kdevelop - en to az translation catalogue (108 entries)

en: Filter by filename/project name
az: Fayl adına/layihə adına görə süzgəcləmək

en: Refresh
az: Təzələmək

en: Stage selected
az: Seçilmişi qeyd edin

en: Unstage selected
az: Süçilmişlərin seçimini silin

en: Revert unstaged edits
az: İşarələnməmiş düzəlişləri ləğv edin

en: Committing failed. See Version Control tool view.
az: Göndərilə bilmədi. Versiyay nəzarət alətlər panelinə baxın.

en: Stage selected lines or hunk
az: Seçilmiş sətirlərdə və hissələrdəki dəyişiklikləri qeyd edin

en: Unstage selected lines or hunk
az: Seçilmiş sətirlərin və hissələrin seçimini ləğv edin

en: Revert selected lines or hunk
az: Seçilmiş sətir və ya hissələrdəki dəyişiklikləri geri qaytarın

en: Go to line in source
az: Qaynaqdakı sətirə keçin

en: Unstage selected lines
az: Seçilmiş sətirlərin seçimini ləğv edin

en: Stage selected lines
az: Seçilmiş sətirləri qeyd edin

en: Revert selected lines
az: Seçilmiş sətirləri geri qaytarın

en: Unstage selected hunk
az: Seçilmiş hissələrin seçimini ləğv edin

en: Stage selected hunk
az: Seçilmiş hissələri qeyd edin

en: Revert selected hunk
az: Seçilmiş hissələri geri qaytarın

en: %1 (staged)
az: %1 (işarələnmiş)

en: Staged (%1)
az: İşarələnmiş (%1)

en: Unstaged (%1)
az: İşarələnməmiş (%1)

en: %1 (unstaged)
az: %1 (işarələnmiş)

en: The selected lines will be reverted and the changes lost. This operation cannot be undone. Continue?
az: Seçilmiş sətirlər geri qaytarılacaq və dəyişikliklər itiriləcəkdir. Bu əməliyyat ləğv edilə bilməz. Davam edirsiniz?

en: Try to keep summary length below %1 characters.
az: Çalışın ki, yekun uzunluq %1 simvoldan az olsun.

en: Separate summary from details with one empty line.
az: Yekunu təfərrüatlardan bir boş sətirlə ayırın.

en: Try to keep line length below %1 characters.
az: Çalışın ki, sətirin uzunluğu %1 işarədən az olsun.

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GitNameEmailDialog)
en: Configure Name and Email for Git
az: Git üçün Adı və E-poçtu ayarlayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <html><head/><body><p>You have not yet configured the name and email to be associated with your Git commits.<br/>The values you enter here will be written to the Git configuration, either locally for the current project only, or globally for all Git projects.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Git yerləşdirmələriniz ilə əlaqələndirmək üçün hələlik ad və e-poçt ayarlamamısıız.<br/>Buraya daxil etdiyiniz dəyərlər ya Git tənzimləmələri, ya yerli olaraq cari layihə üçün və ya ümumi olaraq bütün Git layihələri üçün yazılacaqdır.</p></body></html>

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
az: &Ad:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Emai&l:
az: &E-Poçt:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, globalCheckBox)
en: Write to global config
az: Ümumi tənzimləməyə yazın

en: Unable to find git executable. Is it installed on the system?
az: Git icra faylı tapıla bilmədi. O, sistemə quraşdırılıb?

en: Git Commit
az: Git yerləşdirməsi

[ctx: @action:inmenu]
en: Rebase
az: Bazanı köçürün

[ctx: @title:menu]
en: Git Stashes
az: Git reesteri qeydləri

[ctx: @action:inmenu]
en: Stash Manager
az: Reesterin idarəsi

[ctx: @action:inmenu]
en: Push Stash
az: Qeydi tətbiq edin

[ctx: @action:inmenu]
en: Pop Stash
az: Reester qeydini çıxarın

en: error: %1
az: xəta: %1

en: Did not specify the list of files
az: Siyahı və ya fayllar göstərilməyib

en: Could not reset changes (empty list of paths)
az: Dəyişikliklər sıfırlana bilmədi (siyahı və ya yol boşdur)

en: Could not revert changes
az: Dəyişikliklər geri qaytarıla bilmədi

en: The following files have uncommitted changes, which will be lost. Continue?
az: Aşağıdakı fayllar göndərilməmiş dəyişikliklərdir və bunlar itiriləcəkdir, Davam edirsiniz?

en: No files or message specified
az: Fayllar və ismarıclar göstərilməyib

en: Email or name for Git not specified
az: Git üçün e-poçt və ya ad göstərilməyib

en: No message specified
az: İsmarıc gösətrilməyib

en: No files to remove
az: Silinəcək fayllar yoxdur

en: There are pending changes, do you want to stash them first?
az: Göndərilməmiş dəyişikliklər var, öncə onları ehtiyyat saxlamaq istəyirsinizmi?

[ctx: @title:window]
en: Branch Selection
az: Şöbə seçimi

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RebaseDialog)
en: Rebase
az: Bazanı köçürün

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Base branch:
az: Təməl şöbə?

