kdevelop - en to az translation catalogue (73 entries)

[ctx: @item level of checks]
en: Level 0
az: Səviyyə 0

[ctx: @item level of checks]
en: Level 1
az: Səviyyə 1

[ctx: @item level of checks]
en: Level 2
az: Səviyyə 2

[ctx: @item level of checks]
en: Level 3
az: Səviyyə 3

[ctx: @item level of checks]
en: Manual Level
az: Səviyyə əl ilə

en: Very stable checks, 99.99% safe, mostly no false-positives, very desirable.
az: Çox stabil yoxlamalar, 99,99% təhlükəsiz, əksər hallarda səhv işədüşmələr yoxdur, çox arzuolunan.

en: The default level. Very similar to level 0, slightly more false-positives but very few.
az: İlkin səviyyə. 0 səviyyəsinə çox oxşar, bir az daha çox səhv işədüşmələr, lakin çox az.

en: Also very few false-positives, but contains noisy checks which not everyone agree should be default.
az: Həmçinin daha az səhv işədüşmələr, lakin, hamının ilkin variant kimi istifadə etməməsi llazım olan səsli yoxlamalar var.

en: Contains checks with high rate of false-positives.
az: Səhv işəüşmələrin yüksək tezlikli yoxlamalarından ibarətdir.

en: Checks here need to be enabled explicitly, as they don't belong to any level. Checks here are very stable and have very few false-positives.
az: Heç bir səviyyəyə aid olmadığı üçün buradakı yoxlamalar açıq şəkildə aktivləşdirilməlidir. Buradakı yoxlamalar çox sabitdir və çox az səhv işədüşmələrə malikdir.

en: Unable to load Clazy checks information from '%1'. Please check your settings.
az: Clazy yoxlamaları məlumatları %1 üzərindən yüklənə bilmədi. Lütfən ayarları yoxlayın.

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Check Set
az: Yeni yoxlama dəstininin adını daxil edin

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
az: Adı:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check set:
az: Yoxlama dəsti:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addCheckSetSelectionButton)
en: Add check set
az: Yoxlama dəsti əlavə edin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneCheckSetSelectionButton)
en: Clone check set
az: Yoxlama dəstinin təkrar edin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeCheckSetSelectionButton)
en: Remove check set
az: Yoxlama dəstini silin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultCheckSetSelectionButton)
en: Set as default
az: Standart olaraq təyin etmək

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editCheckSetSelectionNameButton)
en: Edit name of check set
az: Yoxlama dəstinin adına düzəliş edin

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom
az: Xüsusi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default (currently: %1)
az: Standart olaraq istifadə edin (cari: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (default selection)
az: %1 (standart seçim)

[ctx: @info:placeholder]
en: Search checks...
az: Yoxlamaları axtarın...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Checks
az: Yoxlamaları sıfırlayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageLabel)
en: Since nothing is selected Clazy will use all checks from levels 0 and 1.
az: Heç nə seçilmədiyindən Clazy 0 və 1 səviyyələrindəki bütün yoxlamalardan istifadə edəcəkdir.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Command Line
az: Əmr sətri

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, cmdFilter)
en: Search...
az: Axtarış...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cmdBreak)
en: Break lines
az: Qırılma xətləri

en: 1 check detected | %1 checks detected
az[0]: 1 yoxlama aşkarlandı
az[1]: %1 yoxlama aşkarlandı

[ctx: @title:tab]
en: Configure Clazy Settings
az: Clazy ayarlarını tənzimləyin

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathBox)
en: Paths
az: Yollar

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_executablePath)
en: Path to clazy-standalone executable.
az: Clazy-standalone icra faylına yol.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, docsLabel)
en: Documentation:
az: Sənədləşmə:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_docsPath)
en: Path to clazy documentation directory.
az: Clazy sənədləşmə qovluğuna yol.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsEnabled)
en: Run analysis jobs in parallel
az: Analitik tapşırıqların paralel idarə edilməsi

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsAutoCount)
en: Use all CPU cores
az: Bütün CPU nüvələrini istifadə edin

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parallelJobsFixedCountLabel)
en: Maximum number of threads:
az: Axınların maksimum sayı:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output
az: Çıxış

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
az: Yoxlama zamanı çıxışın görünüşünü gizlətmək

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_verboseOutput)
en: Verbose output
az: Ətraflı nəticə

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, checksTab)
en: Checks
az: Yoxlamalar

