1.5

en: Log cache holds %1 log entries and consumes %2 on disk.
bs: Zabiljženi keš zadržava %1 zabilježenih unosa i koristi %2 na disku.

en: Really clean cache for repository
    %1?
bs: Stvarno očišćen keš za repozitorij
    %1?

en: Clean repository cache
bs: Isprazni keš repozitorija

en: Really clean cache and data for repository
    %1?
bs: Stvarno očišćeni keš i podaci za repozitorij
    %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete repository
bs: Obriši repozitoriji

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DBOverView)
en: Overview about cache database content
bs: Pregled sadržaja baze podataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepositoryLabel)
en: Known repositories
bs: Poznati repozitoriji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache entries for current selected repository
bs: Obriši keš unose za trenutno izabrani repozitorij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache
bs: Obriši keš

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete all entries and settings for selected repository
bs: Obriši sve unose i podešavanja za odabrani repozitorij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SettingsButton)
en: Repository Settings
bs: Podešavanja repozitorija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_StatisticButton)
en: Statistics for repository
bs: Statistika za repozitorij

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Log cache settings
bs: Zabilježi postavke keša

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_noCacheUpdate)
en: Do not update log cache on open
bs: Ne ažuriraj bilješke keša na otvaranju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefixes to filter out in revision tree
bs: Prefiksi za profiltrirati u revizionom stablu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Log and statistics setting
bs: Postavke statistike i bilježenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hide logs containing following words
bs: Sakrij bilješke koje sadrže sljedeće riječi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_log_pattern)
en: This is a list which words/substrings a log entry must contain so it will be hidden from log and statistics
bs: Ovo je lista riječi/podstringova koje unos u bilješku mora sadržavati da bi bio sakriven u bilješkama i statistici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Do not show commits from following users
bs: Ne prikazuj zahtjeve sljedećih korisnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_userslog)
en: Do not display commits of listed users in log window and statistics view
bs: Ne prikazuj zahtjeve korisnika sa liste u prozoru bilješki i pregledniku statistike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_filter_empty_author)
en: Do not display commits without author
bs: Ne prikazuj zahtjeve bez autora

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpRepoDlg)
en: Dump repository
bs: Odbaci repozitorij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UseDeltas)
en: Use deltas
bs: Koristi deltas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_StartNumber)
en: -1 for START
bs: -1 za START

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblEnd)
en: End revision:
bs: Krajnja revizija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_incrementalDump)
en: incremental Dump
bs: uvećavajuće smeće

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Rangeonly)
en: Dump revision range
bs: Raspon revizije smeća

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutfileLabel)
en: Dump into:
bs: Odbaci u:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_EndNumber)
en: -1 for HEAD
bs: -1 za HEAD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblStart)
en: Start revision:
bs: Početna revizija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepoLabel)
en: Repository to dump:
bs: Repozitorij za odbaciti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PatternLabel)
en: Patterns to add or remove:
bs: Patern za dodati ili zamjeniti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RemoveCheckBox)
en: Remove patterns
bs: Zamjeni patern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_DepthLabel)
en: Depth for ignore
bs: Dubina za ignorisati

en: One of <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.
bs: Jedan od <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.

en: The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with <b>'text/'</b> (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
bs: Mime tip datoteke. Korišten za određivanje da li se treba spojiti datoteka i kako to uzeti sa Apache. Mime tip koji počinje sa <b>'text/'</b> (ili ako nema mime tipa) je tretiran kao tekst.Sve ostalo se tretira binarno.

en: A newline separated list of file patterns to ignore.
bs: Novom linijom razdvojena lista obrazaca za ignorisati.

en: Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
bs: Tekst labele koji će se pokazati za kutiju za uređivanje gdje korisnik unese broj problema.

en: String which is appended to a log message when an issue number is entered. The string must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number.
bs: String koji je u prilogu poruci bilješke kad je broj problema unesen. String mora sadržavati <b>%BUGID%</b> koji će biti zamijenjen sa brojem problema.

en: Set to <b>'false'</b> if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the log message. The default is <b>'true'</b> which means the bugtracking ID is appended to the log message.
bs: Postavljeno na <b>'false'</b> Ako želite ID traženja grešaka da bude postavljen na vrh poruke bilješke. Zadano je <b>'true'</b> Što znači da je ID traženja grešaka u prilogu poruke bilješke.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPropsDlg)
en: Modify property
bs: Preuredi svojstvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_NameLabel)
en: Property name:
bs: Naziv svojstva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ValueLabel)
en: Property value:
bs: Veličina svojstva:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Click for short info about pre-defined property name
bs: Klikni za kratki info o predefinisanim imenima svojstava

