kdevelop - en to az translation catalogue (925 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Error
az: Xəta

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
az: Qeyri-aktual

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
az: Gözləyir

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
az: Təmizləyin

en: Not hit yet
az: Hələlik edilməyib

en: Ignore
az: Ötürün

en: next hits
az: sonrakı dəfə

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
az: Qırılma nöqtəsi <a href="pending">gözləyir</a>

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
az: Qırılma nöqtəsi <a href="dirty">aktual deyil</a>

en: Breakpoint is active
az: Qırılma nöqtəsi aktivdir

en: Hit %1 time | Hit %1 times
az[0]: %1 vuruş
az[1]: %1 vuruş

en: Breakpoint has errors
az: Qırılma nöqtəsində xəta var

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
az: <b>Qırılma nöqtəsi gözləmədədir</b><p>Gözləmə vəziyyətində olan qırılma nöqtələri, GDB-yə ötürülən, lakin hələlik hədəfdə quraşdırılmayan nöqtələrdir, belə ki, GDB uyğun funksiyanı və faylı tapa bilmir. Əksər halda bu paylaşılan kitabxanadakı qırılma nöqtəsidir: yalnız kitabxana yüklənən zaman GDB bu qırılma nöqtəsini daxil edəcəkdir.</p>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
az: <b>Qırılma nöqtəsi aktual deyil</b><p>Qırılma nöqtəsi hələlik sazlayıcıya ötürülməyib.</p>

en: Breakpoint
az: Qırılma nöqtəsi

en: Breakpoint not found
az: Qırılma nöqtəsi tapılmadı

en: Couldn't find breakpoint at %1:%2
az: %1 daxilində qırılma nöqtəsi tapıla bilmədi: %2

en: &Breakpoint
az: &Qırılma nöqtəsi

en: &Disable Breakpoint
az: Qırılma nöqtəsini sön&dürün

en: &Enable Breakpoint
az: Qırılma nöqtəsini aktiv &edin

en: &Bookmark
az: Ə&lfəcin

en: Type
az: Növ

en: Location
az: Məkan

en: Condition
az: Vəziyyət

en: Active status
az: Aktiv vəziyyət

en: State
az: Vəziyyət

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
az: Xəta sazlayıcı qırılma nöqtələri

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays a list of breakpoints with their current status. Clicking on a breakpoint item allows you to change the breakpoint and will take you to the source in the editor window.
az: Qırılma nöqtələri siyahısını onların cari vəziyəti ilə göztərir. Qırılma nöqtəsi elementinə vurmaq, sizə onu dəyişməyə icazə verir və sizi redaktor pəncərəsindəki qaynağa aparacaqdır.

en: Breakpoint Details
az: Qırılma nöqtəsi təfərrüatları

en: New code breakpoint ...
az: Yeni kod qırılma nöqtələri...

en: Enter condition ...
az: Vəziyyəti daxil edin...

[ctx: New breakpoint]
en: &New
az: Ye&ni

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
az: &Kod əməli

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
az: Verilənlərin &yazılması

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
az: Verilənlərin &oxunması

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
az: Verilənlərə &giriş

en: &Delete
az: &silin

en: Disable &All
az: H&amısını söndürmək

en: &Enable All
az: Hamısını aktiv &etmək

en: &Remove All
az: &Hamısını silin

en: %2 | %2 (repeated %1 times)
az[0]: %2
az[1]: %2 (%1 dəfə təkrarlandı)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2 (crashed)
az: %2-də/da #%1 (çökdü)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
az: %2-də/da #%1

en: Depth
az: Dərinlik

en: Function
az: Funksiya

en: Source
az: Qaynaq

en: <b>Frame stack</b>Often referred to as the "call stack", this is a list showing which function is currently active, and what called each function to get to this point in your program. By clicking on an item you can see the values in any of the previous calling functions.
az: <b>Çərçivə yığını</b>Əsasən, "çağırış yığını" kimi də istifadə olunur, hansı funksiyanın aktiv olduğunu və proqramınızdakı bu nöqtəyə gəlmək üçün hər funksiyanı nəyin çağırdığını göstərir. Bir elementə vurmaqla siz, hər hansı əvvəlki çağırılan funksiyalardakı dəyərləri görə bilərsiniz.

en: Threads:
az: Axınlar:

[ctx: #frame function() at file]
en: #%1 %2() at %3
az: %3-də/da #%1 %2()