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rebaseButton)
en: Rebase
az: Bazanı köçürün

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: Cancel
az: İmtina

[ctx: Files in a vcs which have changes staged for commit]
en: Staged changes
az: Dəyişikliklər qeyd edildi

[ctx: Files in a vcs which have changes not yet staged for commit]
en: Unstaged changes
az: Formalaşmamış dəyişikliklər

[ctx: Files in a vcs which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
az: Ziddiyyətlər

[ctx: Files which are not tracked by a vcs]
en: Untracked files
az: İzlənilməyən fayllar

[ctx: Files in a vcs which have changes staged for commit]
en: Staged
az: Qeyd olundu

en: Files with changes staged for commit
az: Fayllar dəyişiklikləri ilə yerləşdirmək üçün işarələndi

[ctx: Files in a vcs which have changes not checked in to repo]
en: Modified
az: Dəyişdirildi

en: Files with changes
az: Dəyişiklikləri olan fayllar

[ctx: Files in git which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
az: Ziddiyyətlər

en: Files with unresolved (merge) conflicts
az: Birləşdirmə ziddiyyətləri həll olunmamış fayllar

[ctx: Files which are not tracked by a vcs]
en: Untracked
az: Nəzərə alınmayan

en: Files not tracked in VCS
az: VNS-də izlənilməyən fayllar

[ctx: @item file has unstaged changes]
en: Modified (unstaged)
az: Dəyişdirildi (işarələnməmiş)

[ctx: @item file was deleted from worktree]
en: Deleted (unstaged)
az: Silindi (işarələnməmiş)

[ctx: @item file was renamed in worktree]
en: Renamed (unstaged)
az: Adı dəyişdirildi (işarələnməyən)

[ctx: @item file was copied in worktree]
en: Copied (unstaged)
az: Kopyalandı (işarələnməyən)

[ctx: @item file has staged changes]
en: Modified (staged)
az: Dəyişdirildi (işarələnən)

[ctx: @item file has both staged and unstaged changes]
en: Modified (unstaged changes)
az: Dəyişdirildi (işarələnməyən dəyişikliklər)

[ctx: @item file has staged changes and was deleted in worktree]
en: Modified (unstaged deletion)
az: Dəyişdirildi (işarələnməyən silinmə)

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem and has unstaged changes]
en: Added (unstaged changes)
az: Əlavə edildi (işarələnməyən dəyişikliklər)

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem and deleted in worktree]
en: Added (unstaged deletion)
az: Əlavə edildi ( işarələnməyən silinmə)

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem and renamed in worktree]
en: Deleted (unstaged rename)
az: Silindi (qeyd olunmayan ad dəyişmə)

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem and copied in worktree]
en: Deleted (unstaged copy)
az: Silindi (qeyd olunmayan kopya)

[ctx: @item file was renamed in versioncontrolsystem]
en: Renamed (staged)
az: Adı dəyişdirildi (işarələnən)

[ctx: @item file was renamed in versioncontrolsystem and has unstaged changes]
en: Renamed (unstaged changes)
az: Adı dəyişdirildi (qeyd olunmayan dəyişikliklər)

[ctx: @item file was renamed in versioncontrolsystem and was deleted in worktree]
en: Renamed (unstaged deletion)
az: Adə dəyişdirildi ( qeyd olunmayan silinmə)

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem]
en: Copied
az: Kopyalandı

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem and has unstaged changes]
en: Copied (unstaged changes)
az: Kopyalandı (qeyd olunmayan dəyişikliklər)

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem and was deleted in worktree]
en: Copied (unstaged deletion)
az: Kopyalandı (qeyd olunmayan silinmə)

[ctx: @item file has unresolved merge conflicts]
en: Unresolved conflicts
az: Həll olunmayan ziddiyyətlər

[ctx: @item file is not under vcs]
en: Untracked
az: Nəzərə alınmayan

[ctx: file in unknown (invalid) state]
en: Unknown
az: Bilinməyən

en:  (staged)
az:  (qeyd olunan)

en:  (unstaged)
az:  (eyd olunmayan)

en:  (conflicts)
az:  (ziddiyyətlər)

en:  (untracked)
az:  (izlənilməyən)

en: no branch
az: bölmə yoxdur

en: Commit
az: Yerləşdirin

en: Extended commit description
az: Geniş göndəriş təsviri

en: Commit summary
az: Göndərişin yekunu

en: To commit changes, please write a commit message first
az: Dəyişikliklərin göndərilməsi üçün, öncə göndəriş ismarıcını yazın

en: Commit changes to <b>%1</b> on branch <b>%2</b>
az: Dəyişiklikləri <b>%1</b> daxilində <b>%2</b> şöbəsində yerləşdirin

en: To commit changes, please select a project first
az: Öncə dəyişiklikləri göndəriləcək layihəni seçin

en: Please stage some changes before committing.
az: Lütfən göndərmədən öncə bəzi dəyişiklikləri işarələyin.

[ctx: @title:window]
en: Stash Manager
az: Reesterin idarəsi

en: Are you sure you want to drop the stash '%1'?
az: "%1" qeydini reesterdən silmək istədiyinizə əminsiniz?

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, drop)
en: Drop
az: Ləğv edin

[ctx: @title:window]
en: Git Stash
az: Git reesteri qeydi

[ctx: @label:textbox]
en: Name for the new branch:
az: Yeni şöbə üçün ad:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pop)
en: Apply stash's patch and drop the stash
az: Reesterin yamağını tətbiq edin və onu ləğv edin

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pop)
en: Pop
az: İstifadə etmək

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, show)
en: Show the content of the stash
az: Reesterin tərkiblərini göstərmək

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, show)
en: Show
az: Göstərmək

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, apply)
en: Apply stash's patch
az: Reesterin yamağını tətbiq edin

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
az: Tətbiq edin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, branch)
en: Create a new branch and apply the stash there, then drop the stash
az: Yeni şöbə yaradın və reesterdəki dəyişiklikləri ona tətbiq edin, sonra isə  onu silin

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, branch)
en: Branch
az: Şöbə