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CheckoutInfo)
en: Checkout info
bs: Informacije provjerene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_TargetLabel)
en: Select target directory:
bs: Izaberite odredišni direktorij:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UrlLabel)
en: Enter URL:
bs: Unesi URL:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals while operation
bs: Tokom jedne operacije ignoriši ostale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals
bs: Ignoriši vanjske operacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: May existing unversioned items overwritten
bs: Može li postojeća nepromjenjena stavka biti prepisana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: Overwrite existing
bs: Prepiši postojeće

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateDirButton)
en: Append source URL name to subfolder
bs: Dodaj izvorno ime URl-a u podfolder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ShowExplorer)
en: Open after job
bs: Otvori poslije naredbe

en: Property
bs: Svojstvo

en: Value
bs: Vrijednost

en: This property may not set by users.
    Rejecting it.
bs: Ovo svojstvo ne može postaviti korisnik.
    Odbacuj to.

en: Protected property
bs: Zaštićena svojstva

en: A property with that name exists.
    Rejecting it.
bs: Svojstvo s tim nazivom postoji.
    Odbacuj to.

en: Double property
bs: Duplo svojstvo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RangeInput)
en: Revisions
bs: Revizije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_startRevBox)
en: Start with revision
bs: Počni sa revizijama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: Select current working copy changes
bs: Odaberi trenutne promjenjene aktivne kopije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: WORKING
bs: OBRADA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startNumberButton)
en: N&umber
bs: B&roj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startStartButton)
en: S&TART
bs: P&OČETAK

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_stopRevBox)
en: Stop with revision
bs: Prekini sa revizijom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopNumberButton)
en: Number
bs: Broj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopStartButton)
en: START
bs: POČETAK

en: Select revision
bs: Odaberi reviziju

en: Could not run process "%1".
    
    Process stopped with message:
    %2
bs: Nije se mogao pokrenuti proces"%1".
    Proces zaustavljen sa porukom:
    %2

en: Error running the graph layouting tool.
bs: Greška pri izvršavanju alata za oblikovanje grafikona.

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
bs: Provjerite da je „dot“ instalirana (paket GraphViz).

en: Deleted at revision %1
bs: Obrisano na reviziji %1

en: Added at revision %1 as %2
bs: Dodano na reviziji %1 kao %2

en: Copied to %1 at revision %2
bs: Kopirano %1 na reviziji %2

en: Renamed to %1 at revision %2
bs: Preimenovano %1 na reviziji %2

en: Modified at revision %1
bs: Promjenjeno na reviziji %1

en: Replaced at revision %1
bs: Premješteno na reviziji %1

en: Revision %1
bs: Revizija %1

en: Could not open temporary file %1 for writing.
bs: Nije mogao otvoriti privremenu datoteku %1 za pisanje.

en: <br>Revision: %1<br>Author: %2<br>Date: %3<br>Log: %4</html>
bs: <br>Revizija: %1<br>Autor: %2<br>Datum: %3<br>Prijava: %4</html>

en: <b>Revision</b>%1%2%3
bs: <b>Revizija</b>%1%2%3

en: <b>Author</b>%1%2%3
bs: <b>Autor</b>%1%2%3

en: <b>Date</b>%1%2%3
bs: <b>Datum</b>%1%2%3

en: <b>Log</b>%1%2%3
bs: <b>Prijava</b>%1%2%3

en: Diff to previous
bs: Poredi sa prethodnom

en: Diff to selected item
bs: Poredi sa odabranom stavkom

en: Cat this version
bs: Skrati ovu verziju

en: Unselect item
bs: Ukloni odabir stavke

en: Select item
bs: Odaberi stavku

en: Display details
bs: Prikaži detalje

en: Rotate counter-clockwise
bs: Okreni u suprotnom smjeru

en: Rotate clockwise
bs: Okreni u desno

en: Save tree as PNG
bs: Snimi stablo kao PNG

en: Getting logs - hit Cancel for abort
bs: Pribavljanje bilješki- pritisnite Poništi za poništavanje

en: No log cache possible due broken database and networking not allowed.
bs: Keš bilješke nije moguć zbog isprekidane baze podataka i mreža nije dopuštena.

