kdevphp - en to el translation catalogue (48 entries)

en: Override
el: Αντικατάσταση

en: Implement
el: Υλοποίηση

en: From %1
el: Από %1

[ctx: @title:tab]
en: PHP Documentation
el: PHP τεκμηρίωση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocLocationLabel)
en: Location:
el: Θέση:

en: <lost declaration>
el: απολεσθείσα δήλωση>

en: PHP Documentation
el: PHP τεκμηρίωση

note: i18n: ectx: label, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Specifies the location of the PHP documentation to use.
el: Καθορίζει τη θέση της τεκμηρίωσης της PHP για χρήση.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Make sure local copies are downloaded in HTML format with many files.
el: Βεβαιωθείτε ότι τα τοπικά αντίγραφα είναι σε μορφή HTML πολλών αρχείων.

en: ...loading documentation...
el: ...φόρτωση τεκμηρίωσης...

en: Circular inheritance of %1 and %2
el: Κυκλική κληρονομικότητα των %1 και %2

en: Access type for interface method %1 must be omitted.
el: Ο τύπος πρόσβασης για τη μέθοδο διεπαφής %1 πρέπει να παραλειφθεί

en: Interface function %1 cannot contain body.
el: Η συνάρτηση διεπαφής %1 δεν μπορεί να περιέχει το σώμα.

en: Class %1 contains abstract method %2 and must therefore be declared abstract or implement the method.
el: Η κλάση %1 περιέχει αφηρημένη μέθοδο %2 και συνεπώς πρέπει να δηλωθεί αφηρημένη ή να υλοποιήσει τη μέθοδο.

en: Abstract function %1 cannot contain body.
el: Η αφηρημένη συνάρτηση %1 δεν μπορεί να περιέχει το σώμα.

en: Cannot use the final modifier on an abstract class member.
el: Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο οριστικός τροποποιητής σε μέλος αφηρημένης κλάσης.

en: Non-abstract method %1 must contain body.
el: Η μη-αφηρημένη μέθοδος %1 πρέπει να περιέχει το σώμα.

en: Properties cannot be declared final.
el: Οι ιδιότητες δεν είναι δυνατό να δηλώνονται οριστικές.

en: Properties cannot be declared abstract.
el: Οι ιδιότητες δεν είναι δυνατό να δηλώνονται αφηρημένες.

en: Trait method %1 has not been applied, because there are collisions with other trait methods on %2
el: Η trait μέθοδος %1 δεν έχει εφαρμοστεί, επειδή υπάρχουν συγκρούσεις με άλλες μεθόδους trait στο %2

en: Traits cannot have constants.
el: Τα traits δεν μπορεί να έχουν σταθερές.

en: Cannot use 'final' as method modifier
el: Αδυναμία χρήσης 'final' ως τροποποιητή μεθόδου

en: Cannot use 'static' as method modifier
el: Αδυναμία χρήσης 'static' ως τροποποιητή μεθόδου

en: Default value for parameters with a class type hint can only be NULL.
el: Η προκαθορισμένη τιμή για παραμέτρους με υπόδειξη τύπου κλάσης μπορεί μόνο να είναι NULL.

en: Cannot redeclare PHP internal %1.
el: Αδυναμία επαναδήλωσης PHP εσωτερικής %1.

en: %1 and %2 define the same property (%3) in the composition of %1. This might be incompatible, to improve maintainability consider using accessor methods in traits instead.
el: %1 και %2 ορίζουν την ίδια ιδιότητα (%3) στην composition του %1. Αυτό ίσως να μην είναι συμβατό, για να βελτιωθεί η συντηρησιμότητα εξετάστε τη χρήση μεθόδων accessor στα traits.

en: Cannot redeclare %1, already declared in %2 on line %3.
el: Αδυναμία επαναδήλωσης %1, ήδη δηλώθηκαν στη %2 στη γραμμή %3.

en: Class %1 contains %2 abstract methods and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods.
el: Η κλάση %1 περιέχει %2 αφηρημένες μεθόδους και συνεπώς πρέπει να δηλωθεί αφηρημένη ή να υλοποιήσει τις απομένουσες μεθόδους.

en: Cannot re-assign $this.
el: Αδυναμία επαναδήλωσης $this.

en: The use statement with non-compound name '%1' has no effect.
el: Η δήλωση use με μη-σύνθετο όνομα '%1' δεν έχει αποτέλεσμα.

en: Cannot use '%1' as '%2' because the name is already in use.
el: Αδυναμία χρήσης του '%1' ως '%2' επειδή το όνομα χρησιμοποιείται ήδη.

en: Usage of %1 is deprecated.
el: Η χρήση του %1 είναι ανεπιθύμητη.

en: Declaration not found: %1
el: Η δήλωση δεν βρέθηκε: %1

en: Lost trait alias %1
el: Ψευδώνυμο τελευταίου trait %1

en: Use of %1 from %2<br />
el: Χρήση του %1 από %2<br />

en: Broken member alias trait.
el: Ψευδώνυμο trait με κατεστραμμένο αριθμό.

en: PHP internal
el: PHP εσωτερική

[ctx: kind of a php-constant, as shown in the declaration tooltip]
en: Constant
el: Σταθερά

en: empty (not inside a class)
el: κενό (όχι μέσα σε κλάση)

en: empty (not inside a method)
el: κενό (όχι μέσα σε μέθοδο)

en: empty (not inside a function)
el: κενό (όχι μέσα σε συνάρτηση)

en: empty (not inside a namespace)
el: κενό (όχι μέσα σε πεδίο ορισμού)

en: current value: %1
el: τρέχουσα τιμή: %1

en: KDevelop PHP parser debugging utility
el: Βοηθητικό πρόγραμμα PHP διορθώσεων συντακτικής ανάλυσης

en: Could not open file '%1'
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου '%1'

en: File could not be read from.
el: Αδυναμία ανάγνωσης αρχείου από.

en: File could not be opened.
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου.

en: File permissions prevent opening for read.
el: Τα δικαιώματα πρόσβασης εμποδίζουν το άνοιγμα για ανάγνωση.