[ctx: #frame function() at file:line]
en: #%1 %2() at %3:%4
az: %3-də/da #%1 %2(): %4

en: Breakpoint hit: %1
az: Qırılma nöqtəsinə çatdı: %1

en: Watchpoint hit: %1
az: İzləmə nöqtəsinə çatdı: %1

en: Remote Path
az: Uzaq yol

en: Local Path
az: Yerli yol

en: Delete
az: Silmək

en: Error
az: Xəta

en: Auto
az: Öz-özünə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configName)
en: Name
az: Ad

en: Value
az: Dəyər

en: Locals
az: Yerlər

en: Watch This
az: Buna baxın

en: Stop on Change
az: Dəyişdirdikdə dayanmaq

en: Debugger Variables
az: Xəta sazlayıcı dəyişənləri

en: <b>Variable tree</b>The variable tree allows you to see the values of local variables and arbitrary expressions.<br />Local variables are displayed automatically and are updated as you step through your program. For each expression you enter, you can either evaluate it once, or "watch" it (make it auto-updated). Expressions that are not auto-updated can be updated manually from the context menu. Expressions can be renamed to more descriptive names by clicking on the name column.<br />To change the value of a variable or an expression, click on the value.<br />
az: <b>Dəyişənlər ağacı</b>Dəyişən ağacı yerli dəyişənlərin və təsadüfi ifadələrin dəyərlərini görməyə imkan verir.<br />Yerli dəyişənlər öz-özünə göstərilir və proqramınızın hər addımında yenilənir. Hər daxil etdiyiniz ifadə bir dəfə hesablana bilər və ya "izlənə" bilər (onu öz-özünə yenilənən edin). Öz-özünə yenilənməyən ifadələr kontekst menyudan əl ilə yenilənə bilər. Sütundakı adına vuraraq, ifadənin adını daha geniş təsvirli ad kimi daxil edə bilərsiniz.<br />Dəyişənin və ya ifadənin dəyərini dəyişmək üçün dəyərin üzərinə vurun.<br />

en: <b>Expression entry</b>Type in expression to watch.
az: <b>İfadə sahəsi</b>İzləmək üçün ifadəni buraya yazın.

en: &Natural
az: &Təbii

en: &Binary
az: &İkili

en: &Octal
az: &Səkkizli

en: &Decimal
az: &Onluq

en: &Hexadecimal
az: &Onaltılıq

en: Remove Watch Variable
az: İzləməni dayandırın

en: &Copy Value
az: Dəyəri &kopyalayın

en: &Stop on Change
az: &Dəyişdirdikdə dayanmaq

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
az: Tapın:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
az: Növbəti tapılana keçin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
az: Əvvəlki tapılana keçin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
az: Böyük/kiçik hərflərlə

en: Documentation
az: Sənədləşmə

[ctx: @action go back]
en: Back
az: Geriyə

[ctx: @action go forward]
en: Forward
az: İrəli

[ctx: @action go to start page]
en: Home
az: Başlanğıc

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, branchFilterEdit)
en: Search...
az: Axtarış...

[ctx: @action]
en: Find in Text...
az: Mətndə tapın...

[ctx: @info:tooltip]
en: Find in text of current documentation page
az: Cari sənədləşmə səhifəsindəki mətndə tapın

[ctx: @title:menu]
en: Debug
az: Xəta Sazlama

[ctx: @title:menu]
en: Refactor
az: Təkrar nizamlama

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current File With
az: Hazırkı faylı bununla araşdırın:

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current Project With
az: Hazırkı layihənin bununla araşdırın:

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
az: %1 icraediləbilən tapılmadı. Əmin olun ki, o, quraşdırılıb və icra edilə bilər. <br />Siz problemi aradan qaldırmayanadək bu qoşma işləməyəcəkdir.

en: Rename "%1" to "%2"
az: "%1" adını "%2" kimi dəyişin

en: Failed to apply changes: %1
az: Dəyişikliklər tərbiq edilə bilmədi: %1

en: Rename
az: Adını dəyişin

en: Rename file from "%1" to "%2".
az: Faylın "%1" adını "%2" kimi dəyişin.

en: Parsing: %1
az: Təhlil olunur: %1

en: Background Parser
az: Kodun arxa planda təhlili

[ctx: %1: filename]
en: Skipped file that is too large: '%1'
az: Buraxılmış fayl çox genişdir: '%1'

[ctx: %1: file size, %2: limit file size]
en: The file is %1 and exceeds the limit of %2.
az: Fayl ölçüsü %1'dır və %2 limitini aşır.

en: Could not open file '%1'
az: '%1' faylı aşıla bilmədi

en: File could not be read from disk.
az: .Fayl diskdən oxuna bilmədi

en: File could not be opened.
az: Fayl açıla bilmədi.

en: File could not be read from disk due to permissions.
az: İcazələr olmadığına görə fayl diskdən oxuna bilmədi.