en: Could not retrieve logs, reason:
    %1
bs: Nije moga vratiti prijavu, razlog:
    %1

en: Scanning the logs for %1
bs: Provjera prijava za %1

en: %1<br>Check change entry %2 of %3
bs: %1<br>Provjeri promjenjene unose %2 od %3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Srclabel)
en: Repository to copy:
bs: Repozitorij za kopiranje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Destlabel)
en: Destination folder:
bs: Odredišni direktorij:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Cleanlogs)
en: Clean logs
bs: Isprazni prijave

en: No ignore
bs: Ne ignoriši

en: If set, add files or directories that match ignore patterns.
bs: Ako postavite, dodaj datoteke ili direktorije koji odgovaraju ignorisanim obrascima.

en: Ignore unknown node types
bs: Ignoriši nepoznate tipove člana

en: Should files with unknown node types be ignored
bs: Da li datoteke sa nepoznatim tipovima člana trebaju biti ignorisane

en: Ignore files of which the node type is unknown, such as device files and pipes.
bs: Ignoriši datoteke kod kojih nije poznat tip člana, kao što su datoteke uređaja i vodovi.

en: (Last part)
bs: (Zadnji dio)

en: Create subdirectory %1 on import
bs: Kreiraj poddirektorij %1 na ulazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Load into repository:
bs: Učitaj u repozitorij:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_UuidGroup)
en: Uuid action
bs: Uuid akcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidForce) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force
bs: Natjeraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidIgnore)
en: Ignore
bs: Ignoriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidDefault)
en: Default
bs: Podrazumijevano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePre)
en: Use pre-commit hook
bs: Koristi unaprijed određenu vezu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePost)
en: Use post-commit hook
bs: Koristi unaprijed određenu vezu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: Path to load the dump into (see context help)
bs: Put očitavanja preusmjerenja u(vidi kontekst pomoć)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: If not empty, load the dump into a specific folder instead into root of repository. This folder must exist before loading the dump.
bs: Ako nije prazan, spremi preusmjerenja u određeni folder umjesto glavnog repozitorija.Ovaj folder mora postojati prije preusmjerenja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Load into folder:
bs: Spremi u folder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Dump file:
bs: Datoteka za odbaciti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate the properties on load (only Subversion 1.7 or newer)
bs: Provjerite podešavanja prijave (samo podverzija 1.7 ili najnovije)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate properties
bs: Provjerite podešavanja

en: Networked URL to open but networking is disabled.
bs: Prepoznat URL za otvoriti ali internet nije odobren.

en: History of item
bs: Historija stavke

en: History
bs: Historija

en: Displays the history log of selected item
bs: Prikaži historiju prijave odabrane stavke

en: History of item ignoring copies
bs: Historija stavki, kopije ignorisane

en: Displays the history log of selected item without following copies
bs: Prikaži historiju prijave odabrane stavke bez kopija

en: Full revision tree
bs: Puno reviziono stablo

en: Shows history of item as linked tree
bs: Pokazuje historiju elemenata kao povezano stablo

en: Partial revision tree
bs: Parcijalno reviziono stablo

en: Shows history of item as linked tree for a revision range
bs: Pokazuje historiju elemenata kao povezano stablo za raspon revizije

en: Properties
bs: Podešavanja

en: Display Properties
bs: Prikaži podešavanja

en: Display last changes
bs: Prikaži posljednju izmjenu

en: Display last changes as difference to previous commit.
bs: Prikaži posljednje promjene kao razliku prethodnim izvršenjima.

en: Details
bs: Detalji

en: Show details about selected item
bs: Prikaži detalje o odabranoj stavki

en: Move
bs: Premjesti

en: Moves or renames current item
bs: Premješta ili preimenuje trenutnu stavku

en: Create a copy of current item
bs: Kreiraj kopiju trenutne stavke

en: Check for updates
bs: Provjeri najnovije informacije

en: Check if current working copy has items with newer version in repository
bs: Provjeri ako trenutna radna kopija ima stavke sa novijom verzijom u repozitoriju

en: Check updates
bs: Provjeri najnovije informacije

en: Output the content of specified files or URLs with revision and author information in-line.
bs: Prikaži sadržaj određene datoteke ili URl sa revizijom i informacije o autoru u-liniji.

en: Blame range
bs: Raspon blame-a

en: Cat head
bs: Mačija glava

en: Output the content of specified files or URLs.
bs: Prikaži sadržaj određene datoteke ili URL-ove.

