kdevelop - en to az translation catalogue (106 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
az: Sessiya

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
az: &Layihə

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
az: &Başladın

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_core_menu)
en: Examine Core File
az: Nüvə faylını yoxlayın

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_attach_menu)
en: Attach to Process
az: Prosesə əlavə edin

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
az: &İstiqamət

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
az: &Düzəliş edin

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
az: Kod əməli

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_file)
en: Analyze Current File With
az: Hazırkı faylı bununla araşdırın:

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_project)
en: Analyze Current Project With
az: Hazırkı layihənin bununla araşdırın:

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
az: &Pəncərə

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
az: Ayarlar

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
az: Kömək

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas alətlər paneli

en: Code
az: Kod əməli

en: KDevelop Project Files
az: KDevelop layihəsi faylları

en: Could not open %1
az: %1 açıla bilmədi

en: Could not open file '%1'.
az: '%1' faylı açıla bilmədi.

en: Could not open project '%1': %2
az: '%1' kayihəsi açıla bilmədi: %2

en: Select the session to open the document in
az: Sənəd açılacaq sessiyanı seçin

en: Cannot open unknown session %1. See `--list-sessions` switch for available sessions or use `-n` to create a new one.
az: Bilinməyən %1 sessiyası açıla bilmir. Mövcud sessiyalar arasında keçid etmək üçün, `--list-session` parametrini verin və ya  `-n` parametrini göstərməklə yenisini yaradın.

en: The KDevelop Integrated Development Environment
az: KDevelop - inteqrasiya edilmiş tərtibat mühiti

en: Copyright 1999-%1, The KDevelop developers
az: Müəllif Hüquqları 1999-%1. KDevelop tərtibatçıları

en: Co-maintainer, C++/Clang, QA, Windows Support, Performance, Website
az: Həmsədr, C++/Clang, QA, Windows dəstəyi, məhsuldarlıq, veb-səhifə

en: Co-maintainer, AppImage, Python Support, User Interface improvements
az: Python dəstəyi, istifadəçi interfeysinin yaxşılaşdırılması

en: CMake Support, Run Support, Kross Support
az: CMake dəstəyi, "Başlatmaq" əlavəsi və Kross dəstəyi

en: C++/Clang, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
az: C++/Clang, layihənin əsas idarəsi, veb-tərtibat qoşmaları, kod fraqmentləri dəstəyi, məhsuldarlığın yaxşılaşdırılması

en: C++/Clang, DUChain, Bug Fixes
az: C++/Clang, DUChain, xəta sazlamaları

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
az: Arxitektura, VCS dəstəyi, layihənin idarə edilməsinə dəstək, QMake layihələrinin idarə edilməsi

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
az: Arxitektura, Sublime istifadəçi interfeysi, Ruby dəstəyi

en: Definition-Use Chain, C++ Support, Code Navigation, Code Completion, Coding Assistance, Refactoring
az: Təyinetmə-istifdəetmə zənciri (duchain), C++ dsətəyi, qaynaq kodu üzrə arama, kodun tamamlanması, kodun yazılmasına köməkçi, təkrar nizamlama

en: GDB integration
az: GDB inteqrasiyası

en: Text editor integration, definition-use chain
az: Mətn redaktorunun inteqrasiyası, təyinetmə-istifadəetmə zənciri (duchain)

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
az: Veb-səhifə inzibatçısı, APİ sənədləşmə, Doxygen və avtolayihə yamaqları

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
az: GDB inteqrasiyası, veb tərtibatı qoşmaları

en: astyle and indent support
az: astyle və indent dəstəyi

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
az: VCS, Git və Mercuri kimi paylaşılan versiyaya nəzarət sistemləri

en: SnippetPart, debugger and usability patches
az: SnippetPart, sazlayıcının və istifadə olunmasının yaxşılaşdırılması

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
az: Subversion qoşması, xüsusi Make idarəçisi, ümumi yaxşılaşdırmalar

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
az: Qt 3-ə köçürülmə, xətaların aradan qaldırılması, valgrind, diff və perforce dəstəyi

en: C++ parser
az: C++ sintaktik analizi

en: The KWrite authors
az: KWrite müəllifləri

en: Kate editor component
az: Kate redaktoru tərkib hissələri

en: Nokia Corporation/Qt Software
az: Nokia şirkəti/Qt proqram təminatı

en: Designer code
az: Dizayn kodu

en: Contributors to older versions:
az: Daha köhnə buraxılışlar üzərində işləyənlər:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
az: İlkin fikirlər, əsas arxitektura, ən birinci qaynaq kodu

en: KTabBar, bugfixes
az: KTabBar, xətaların düzəldilməsi

en: Java & Objective C support
az: Java & Objective C dəstəyi

en: Debugger frontend
az: İnteqrasiya edilmiş sazlayıcı

en: PHP support, context menu stuff
az: PHP dəstəyi, kontekst menyu

en: KDE application templates
az: KDE tətbiqləri nümunələri

en: Dist part, bash support, application templates
az: Distribütorlarda dəstəklənməsi, bash dəstəyi, tətbiq şablonları

en: Several components, htdig indexing
az: Bəzi tərkib hissələri, htdig ilə indeksləmə

en: Help with Automake manager and persistent class store
az: Avtomake idarə edilməsi və siniflər haqqında məlumatın saxlanılmasına kömək

en: Help with KParts infrastructure
az: KParts infrastrukturuna kömək

en: Ada support
az: Ada dəstəyi

en: QMake projectmanager
az: QMake layihə meneceri

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
az: MDİ rejimləri, QEditor, xəta sazlamaları