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
az[0]: %2-də/da 1 fayl işlənməsi
az[1]: %2-də/da %1 fayl işlənməsi

en: All projects classes
az: Bütün layihə sinifləri

en: Base classes
az: Təməl siniflər

en: Derived classes
az: Törəmiş siniflər

en: Classes in project %1
az: %1 layihəsindəki siniflər

en: not implemented
az: tətbiq olunmayan

[ctx: @action]
en: Rename "%1"...
az: "%1" adını dəyişin...

en: No declaration under cursor
az: Kursorun altında bildiriş yoxdur

en: Declaration is located in non-writable file %1.
az: Bildiriş, %1 yazılabilməyən faylındadır.

[ctx: @title:window Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
az: "%1" adını dəyişin

[ctx: @title:tab]
en: Uses
az: İstifadə olunur

[ctx: @title:tab]
en: Declaration Info
az: Bildiriş məlumatı

en: Renaming "%1" to "%2"
az: "%1" adı "%2" kimi dəyişdirilir

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
az: Adını dəyişin

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, newNameLabel)
en: &New name:
az: Ye&ni ad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goButton)
en: <html><head/><body><p>&quot;Note: All overloaded functions, overloads, forward-declarations, etc. will be renamed too&quot;</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>&quot;quotQeyd: Bütün Həddindən artıq yüklənən bütün funksiyalar, normadan artıq yükləmələr, yönləndirmə bildirişləri, və s. yenidən adlandırılacaqdır&quot;</p></body></html>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goButton)
en: &Rename
az: &Yenidən Adlandırın

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
az: &İmtina

en: Could not find an open document
az: Açıq sənəd tapılmadı

en: Could not find the chain for the selected document: %1
az: Bu seçilmiş sənəd üçün zəncir tapılmadı: %1

en: Error finding context for selection range
az: Sənədin seçilmiş sahəsi üçün kontekst tapılmadı

en: Error checking conditions to generate code: %1
az: Kodun emalı üçün şəraitin yoxlanılmasında xəta baş verdi: %1

en: Error Gathering user information: %1
az: İstifaadəçi məlumatlarının toplanmasında xəta: %1

en: Error generating code: %1
az: Kodun emalında xəta: %1

en: Could not rename '%1' to '%2'
az: '%1' adı, '%2' kimi dəyişdirilə bilmədi

[ctx: Inconsistent change in <filename> between <range>, found <oldText> (encountered <foundText>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 between %2, found %3 (encountered "%4") -> "%5"
az: %1 ilə %2 arasında tutarsız dəyişiklik, tapılan: %3 (qarşılaşdırılan "%4") -> "%5"

en: Could not replace text in the document: %1
az: Sənəddəki mətn əvəzlənə bilmədi: %1

[ctx: Inconsistent change in <document> at <range> = <oldText> (encountered <encountered>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 at %2 = "%3"(encountered "%4") -> "%5"
az: %2 hüdudundakı %1 sənədində tutarsız dəyişiklik = "%3"(qarşılaşdırılan "%4") -> "%5"

[ctx: Inconsistent change-request at <document>:intersecting changes: <previous-oldText> -> <previous-newText> @<range> & <new-oldText> -> <new-newText> @<range>]
en: Inconsistent change-request at %1; intersecting changes: "%2"->"%3"@%4 & "%5"->"%6"@%7
az: %1 sənədində tutarsız dəyişiklik sorğusu, kəsişən dəyişikliklər: "%2"->"%3"@%4& "%5"->"%6"@%7

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RefactoringDialog)
en: Refactoring
az: Yenidən nizamlama