en: Cat revision...
bs: Skrati reviziju...

en: Output the content of specified files or URLs at specific revision.
bs: Prikaži sadržaj određenih datoteka ili URL-ove na određenoj reviziji.

en: Lock current items
bs: Zaključaj trenutne stavke

en: Try lock current item against changes from other users
bs: Pokušaj zaključati trenutnu stavku prema promjenama drugog korisnika

en: Unlock current items
bs: Otključaj trenutne stavke

en: Free existing lock on current item
bs: Oslobodi postojeći ključ na trenutnoj stavki

en: New folder
bs: Novi folder

en: Create a new folder
bs: Kreiraj novi folder

en: Switch repository
bs: Zamjeni repozitorij

en: Switch repository path of current working copy path ("svn switch")
bs: Zamjeni put repozitorija sa trenutnom radnom kopijom("svn switch")

en: Relocate current working copy URL
bs: Promjeni lokaciju URL trenutne radne kopije

en: Relocate URL of current working copy path to other URL
bs: Premjesti put URL trenutne radne kopije u drugi URL

en: Check for unversioned items
bs: Provjeri ne promijenjene stavke

en: Unversioned
bs: Ne promijenjene

en: Browse folder for unversioned items and add them if wanted.
bs: Potraži mapu za ne revizirane stavke i dodaj ih po želji.

en: Open repository of working copy
bs: Otvori repozitorij od radne kopije

en: Opens the repository the current working copy was checked out from
bs: Otvoreni repozitorij trenutne radne kopije je provjeren sa

en: Cleanup
bs: Očisti

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming unfinished operations, etc.
bs: Rekurzivno očisti radnu kopiju, uklanjajući ključeve, nastavljajući nezavršene operacije, itd.

en: Import folders into current
bs: Smjesti folder u trenutni

en: Import folder content into current URL
bs: Smjesti sadržaj foldera u trenutni URL

en: Add selected files/dirs
bs: Dodaj odabrane datoteke/dirs

en: Adding selected files and/or directories to repository
bs: Dodavanje odabranih datoteka i/ili direktorija u repozitorij

en: Add selected files/dirs recursive
bs: Dodaj odabrane datoteke/dirs rekurzivno

en: Adding selected files and/or directories to repository and all subitems of folders
bs: Dodavanje odabranih datoteka i/ ili direktorija u repozitorij i svih podstavki foldera

en: Delete selected files/dirs
bs: Obriši odabrane datoteke/dirs

en: Deleting selected files and/or directories from repository
bs: Brisanje odabranih datoteka i/ili direktorija iz repozitorija

en: Delete folder
bs: Obriši folder

en: Deleting selected directories from repository
bs: Brisanje odabranih direktorija iz repozitorija

en: Revert current changes
bs: Vrati trenutne promjene

en: Mark resolved
bs: Označi riješenim

en: Marking files or dirs resolved
bs: Označavanje datoteka ili dirs riješenim

en: Resolve conflicts
bs: Razriješi sukobe

en: Ignore/Unignore current item
bs: Ignoriši/ponovo prihvati trenutne stavke

en: Add or Remove ignore pattern
bs: Dodaj ili premjesti ignoriši patern

en: Update to head
bs: Postavi najnovije informacije na vrh

[ctx: Menu item]
en: Update
bs: Ažuriranje

en: Update to revision...
bs: Ažuriraj na reviziju...

en: Commit
bs: Izvrši

en: Diff local changes
bs: Poredi lokalne promijene

en: Diff working copy against BASE (last checked out version) - does not require access to repository
bs: Usporedi radnu kopiju sa BASE (posljednja provjerena verzija)- ne zahtijeva pristup repozitoriju

en: Diff against HEAD
bs: Poredi sa osnovnom

en: Diff working copy against HEAD (last checked in version)- requires access to repository
bs: Usporedi radnu kopiju sa HEAD (posljednja provjerena verzija)-  zahtijeva pristup repozitoriju

en: Diff items
bs: Stavke poređenja

en: Diff two items
bs: Uporedi dvije stavke

en: Merge two revisions
bs: Spoji dvije revizije

en: Merge
bs: Spoji

en: Merge two revisions of this entry into itself
bs: Spoji dvije revizije ulaza u jednu

en: Merge...
bs: Spoji...