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
az: Seçimlər

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Do not emit warnings for non-Qt files, or in other words, if -DQT_CORE_LIB is missing.
az: QT olmayan fayllar üçün və ya başqa sözlə, -DQT_CORE_LIB yoxdursa, xəbərdarlıq etməyin.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Only Qt
az: Yalnız Qt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Disable checks not compatible with Qt 4.
az: Qt-4 ilə uyğun olmayan yoxlamalrı söndürün.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Qt4 compatible
az: Qt4 ilə uyğun

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: For running clazy on Qt itself, optional, but honors specific guidelines.
az: Clazy-ni Qt-nin özündə başlatmağa ehtiyac yoxdur, lakin müəyyən qaydalara əməl olunur.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: Qt developer
az: Qt tərtibatçısı

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: For visiting implicit code like compiler generated constructors.
    None of the built-in checks benefit from this, but can be useful for custom checks.
az: Komplyatorun yaratdığı konstruktorlarda olduğu kimi gizli kodun işlənməsi üçün.
    Daxili yoxlamalar üçün bunun heç bir faydası olmayacaq, lakin bu variant qeyri-adi yoxlamalar üçün faydalı ola bilər.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: Visit implicit code
az: Gizli koda nəzər salmaq

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Only emit warnings for the current file being compiled and ignore any includes.
    Useful for performance reasons.
az: Yalnız cari fayl üçün xəbərdarlığı göstərmək, daxilindəki bütün faylları gözardı etmək.
    Sürətlə sınaqdan keçirmək istəyirsinizsə istifadə edə bilərsiniz.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Ignore included files
az: Daxilindəki faylları gözardı etmək

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerFilterLabel)
en: Header filter:
az: Başlıqları süzgəci:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_headerFilter)
en: Regular expression matching the names of the headers to output diagnostics from.
    Diagnostics from the main file of each translation unit are always displayed.
az: Diaqnostik məlumatlar alınacaq başlıq fayllarının adlarının axtarılması üçün müntəzəm ifadə.
    Hər tərcümə modulunun əsas faylından diaqnostika məlumatları həmişə göstəriləcəkdir.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableAllFixits)
en: Enable all fix-its
az: Bütün düzəlişləri aktiv edin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: Fix-its will be applied to a separate file (for unit-test use only).
az: Düzəltmə, ayrı bir fayla tətbiq ediləcək (yalnız modulun sınağı üçün)

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: No-inplace fix-its
az: Yerində düzəliş edilmədən

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: Please backup your code before fix-its applying. For better results also disable 
    parallel checking, which can lead to multiple fix-it applying for header files.
az: Düzəliş etmədən öncə kodun ehtiyyat nüsxəsini saxlayın. Daha yaxşı nəticə üçün, 
    fayl başlıqlarına edilən düzəlişlərin təkrarlanmasına səbəb ola biləcək paralell yoxlamanı söndürün.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, extraTab)
en: Extra Parameters
az: Əlavə parametrlər

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraAppendLabel)
en: Compiler append:
az: Kompilyator tətbiqləri:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraAppend)
en: Additional parameters to append to the compiler command line.
az: Kompilyator əmr sətrinə tətbiq ediləcək əlavə parametrlər.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraPrependLabel)
en: Compiler prepend:
az: Kompilyatordan əvvəl:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraPrepend)
en: Additional parameters to prepend to the compiler command line.
az: Kompilyator əmr sətrinin əvvəlinə əlavə ediləcək əlavə parametrlər.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraClazy)
en: Additional parameters to clazy-standalone.
az: Clazy-standalone əlavə parametrləri.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraClazyLabel)
en: Extra parameters:
az: Əlavə parametrlər:

en: Clazy Analysis (%1)
az: Clazy analizlər (%1)

en: Unknown Level
az: Naməlum səviyyə

en: Failed to start Clazy analysis process.
az: Clazy analiz prosesi başladıla bilmədi.

en: Clazy analysis process crashed.
az: Clazy analiz prosesi çökdü.

en: Clazy analysis process timed out.
az: Clazy analizi prosesinin vaxtı bitdi.

en: Write to Clazy analysis process failed.
az: Clazy analizi prosesinə yazmaq mümkün olmadı.

en: Read from Clazy analysis process failed.
az: Clazy analizi prosesindən oxumaq mümkün olmadı.

[ctx: @title:window]
en: Clazy Error
az: Clazy xətası
