kdevpython - en to sk translation catalogue (96 entries)

en: insert Shebang line
sk: vložiť riadok Shebang

en: specify document encoding
sk: určiť kódovanie dokumentu

en: Add file header
sk: Pridať hlavičku súboru

en: specify default parameter
sk: určiť predvolený parameter

en: Insert next positional variable
sk: Vložiť ďalšiu pozičnú premennú

en: Insert named variable
sk: Vložiť pomenovanú premennú

en: Format using str()
sk: Formátovať pomocou str()

en: Format using repr()
sk: Formátovať pomocou repr()

en: Format as left-aligned
sk: Formátovať ako zarovnané vľavo

en: Format as right-aligned
sk: Formátovať ako zarovnané vpravo

en: Format as centered
sk: Formátovať ako vycentrované

en: Specify precision
sk: Určiť presnosť

en: Format as percentage
sk: Formátovať ako percentá

en: Format as character
sk: Formátovať ako znak

en: Format as binary number
sk: Formátovať ako binárne číslo

en: Format as octal number
sk: Formátovať ako osmičkové číslo

en: Format as hexadecimal number
sk: Formátovať ako hexadecimálne číslo

en: Format in scientific (exponent) notation
sk: Formátovať vo vedeckej (exponenciálnej) notácii

en: Format as fixed point number
sk: Formátovať ako pevné číslo

en: Initialize property
sk: Inicializovať vlastnosť

en: function
sk: funkcia

[ctx: programming; %1 is a code statement to be added in the editor]
en: Add "%1"
sk: Pridať "%1"

en: Specify type for "%1"...
sk: Určite typ pre "%1"...

en: Function return type
sk: Návratový typ funkcie

en: Local variable
sk: Miestna premenná

en: Sorry, cannot create hints for files which are not part of a project.
sk: Prepáčte, nie je možné vytvoriť hinty pre súbory, ktoré nie sú časťou projektu.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CorrectionWidget)
en: Specify correct type
sk: Určite správny typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, givenKindLabel)
en: Kind:
sk: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, givenIdentifierLabel)
en: Identifier:
sk: Identifikátor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Correct type:
sk: Správny typ:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, typeText)
en: Code which evaluates to the type, e.g. int()
sk: Kód, ktorý sa vyhodnocuje na typ, napr. int()

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, importsLabel)
en: Required modules:
sk: Vyžadované moduly:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, importsText)
en: A comma separated list of modules required for the type
sk: Čiarkou oddelený zoznam modulov vyžadovaných pre typ

en: The program being debugged raised an uncaught exception.
sk: Ladený program vygeneroval neošetrenú výnimku.

en: You can now inspect the status of the program after it exited.
sk: Teraz môžete preskúmať stav programu po jeho ukončení.

en: The debugger will silently stop when the next command is triggered.
sk: Debugger sa ticho zastaví pri spustení ďalšieho príkazu.

en: A plugin to debug Python applications with pdb.
sk: Plugin na ladenie Python aplikácií s pdb.

en: Sorry, debugging is only supported for Python 3.x applications.
sk: Prepáčte, ladenie je podporované iba v aplikáciách Python 3.x.

en: Unsupported interpreter
sk: Nepodporovaný interpreter

en: Failed to find a valid data directory for kdevpythonsupport.
sk: Zlyhalo nájdenie platného adresára dát pre kdevpythonsupport.

en: Generate...
sk: Generovať...

en: Import From Editor
sk: Importovať z editora

en: Copy the contents of the active editor window to a new file in the documentation directory
sk: Kopírovať obsah aktívneho okna editora do nového súboru v adresári dokumentácie

en: Open File Manager
sk: Otvoriť správcu súborov

[ctx: Edit selected files]
en: Edit Selected
sk: Upraviť vybrané

en: Search Paths...
sk: Prehľadávané cesty...

[ctx: displays a list of search paths below]
en: Paths searched for documentation by kdev-python (in this order):
sk: Cesty, kde hľadá dokumentáciu kdev-python (v tomto poradí):

en: Enter a relative target path to copy %1 to:
sk: Zadajte relatívnu cieľovú cestu na kopírovanie %1 do:

en: This path must match what you use in Python to import this module. For example, enter "numpy/fft.py" for numpy.fft
sk: Táto cesta musí vyhovovať tomu, čo používate v Pythone na import tohto modulu. Napríklad, zadajte "numpy/fft.py" pre numpy.fft

en: After copying, you will be editing the new document.
sk: Po kopírovaní budete editovať nový dokument.

en: Please select at least one file from the list for editing.
sk: Prosím vyberte aspoň jeden súbor zo zoznamu na editovanie.

en: Configure the Python interpreter to use
sk: Nastaviť interpreter Pythona na použitie

en: Python executable
sk: Binárka Pythonu

en: Select a python module to generate documentation for
sk: Vyberte modul Pythona na generovanie dokumentácie