en: Merge repository path into current working copy path or current repository path into a target
bs: Spoji put repozitorija u trenutni put radne kopije ili trenutni put repozitorija u ciljni

en: Open With...
bs: Otvori sa...

en: Checkout current repository path
bs: Provjeri trenutni put repozitorija

en: Checkout
bs: Provjeri

en: Export current repository path
bs: Izvezi trenutnu putanju repozitorija

en: Select browse revision
bs: Izaberi reviziju pretrage

en: Checkout a repository
bs: Provjeri repozitori

en: Export a repository
bs: Eksportuj repozitorij

en: Export
bs: Eksportuj

en: Refresh view
bs: Osvježi pogled

en: Refresh
bs: Osvježi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Diff revisions
bs: Uporedi revizije

en: Unfold File Tree
bs: Razmotriti stablo datoteke

en: Opens all branches of the file tree
bs: Otvara sve grane stabla datoteke

en: Fold File Tree
bs: Složiti lanac datoteka

en: Closes all branches of the file tree
bs: Zatvara sve grane stabla datoteke

en: Update log cache
bs: Ažuriraj memoriju prijavljivanja

en: Update the log cache for current repository
bs: Ažuriraj memoriju prijavljivanja za trenutni repozitorij

en: Set property recursive
bs: Postavi svojstva rekurzivno

en: Settings for current repository
bs: Podešavanja za trenutni repozitorij

en: Stop updating the log cache
bs: Prestani sa ažuriranjem memorije prijavljivanja

en: Nothing selected for unlock
bs: Ništa nije odabrano za otključati

en: Steal lock?
bs: Provaliti?

en: Break lock or ignore missing locks?
bs: Prekinuti ključ ili ignorisati ključeve koji nedostaju?

en: Unlocking items
bs: Otključavanje stavki

en: Nothing selected for delete
bs: Ništa nije odabrano za brisanje

en: Automatic generated base layout by kdesvn
bs: Kdesvn automatski stvara bazu rasporeda

en: May not make subdirectories of a file
bs: Ne može napraviti poddirektorij datoteke

en: Error getting entry to relocate
bs: Greška pri uzimanju unosa za ponovno lociranje

en: Relocate path %1
bs: Relociraj put %1

en: Cannot import into multiple targets
bs: Ne može uvesti u više odredišta

en: Import files from folder
bs: Uvezi datoteke iz direktorija

en: Import file
bs: Uvezi datoteku

en: Could not retrieve repository of working copy.
bs: Ne može povratiti repozitorij radne kopije.

en: Only in working copy possible.
bs: Moguće samo u radnoj kopiji.

en: Error
bs: Greška

en: Only on single folder possible
bs: Moguće samo u jednom folderu

en: Sorry - internal error
bs: Izvinjavamo se - interna greška

en: Hold Ctrl key while click on selected item for unselect
bs: Drži tipku Ctrl dok odabirete stavku za poništiti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_LogTreeView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: See context menu for more actions
bs: Pogledaj kontekst meni za više radnja

en: Click for navigate
bs: Klikni za navigaciju

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Could not retrieve repository.
bs: Ne može povratiti repozitorij.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MergeDlg)
en: MergeSettings
bs: PodešavanjaSpajanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcOneLabel)
en: Source 1:
bs: Izvor 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcTwoLabel)
en: Source 2:
bs: Izvor 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutLabel)
en: Output to:
bs: Izlaz u:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_MergeParameter)
en: Merge parameter
bs: Spoji parametar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCheck)
en: Recursive
bs: Rekurzivno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Handle unrelated as related items
bs: Rukovati nepovezanim stavka kao povezanim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Ignore ancestry
bs: Zanemari porijeklo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force delete on modified/unversioned items
bs: Primoraj brisanje promjenjenih/neverzionih stavki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: lump-merge all of source URL's unmerged changes
bs: gruda-spajanje svih izvora URL-a nespojenih izmjenama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: Reintegrate merge
bs: Reintegriraj spajanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Just dry run without modifications
bs: Samo suho pokretanje bez promjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Dry run
bs: Suho pokretanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Only write mergeinfo
bs: Samo piši margeinfo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: The merge is not actually performed, but the mergeinfo for the revisions which would have been merged is recorded in the working copy
bs: Spajanje nije u biti izvršeno, ali informacije o spajanju revizija koje bi bile spojene su sačuvane u radnu kopiju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Record only
bs: Samo zabilježi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge not Subversion's merge
bs: Koristi vanjsko spajanje ne podverziono spajanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge
bs: Koristi spoljašnje spajanje

en: Message
bs: Poruka

en: %1 at revision %2
bs: %1 na reviziji %2

en: Name
bs: Ime

en: Last changed Revision
bs: Posljednja promjenjena revizija

en: Last author
bs: Posljednji pisac

en: Last change date
bs: Zadnji datum promjene

en: Locked by
bs: Zaključano od strane

en: Other...
bs: Ostalo...