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Abort
az: &ləğv edin

en: Alias %1 as %2
az: %1 ləqəbi %2 kimi

en: Lost alias %1
az: İtirilmiş ləqəb %1

en: invalid member-function %1 type %2
az: etibarsız üzv funksiyası %1 növ %2

en: (unknown direct declaration)
az: (bilinməyən birbaşa bildiriş)

en: (missing)
az: *(çatışmır)

en: context-free forward-declaration %1
az: kontekstdən-azad ön-bildiriş %1

en: Import %1 as %2
az: %1, %2 kimi idxal edin

en: Import %1
az: %1 idxal edin

en: lost declaration
az: itirilmiş bildiriş

en: Back to %1<br />
az: Geriyə: %1<br />

en: enumerator
az: nömrələyici

en: namespace %1
az: ad_sahəsi %1

en: enumeration %1
az: nömrələmə %1

en: (resolved forward-declaration:
az: (həll edilən ön-bildiriş:

en: (unresolved forward-declaration)
az: (həll olunmayan ön-bildiriş)

en: possible resolution from
az: mümkün həlli bundan:

en: Returns:
az: Qaytarır:

en: Type:
az: Növ:

en: Enum:
az: Sadlama:

en: Container:
az: Konteyner:

en: Scope: %1
az: Əhatə dairəsi: %1

en: Access: %1
az: Giriş: %1

en: Kind: %1 %2
az: Növ: %1 %2

en: Kind: %1
az: Növ: %1

en: Deprecated
az: Köhnəlmiş

en: Status: %1
az: Vəziyyət: %1

en: Def.:
az: Təy.:

en: Decl.:
az: Bild.:

en:  Def.:
az:  Təy.:

en:  Decl.:
az:  Bild.:

en: Show uses
az: İstifadə olunmasını göstərmək

en: Show documentation for
az: Sənədləşməni bunun üçün göstərmək:

[ctx: An anonymous declaration (class, function, etc.)]
en: <anonymous>
az: <anonim>

en: Overrides a
az: Bunu ləğv edir:

en: function
az: funksiya

en:  from
az: alındığı yer

en: Hides a
az: Bunu gizlədir:

en: Overridden in
az: Yenidən təyin olunma yer:

en: Overriders possible, show all
az: Yenidən təyinat mümkündür, hamısını göstərin

en: More overriders possible, show all
az: Daha çox yenidən təyinat mümkündür, hamısını göstərmək

en: Inherited by
az: Miras alan

en: Inheriters possible, show all
az: Miras saxlama mümkündür, hamısını göstərmək

en: More inheriters possible, show all
az: Daha çox miras saxlama mümkündür, hamısını göstərmək

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
az: Bilinməyən

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
az: təyinat

[ctx: as in c++ forward declaration]
en: forward
az: öncədən

[ctx: a variable that won't change, const]
en: constant
az: sabit

en: 1 Byte | %1 Bytes
az[0]: %1 Bayt
az[1]: %1 Bayt

en: 1 Bit | %1 Bits
az[0]: 1 Bit
az[1]: %1 Bit

en: offset in parent: %1
az: əsas yerində sürüşmə: %1

en: size: %1 Bytes
az: ölçü: %1 Bayt

en: aligned to: %1 Bytes
az: düzləndirildi: %1 Bayt

en: Declarations:
az: Bildirişlər:

en: not parsed yet
az: hələlik təhlil edilməyib

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
az: Daxil edir

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
az: daxil edən:

en: Typedef
az: Növün təyini

en: Class
az: Sinif

en: Variable
az: Dəyişən

en: Namespace
az: Ad sahəsi

en: Namespace import
az: Ad sahəsinin idxalı

en: Namespace alias
az: Ad sahəsinin ləqəbi

en: Forward Declaration
az: Öncədən bildiriş

en: (Hold <em>Alt</em> to show. Navigate via arrow keys, activate by pressing <em>Enter</em>)
az: (Göstərmək üçün <em>Alt</em> düyməsini basıb saxlayın. Ox düymələri ilə istiqamətləndirin, <em>Enter</em> düyməsi ilə aktivləşdirin)

en: (Hold <em>Alt</em> to show this tooltip)
az: (Bu ipucu göstərmək üçün <em>Alt</em> düyməsini basıb saxlayın)

en: Problem in <i>%1</i>
az: <i>%1</i> daxilindəki problem

en: Location:
az: Yer:

en: <br>See:
az: <br>Baxın:

en:  in
az:  daxilində

en: Solution (%1)
az: Həlli (%1)

en: %1 still needs an update!
az: %1 hələ də yenilənməlidir!

