desktop files - en to bs translation catalogue (76 entries)

en: insert Shebang line
bs: umetni  Shebangovu liniju

en: specify document encoding
bs: navedite kodiranje dokumenta

en: Add file header
bs: Dodajte header fajla

en: specify default parameter
bs: navedi podrazumijevani parametar

en: Insert next positional variable
bs: Ubacite sljedeću pozicionu varijablu

en: Insert named variable
bs: Ubacite imenovanu varijablu

en: Format using str()
bs: Formatirajte koristeći str()

en: Format using repr()
bs: Formatirajte koristeći repr()

en: Format as left-aligned
bs: Poravnajte ulijevo

en: Format as right-aligned
bs: Poravnajte udesno

en: Format as centered
bs: Centrirajte

en: Specify precision
bs: Odredite preciznost

en: Format as percentage
bs: Formatirajte kao postotak

en: Format as character
bs: Formatirajte kao simbol

en: Format as binary number
bs: Formatirajte kao binarni broj

en: Format as octal number
bs: Formatirajte kao oktalni broj

en: Format as hexadecimal number
bs: Formatirajte kao heksadecimalni broj

en: Format in scientific (exponent) notation
bs: Formatirajte  u naučnoj (eksponencijalnoj) notaciji

en: Format as fixed point number
bs: Formatirajte kao broj s fisknim zarezom

en: Initialize property
bs: Inicijaliziraj svojstvo

en: function
bs: funkcija

[ctx: programming; %1 is a code statement to be added in the editor]
en: Add "%1"
bs: Dodaj "%1"

en: Specify type for "%1"...
bs: Specificirajte tip za "%1"...

en: Function return type
bs: Funkcijski povratni tip

en: Local variable
bs: Lokalna varijabla

en: Sorry, cannot create hints for files which are not part of a project.
bs: Oprostite, savjeti za fajlove koji nisu dio projekta ne mogu biti kreirani.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CorrectionWidget)
en: Specify correct type
bs: Navedite korektni tip

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, givenKindLabel)
en: Kind:
bs: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, givenIdentifierLabel)
en: Identifier:
bs: Identifikator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Correct type:
bs: Korektni tip:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, typeText)
en: Code which evaluates to the type, e.g. int()
bs: Kod koji je procijenjen na tip, e.g. int()

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, importsLabel)
en: Required modules:
bs: Potrebni moduli:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, importsText)
en: A comma separated list of modules required for the type
bs: Zarez je odvojio listu modula potrebnih za ovaj tip

en: The program being debugged raised an uncaught exception.
bs: Program koji se debagira je aktivirao neobrađeni izuzetak.

en: You can now inspect the status of the program after it exited.
bs: Možete istražiti status programa nakon što je izašao.

en: The debugger will silently stop when the next command is triggered.
bs: Debager će tiho stati kada se pokrene naredna komanda.

en: A plugin to debug Python applications with pdb.
bs: Dodatak za traženje grešaka u Python programima koristeći pdb.

en: Unsupported interpreter
bs: Nepodržan interpreter

en: Failed to find a valid data directory for kdevpythonsupport.
bs: Neuspjeh u nalaženju važećeg direktorija podataka s kdevpythonsupport.

en: Generate...
bs: Generiši...

en: Copy the contents of the active editor window to a new file in the documentation directory
bs: Kopiraj sadržaj aktivnog editorskog prozora u novu datoteku u dokumentacijskom direktoriju

[ctx: displays a list of search paths below]
en: Paths searched for documentation by kdev-python (in this order):
bs: Putevi koji su traženi za dokumentaciju od strane kdev-python (ovim redoslijedom):

en: Enter a relative target path to copy %1 to:
bs: Unesite relativni put odredišta za kopiranje %1 u:

en: This path must match what you use in Python to import this module. For example, enter "numpy/fft.py" for numpy.fft
bs: Ova staza mora odgovarati onome što koristite u jeziku Python da uvezete ovaj modul. Na primjer, unesite "numpy/fft.py" za numpy.fft

en: After copying, you will be editing the new document.
bs: Nakon kopiranja, uređivaćete novi dokument.

en: Please select at least one file from the list for editing.
bs: Molim odaberite bar jednu datoteku iz liste za uređivanje.

en: Configure the Python interpreter to use
bs: Konfiguriši Python interpreter za korištenje

en: Python executable
bs: Python izvršni program:

en: Select a python module to generate documentation for
bs: Odaberite Python modul za koga se generiše dokumentacija

[ctx: refers to selecting a python module to perform some operation on]
en: Target module (e.g. "math")
bs: Odredišni modul (npr. "math")

en: Output filename
bs: Ime izlazne datoteke

en: Status and output
bs: Status i izlaz

en: The process has not been run yet.
bs: Proces još nije bio pokrenut.

en: Script output
bs: Skriptni izlaz

en: Results
bs: Rezultati

en: Close
bs: Zatvori

en: Save and close
bs: Snimi i zatvori

en: Generate
bs: Generiši

en: Couldn't find the introspect.py script; check your installation!
bs: Ne mogu naći introspect.py skriptu; provjerite vašu instalaciju!

en: Couldn't find a valid kdev-python data directory; check your installation!
bs: Ne mogu naći važeći kdev-python direktorij podataka; provjerite vašu instalaciju!

en: Invalid output filename
bs: Pogrešno izlazno ime datoteke

en: The output file <br/>%1<br/> already exists, do you want to overwrite it?
bs: Izlazna datoteka <br/>%1<br/> već postoji, želite li pisati preko nje?

en: Generate documentation for module "%1"...
bs: Generiši dokumentaciju za modul "%1"...

en: Module "%1" not found
bs: Modul "%1" nije nađen

en: Declaration for "%1" not found in specified module
bs: Deklaracija "%1" nije pronađena u naznačenom modulu

en: First argument of __new__ method is not called cls, this is deprecated
bs: Prvi argument od __new__ metode se ne zove cls, to nije dozvoljeno

en: First argument of class method is not called self, this is deprecated
bs: Prvi argument metode klase se ne naziva self, taj naziv je zastario

en: Non-static class method without arguments, must have at least one (self)
bs: Nestatična metoda klase bez argumenata, mora imati barem jedan (self)

en: Return statement not within function declaration
bs: Naredba povratka bez deklaracije funkcije

[ctx: refers to an unknown type in programming]
en: unknown
bs: nepoznato

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
bs: %1 od %2

[ctx: refers to a type (in program code) which is not known]
en: mixed
bs: miješano

[ctx: refers to a type (in program code) which can have multiple values]
en: unsure (%1)
bs: nesigurno (%1)

en: Undefined variable: %1
bs: Nedefinisana varijabla: %1

en: Attribute "%1" not found on accessed object
bs: Atribut "%1" nije nađen na pristupljenom objektu

en: PEP8 checker error: %1
bs: PEP8 greška provjere: %1