en: Undelete property
bs: Neobrisano svojstvo

en: Delete property
bs: Izbriši svojstvo

en: Missing SVN link
bs: Nedostaje SVN link

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: View and modify properties
bs: Svojstva pregleda i promjene

en: %1 of %2
bs: %1 od %2

en: Finished
bs: Završeno

en: Got no logs
bs: Bez prijave

en: Got no info.
bs: Bez informacija.

en: Annotate lines - hit Cancel for abort
bs: Komentiraj linije- klikni Poništi za poništavanje

en: Got no annotate
bs: Nema komentara

en: Getting content - hit Cancel for abort
bs: Učitavanje sadržaja - pritisnite cancel da prekinete

en: Error getting content
bs: Greška prilikom učitavanja sadržaja

en: Error while open temporary file
bs: Greška prilikom otvaranja privremene datoteke

en: Got no content.
bs: Bez sadržaja.

en: Enter folder name:
bs: Unesite ime direktorija:

en: Retrieving information - hit Cancel for abort
bs: Preuzimanje informacija - pritisnite Cancel za prekinuti

en: Canonical repository URL
bs: Kanonski URL repozitorija

en: Checksum
bs: Kontrolna suma

en: Type
bs: Tip

en: Absent
bs: Odsutan

en: File
bs: Datoteka

en: Folder
bs: Direktorij

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Size
bs: Veličina

en: Schedule
bs: Raspored

en: Normal
bs: Normalno

en: Addition
bs: Dodavanje

en: Deletion
bs: Brisanje

en: Last committed
bs: Zadnji izvršen

en: Last revision
bs: Zadnja revizija

en: Content last changed
bs: Posljednji promjenjen sadržaj

en: Property last changed
bs: Zadnje promijenjeno svojstvo

en: New version of conflicted file
bs: Nova verzija datoteke sa konfliktima

en: Property reject file
bs: Svojstvo ne prihvata datoteku

en: Copy from URL
bs: Kopiraj sa URL

en: Lock token
bs: Zaključati token

en: Owner
bs: Vlasnik

en: Locked on
bs: Zaključan

en: Lock comment
bs: Zaključati komentar

en: Could not change to folder %1
bs: Nemoguće izmjeniti u folder %1

en: Not commit because networking is disabled
bs: Nije izvrseno jer je umrežavanje onemogućeno

en: Creating list / check status
bs: Kreiranje liste / provjeri status

en: Delete and Commit
bs: Obriši i izvrši

en: Add and Commit
bs: Dodaj i izvrši

en: Commit - hit Cancel for abort
bs: Izvrši - pritisni Cancel za prekinuti

en: Download - hit Cancel for abort
bs: Preuzeti - pritisnite cancel za prekinuti

en: Can not do this diff because networking is disabled.
bs: Nije mogao uporediti jer umrežavanje nije omogućeno.

en: Both entries seems to be the same, can not diff.
bs: Oba unosa su ista, nema potrebe da budu upoređeni.

en: Diff-process could not started, check command.
bs: Proces poređenja nije mogao početi, provjerite komande.

en: Diffing - hit Cancel for abort
bs: Upoređivanje - pritisnite Cancel za prekinuti

en: No difference to display
bs: Nema razlike za prikazati

en: Diffing - hit cancel for abort
bs: Upoređivanje - pritisnite Cancel za prekinuti

en: Display process could not started, check command.
bs: Proces prikazivanja nije mogao početi, provjerite komande.

en: Making update - hit Cancel for abort
bs: Ažuriranje - pritisnite Cancel za prekinuti

en: Which files or directories should I add?
bs: Koje datoteke ili direktorije mogu da dodam?

en: Delete from repository
bs: Izbriši iz repozitorija

en: Export repository
bs: Eksportovati repozitorij

en: Exporting a file?
bs: Želite li eksportovati datoteku?

en: Checking out a file?
bs: Provjeravati datoteku?