en: Uses of
az: İstifadəsi

en: Uses of %1
az: %1 istifadəsi

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
az: Sətir <b>%1</b>:

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
az: Sətir <b>%1</b>:

en: Unknown context
az: Bilinməyən şərait

en: Global
az: Ümumi

[ctx: %1: source file]
en: In %1
az: %1 daxilində

en: Definition
az: Təyinatı

en: Declaration
az: Bildiriş

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
az[0]: %2: 1 istifadə
az[1]: %2: %1 istifadə

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
az: Yığmaq

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
az: Genişləndirmək

en: 1 use found | %1 uses found
az[0]: 1 istifadə tapıldı
az[1]: %1 istifadə tapıldı

en: Expand all
az: Hamısını açın

en: Collapse all
az: Hamısını yığın

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Hint
az: İpucu

en: Preprocessor
az: Ön prosessor

en: Lexer
az: Qayda

en: Parser
az: Təhlilçi

en: Definition-Use Chain
az: Təyinatın istifadəsi zənciri

en: Semantic analysis
az: Mənalı təhlil

en: To-do
az: Tapşırıq

en: Unknown
az: Bilinməyən

[ctx: <severity>: <description> in <url>:[<range>]: <explanation> (found by <source>)]
en: %1: %2 in %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (found by %9)
az: %1: %3 də/də %2:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (%9 ilə tapıldı)

en: <no explanation>
az: <izahat yoxdur>

en: %1 of %2
az: %1 / %2

en: unknown
az: bilinməyən

en: %1 of %2 : %3
az: %1 / %2 : %3

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
az: fayllar və ya - STDİN-dən oxumaq, heç bir şey təmin edilmədikdə, sonuncu standart olaraq götürülür

en: print generated AST tree
az: Yaradılan AST ağacını çap edin

en: print generated token stream
az: Yaradılan token axınını çap edin

en: code to parse
az: təhlil etmək üçün kod

en: No build directory specified for a builder job.
az: Qurucunun işi üçün yığım qovluğu göstərilməyib.

en: No working directory specified for a process.
az: Proses üçün iş qovluğu göstərilməyib.

en: Invalid build directory '%1'
az: Səhv yığım qovluğu '%1'

en: Invalid working directory '%1'
az: Səhv iş qovluğu '%1'

en: Build directory '%1' is not a local path
az: '%1' yığım qovluğu, yerli yol deyil

en: Working directory '%1' is not a local path
az: '%1' İş qovluğu, yerli yol deyil

en: Build directory '%1' does not exist or is not a directory
az: '%1'  yığım qovluğu yoxdur və ya o, qovluq deyil

en: Working directory '%1' does not exist or is not a directory
az: '%1' iş qovluğu yoxdur və ya o, qovluq deyil

en: Failed to specify program to start: %1
az: Başlatmaq üçün proqram təyin edilə bilmədi: %1

en: *** Killed process ***
az: *** Məhv edilmiş proses ***

en: *** Warning: could not kill the process ***
az: *** Xəbərdarlıq: proses məhv edilə bilmədi ***

en: %1 has failed to start
az: %1 başladıla bilmədi

en: %1 has crashed
az: %1 çökdü

en: Read error
az: Oxunma xətası

en: Write error
az: Yazılma xətası

en: Waiting for the process has timed out
az: Prosesi gözləmə vaxtı bitdi

en: Exit code %1
az: Çıxış kodu %1

en: *** Failure: %1 ***
az: *** Xəta: %1 ***

en: *** Finished ***
az: *** Sona çatdı ***

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
az: Layihənin əsas qovluğu <b>%1</b> silinib və ya KDevelop'un xaricinə köçürülüb.
    Layihə nağlanacaqdır.

[ctx: @title:window]
en: Project Folder Deleted
az: Layihə qovluğu silindi

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
az: Siz '%1', '%2' kimi adlandırmağa cəhd etdiniz, lakin sonuncusu filtrləndi və gizlənəcəkdir.
    Davam etmək istəyirsiniz?