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
az: PartExplorer, CvsPart'ın yenidən yaradılması, yamaqlar, sazlamalar(düzəlişlər)

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
az: Əvəzetmə qoşması, əlfəcinlər, FileList və CTags2 qoşmaları. Ümumi yaxşılaşdırmalar və yamaqlar

en: Filecreate part and other bits and patches
az: Fayl yaratma komponentləri və digər əlavələr və yamaqlar

en: ClearCase support
az: ClearCase dəstəyi

en: Ruby support
az: Ruby dəstəyi

en: Fortran documentation
az: Fortran sənədləşməsi

en: Python documentation utility
az: Python sənədləşdirilməsi vasitəsi

en: Doxygen wizard
az: Doxygen bələdçisi

en: Fileselector component
az: Fayl seçimi komponentləri

en: C++ code completion, persistent class store
az: C++ kod tamamlanması, davamlı sinif saxlanılma yeri

en: Patches
az: Yamaqlar

en: Help with Perl support
az: Perl dəstəyinə kömək

en: Documentation index view
az: Sənədlərin mündəricatı

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
az: Sənəd axtarışı modulu,  qmake layihə meneceri yamaqları, istifadə rahatlığının yaxşılaşdırılması ...

en: QMake project manager patches
az: QMake layihə meneceri yamaqları

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
az: qEditor, AutoMake və başqaları üçün təmizləmə və səhv düzəltmələri

en: Artwork for the ruby language
az: Ruby dili üçün görülən işlər

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
az: Verilmiş addan istifadə edərək KDevelop'u yeni sessiya ilə açın.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
az: KDevelop' u yeni sessiya il' a,;n/
    Siz sessiyanın heş'ini və ya adını göndərə bilərsiniz.

en: Delete the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
az: Verilmiş sessiyanı silmək.
    Siz sessiyanın heş'ini və ya dını göndərə bilərsiniz

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
az: Bütün sessiyaları göstərir və sizə onlardn birini seçməyə imkan verir.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
az: Üz qabığındakı bütün mövcud sessiyaları sıralayır və onlardan birini seçməyə imkan verir.

en: List available sessions and quit.
az: Bütün sessiyaları sıralamaq və çıxmaq.

en: Open KDevelop and fetch the project from the given <repo url>.
az: KDevelop'u açın və verilmiş <repo url> ünvanından layihəni əldə edin.

en: Open KDevelop and load the given project. <project> can be either a .kdev4 file or a directory path.
az: KDevelop'u açın və göstərilmiş layihəni yükləyin. <project>, kdev4 faylı və ya qovluğa yol ola bilər.

en: Start debugging an application in KDevelop with the given debugger.
    The executable that should be debugged must follow - including arguments.
    Example: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar
az: KDEvelop'da tətbiqin xəta sazlamasını göstərilmiş sazlayıcı ilə başladın.
    Sazlanmalı olan icraediləbilən aşağıdakılar kimi olmalıdır - arqumentlər də daxil.
    Məsələn: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar

en: Files to load, or directories to load as projects
az: Yeklənəcək fayllar və ya layihə kimi yüklənəcək qovluqlar

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
az: Əlçatan sessiyalar (-s HASH' və ya '-s NAME' istifadə edərək göstərilmiş birini açın):

en: Hash
az: Heş

en: Name: Opened Projects
az: Ad: Açılmış layihələr

en: [running]
az: [işlək]

en: Select the session you would like to use
az: İstifadə etmək istədiyiniz sessiyanı açın

[ctx: @info:shell]
en: Specify the executable you want to debug.
az: Sazlamaq istədiyiniz icraediləbilən faylı göstərin.

[ctx: @info:shell]
en: Specified executable does not exist.
az: Göstərilmiş icraediləbilən fayl mövcud deyil.

en: Debug %1
az: Xəta Sazlama %1

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
az: %1 adlı sessiya artıq mövcuddur. -s açarı istifadə edərək onu açın.

en: No session with the name %1 exists.
az: %1 adı ilə sessiya mövcud deyil.

en: Could not lock session %1 for deletion.
az: Silmək üçün, %1 sessiyası kilidlənə bilmədi.

en: Session with name %1 was successfully removed.
az: %1 adlı sessiya uğurla silindi.

en: Cannot find native launch configuration type
az: Yerli tətbiqi başlatmaq ayarları tapıla bilmədi

en: Cannot find launcher %1
az: %1 başladıcısı tapıla bilmədi

en: KDevelop Sessions
az: KDevelop sessiyaları

en: Arbitrary String Which Says Something
az: Nə isə söyləyən ixtiyari bir ifadə

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
az: :q: ilə oxşar KDevelop sessiyalarını tapır.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
az: Hesabınızdakı bütün KDevelop redaktoru sessiyalarını sıralayır.

en: Open KDevelop Session
az: KDevelop sessiasını açın