en: Exporting
bs: Eksportovanje

en: Checking out
bs: Provjeravati

en: Reverting items
bs: Povratne stavke

en: Switching URL
bs: Mijenjati URL

en: Relocate repository to new URL
bs: Premijesti repozitorij u novi URL

en: Can only switch one item at time
bs: Može zamijeniti samo jednu stavku u datom vremenu

en: Error getting entry to switch
bs: Greška pri preuzimanju unosa za zamijenu

en: Switch URL
bs: Zamijeniti URL

en: Cleaning up folder
bs: Čišćenje foldera

en: Marking resolved
bs: Riješeno

en: Could not retrieve conflict information - giving up.
bs: Nemoguce povratiti konfliktnu informaciju - odustajem.

en: Resolve-process could not started, check command.
bs: Proces riješavanja nije mogao početi, provjeri komande.

en: Importing items
bs: Unošenje stavki

en: Nothing to merge.
bs: Ništa za spojiti.

en: No destination to merge.
bs: Nema odredišta za spojiti.

en: Both sources must be same type.
bs: Oba izvora moraju biti istog tipa.

en: Target for merge must same type like sources.
bs: Cilj za spajanje mora biti istog tipa kao izvor.

en: Both entries seems to be the same, will not do a merge.
bs: Oba unosa su ista, spajanje se neće izvršiti.

en: Merge process could not started, check command.
bs: Proces spajanja nije mogao početi, provjeri komande.

en: Merging items
bs: Spajanje stavki

en: Moving/Rename item
bs: Premještanje/preimenuj stavku

en: Moving entries
bs: Premještanje unosa

en: Copy or Moving entries
bs: Kopiraj ili premještaj unose

en: No unversioned items found.
bs: Nisu pronađene neverzionisane stavke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Item
bs: Stavka

en: Found %1 modified item | Found %1 modified items
bs[0]: Pronađena %1 promijenjena stavka
bs[1]: Pronađene %1 promijenjene stavke
bs[2]: Pronađeno %1 promijenjenih stavke

en: Checking for updates finished
bs: Provjera da li je ažuriranje završeno

en: There are new items in repository
bs: Prisutne su nove stavke u repozitoriju

en: Not filling log cache because networking is disabled
bs: Ne popunjava memoriju jer je umrežavanje onemogućeno

en: Not checking for updates because networking is disabled
bs: Ne provjerava ažuriranje jer umrežavanje nije omogućeno

en: Checking for updates started in background
bs: Provjeravanje ažuriranja počelo u pozadini

en: Not versioned
bs: Ne verzionisani

en: Added in repository
bs: Dodano u repozitorij

en: Needs update
bs: Potrebno ažuriranje informacija

en: Locally modified
bs: Lokalno izmijenjeno

en: Property modified
bs: Svojstva promijenjena

en: Locally added
bs: Lokalno dodano

en: Missing
bs: Nedostaje

en: Replaced
bs: Zamijenjeno

en: Ignored
bs: Ignorisano

en: External
bs: Vanjski

en: Conflict
bs: Konflikt

en: Merged
bs: Spojene

en: Incomplete
bs: Nepotpuno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogDialog)
en: SVN Log
bs: Prijava SVN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startLabel)
en: Start revision
bs: Početna revizija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel)
en: End revision
bs: Krajnja revizija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_goButton)
en: Get Logs
bs: Uzmi prijave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_PrevFiftyButton)
en: Previous entries
bs: Prethodni unosi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_NextFiftyButton)
en: Show from HEAD
bs: Prikaži od vrha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Copy from
bs: Kopiraj iz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispPrevButton)
en: Diff previous
bs: Uporedi sa prethodnim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Select second revision with right mouse button
bs: Odaberi drugu reviziju sa desnim klikom miša

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonListFiles)
en: List entries
bs: Lista unosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonBlame)
en: Annotate
bs: Pribilježiti

en: Set version as right side of diff
bs: Postavi verziju kao desnu stranu poredjenja

en: Set version as left side of diff
bs: Postavi verziju kao lijevu stranu poredjenja

en: Unset version for diff
bs: Nemoj podesiti poređenje

en: Revert this commit
bs: Vrati ono ššto je izvršeno

en: &Move Here
bs: &Premjesti ovdje

en: &Copy Here
bs: &Kopiraj ovdje

en: C&ancel
bs: &Odustani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Open repository or working copy
bs: Otvori repozitorij ili radnu kopiju