[ctx: @info:status]
en: build
az: yığmaq

[ctx: @info:status]
en: clean
az: təmizləyin

[ctx: @info:status]
en: configure
az: ayarlayın

[ctx: @info:status]
en: install
az: quraşdırın

[ctx: @info:status]
en: prune
az: qısaldın

[ctx: Unspecified set of build items (e. g. projects, targets)]
en: Various items
az: Müxtəlif elementlər

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
az: <i>%1</i> qovluğu silinə bilmir.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
az: <i>%1</i> faylı silinə bilmir.

en: The file <i>%1</i> already exists.
az: <i>%1</i> faylı artıq mövcuddur.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
az: <i>%1</i> faylı yaradıla bilmir.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
az: <i>%1</i> qovluğu yaradəla bilmir.

en: Project Import: %1
az: Layihəni idxal edin: %1

en: Project import canceled.
az: Layihənin idxalı ləğv edildi.

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
az: Adı

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
az: Yolu

[ctx: @item:intext]
en: no branch
az: bölmə yoxdur

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the path to an item from the projects tree...
az: Layihələr ağacından elementə yolu daxil edin...

[ctx: @action]
en: Select...
az: Seçin...

[ctx: @title:window]
en: Select an Item
az: Elementi seçin

en: Select the item you want to get the path from.
az: Elementi almaq istədiyiniz yolu seçin.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list
az: Siyahıya əlavə etmək üçün asılılıqları seçin

[ctx: @info:placedholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list...
az: Siyahıya əlavə etmək üçün asılılıqları seçin...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addDependency)
en: Add the listed target to the dependency list
az: Siyahıda göstərilən hədəfi asılılıq siyahısına əlavə edin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, dependencies)
en: List of indirect dependent targets.
az: Dolayı asılılığı olan hədəflərin siyahısı

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, dependencies)
en: This list should contain targets that the application does not directly depend on, but for which an action needs to be taken before running the application.
az: Bu siyahı tətbiqlərin birbaşa asılı olmadığı, lakin tətbiqi işə salmadan öncə bir işin icra olunması üçün lazım olan hədəflərdən ibarət olmalıdır.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeDependency)
en: Remove the selected dependencies from the list
az: Seçilmiş asılılıqları siyahıdan silin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepUp)
en: Move the selected dependency up in the list
az: Seçilmiş asılılıqları siyahının yuxarısına köçürün

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepDown)
en: Move the selected dependency down in the list
az: Seçilmiş asılılıqları siyahının aşağısına köçürün

en: Failed writing to %1, probably the disk is full
az: %1 mövqeyinə yazıla bilmədi, ola bilsin ki, disk dolub

en: The previous session crashed. | Session crashed %1 times in a row.
az[0]: Əvvəlki sessiya çökdü.
az[1]: Sessiya ardıcıl %1 dəfə çökdü.

[ctx: tty action]
en: Clear cache
az: Keşi təmizləyin

[ctx: @title]
en: Session Crashed
az: Sessiya çökdü

en: The crash may be caused by a corruption of cached data.
    
    Press Clear if you want KDevelop to clear the cache, otherwise press Continue if you are sure the crash has another origin.
az: Çökmə, keşlənmiş verilənlərin pozulması səbəbindən baş verə bulər.
    
    KDevelop'un keşi təmizləməsini istəyirsinizsə "Təmizləyin" düyməsinə vurun, əks halda çökmənin başqa səbəbdən baş verdiyinə əminsinizsə 
    "Davam edin vurun.

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
az: Keşi təmizləyin

[ctx: @action:button]
en: Continue
az: Davam edin

en: Execute actions to change the area.<br />An area is a tool view configuration for a specific use case. From here you can also navigate back to the default code area.
az: Sahəni dəyişmək üçün əməlləri icra edin.<br />Sahə, müəyyən bir istifadə vəziyyəti üçün alət görünüşü ayarlarıdır. Buradan ilkin kod sahəsinə də qayıda bilərsiniz.

[ctx: @action:inmenu]
en: Back to Code
az: Koda qayıdın

[ctx: @info:progress]
en: Running %1
az: İşə düşür %1

[ctx: @title:window]
en: Configure
az: Tənzimləmək

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
az: Hazırkı modulun ayarları dəyişdirildi.
    Dəyişiklikləri tətbiq etmək, yoxsa ləğv etmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
az: Ayarları tətbiq edin

[ctx: @title:window]
en: No Plugins Found
az: Qoşmalar tapılmadı

en: <p>Could not find any plugins during startup.<br/>Please make sure QT_PLUGIN_PATH is set correctly.</p>Refer to <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">this article</a> for more information.
az: <p>Başldılma zamanı qoşma tapılmadı.<br/>Əmin olun ki, QT_PLUGIN_PATH düzgün təyin olunub.</p>Daha çox məlumat üçün <a href="https://community. kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">bu məqalə</a> ilə tanış olun.

en: Debugger
az: Xəta sazlayıcı

[ctx: @title:window]
en: Frame Stack
az: Çərçivələr yığını

[ctx: @title:window]
en: Breakpoints
az: Qırılma nöqtələri

[ctx: @title:window]
en: Variables
az: Dəyişənlər

en: &Restart
az: &Yenidən başladın

en: Restart program
az: Yenidən başlatma proqramı

en: Restarts applications from the beginning.
az: Tətbiqləri ən başdan yenidən başladın.