[ctx: refers to selecting a python module to perform some operation on]
en: Target module (e.g. "math")
sk: Cieľový modul (napr. "math")

en: Output filename
sk: Výstupný súbor

en: Status and output
sk: Stav a výstup

en: The process has not been run yet.
sk: Proces ešte nebol spustený.

en: Script output
sk: Výstup skriptu

en: Results
sk: Výsledky

en: Close
sk: Zavrieť

en: Save and close
sk: Uložiť a zatvoriť

en: Generate
sk: Generovať

en: Couldn't find the introspect.py script; check your installation!
sk: Nemôžem nájsť introspect.py script; skontrolujte si inštaláciu!

en: Couldn't find a valid kdev-python data directory; check your installation!
sk: Nemôžem nájsť platný dátový adresár kdev-python; skontrolujte si inštaláciu!

en: Invalid output filename
sk: Neplatný názov výstupného súboru

en: The output file <br/>%1<br/> already exists, do you want to overwrite it?
sk: Výstupný súbor <br/>%1<br/> už existuje, chcete ho prepísať?

en: This file contains auto-generated documentation extracted
    from python run-time information. It is analyzed by KDevelop
    to offer features such as code-completion and syntax highlighting.
    If you discover errors in KDevelop's support for this module,
    you can edit this file to correct the errors, e.g. you can add
    additional return statements to functions to control the return
    type to be used for that function by the analyzer.
    Make sure to keep a copy of your changes so you don't accidentally
    overwrite them by re-generating the file.
sk: Tento súbor obsahuje automaticky vygenerovanú dokumentáciu extrahovanú
    z python run-time informácií. Analyzuje ju KDevelop
    na poskytnutie funkcií ako dokončovanie kódu a zvýrazňovanie syntaxe.
    Ak nájdete chyby v podpore KDevelop pre tento modul,
    môžete upraviť tento súbor na opravu chýb, teda môžete pridať
    dodatočné vrátené vyhlásenia pre funkcie na ovládanie návratového
    typu, ktorý použije tá funkcia analyzátorom.
    Uistite sa, že si necháte kópiu vašich zmien, aby ste ich omylom
    neprepísali ďalším vygenerovaním súboru.

en: Manage Documentation Files Used by the Python Plugin
sk: Spravovať súbory dokumentácie použité pluginom Python

en: Python Documentation
sk: Dokumentácia Python

en: Generate documentation for module "%1"...
sk: Generovať dokumentáciu pre modul "%1"...

en: Module "%1" not found
sk: Modul "%1" nebol nájdený

en: Declaration for "%1" not found in specified module
sk: Deklarácia pre "%1" nenájdená v určenom module

en: First argument of __new__ method is not called cls, this is deprecated
sk: Prvý argument metódy __new__ nie je volaný cls, čo je zastaralé

en: First argument of class method is not called self, this is deprecated
sk: Prvý argument metódy triedy nie je volaný sám, čo je zastaralé

en: Non-static class method without arguments, must have at least one (self)
sk: Nestatická metóda triedy bez argumentov, musí mať aspoň jednu (self)

en: Return statement not within function declaration
sk: Návratové vyhlásenie nie je v deklarácii funkcie

[ctx: refers to an unknown type in programming]
en: unknown
sk: neznáme

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
sk: %1 z %2

[ctx: refers to a type (in program code) which is not known]
en: mixed
sk: zmiešané

[ctx: refers to a type (in program code) which can have multiple values]
en: unsure (%1)
sk: neisté (%1)

en: Undefined variable: %1
sk: Nedefinovaná premenná: %1

en: Attribute "%1" not found on accessed object
sk: Atribút "%1" nenájdený na pristupovanom objekte

en: Configure Python Style Checking
sk: Nastaviť kontrolu v štýle Python

en: Python Style Checking
sk: Kontrola štýlov Python

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, enableChecking)
en: Enable Style Checking
sk: Povoliť kontrolu štýlov

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, disableErrors) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, enableErrors)
en: Comma-separated list of error codes
sk: Zoznam chybovýh kódov oddelený čiarkou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enable these errors and warnings:
sk: Povoliť tieto chyby a upozornenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum line length:
sk: Maximálna dĺžka súboru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Disable these errors and warnings:
sk: Zakázať tieto chyby a upozornenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The `pycodestyle` Python module must be installed in order to use style checking.
sk: Python modul `pycodestyle` musí byť nainštalovaný na použitie kontroly štýlov.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, pythonInterpreter)
en: Full path to python interpreter, leave empty for default
sk: Celá cesta k Python interpreteru, nechajte prázdne pre predvolené

en: Python Settings
sk: Nastavenia Python

en: Format source with the autopep8 formatter.
sk: Formátovať zdroj s formátovačom autopep8.

en: PEP8 checker error: %1
sk: Chyba kontroly PEP8: %1

en: The PEP8 syntax checker does not seem to work correctly.
sk: Kontrolovať syntaxe PEP8 zrejme nepracuje správne.