[ctx: @action]
en: Interrupt
az: Fasilə

[ctx: @info:tooltip]
en: Interrupt application
az: Tətbiqi dayandırın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Interrupts the debugged process or current debugger command.
az: XƏta sazlama prosesini və ya cari xəta sazlama əmrini dayandırır.

[ctx: @action]
en: Run to &Cursor
az: &Kursora qədər icra etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Run to cursor
az: Kursora qədər icra etmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues execution until the cursor position is reached.
az: İcra edilməni kursorun mövqeyinə çatanadək davam etdirir.

[ctx: @action]
en: Set E&xecution Position to Cursor
az: İ&cra olunma sahəsini kursora qədər təyin edin

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to cursor
az: Kursor mövqeyinə keçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continue execution from the current cursor position.
az: İcra olunmanı kursor mövqeyindən davam etdirin.

[ctx: @action]
en: Step &Over
az: Üzərindən &adlayın

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over the next line
az: Sonrakı sətirdən keçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes one line of source in the current source file. If the source line is a call to a function the whole function is executed and the app will stop at the line following the function call.
az: Qaynaq faylındakı kodun bir sətrini icra edir. Əgər bu sətir bir funksiya çağırarsa, bütöv funksiya icra olunur və tətbiq, funksiyanı işə salan sətirdən sonra dayanacaqdır.

[ctx: @action]
en: Step over Ins&truction
az: &Təlimata üzrə adımlamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over instruction
az: Təlimata üzrə adımlamaq

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps over the next assembly instruction.
az: Növbəti aseembler təlimatına keçin.

[ctx: @action]
en: Step &Into
az: Bir addım &daxilə

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into the next statement
az: Növbəti izahata keçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes exactly one line of source. If the source line is a call to a function then execution will stop after the function has been entered.
az: Tam olaraq bir qaynaq sətri icra olunur. Əgər aynaq sətri funksiyanın çağrılmasıdırsa, funksiya daxil edildikdən sonra icra olunma dayanacaqdır.

[ctx: @action]
en: Step into I&nstruction
az: &Təlimata daxil olun

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into instruction
az: Təlimata daxil olun

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps into the next assembly instruction.
az: Növbəti assembler təlimatına daxil olun.

[ctx: @action]
en: Step O&ut
az: Çıx&maq

[ctx: @info:tooltip]
en: Step out of the current function
az: Cari təlimatdan çıxmaq

[ctx: @whatsthis]
en: Executes the application until the currently executing function is completed. The debugger will then display the line after the original call to that function. If program execution is in the outermost frame (i.e. in main()) then this operation has no effect.
az: Hazırda icra olunan funksiya başa çatana qədər tətbiqin kodunu icra edir. Ardınca, sazlayıcı bu funksiyaya orijinal çağırışdan sonrakı sətri göstərcək. Əgər proqram xarici çərçivədədirsə (yəni, main () daxilində) bu funksiyanın təsiri olmayacaq.

[ctx: @action]
en: Toggle Breakpoint
az: Qırılma nötəsini dəyişdirin

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle breakpoint
az: Qırılma nötəsini dəyişdirin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggles the breakpoint at the current line in editor.
az: Redaktorda, cari sətirdəki qırılma nöqtəsini dəyişir.

[ctx: @action]
en: Show Current Line
az: Cari sətri göstərmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the current execution position
az: Cari icra mövqeyini göstərmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Jumps to the execution line in the editor.
az: Redaktorda icra sətrinə keçir.

[ctx: @title:window]
en: Debug
az: Xəta Sazlama

[ctx: @action]
en: Debug Launch
az: Başlatmanın xətalarını düzəldin

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
az: Cari başlatmanın xətalarını düzəldin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Debugger.
az: Sazlayıcı daxilindəki cari aktiv başlatma tənzimləməsində göstərilmiş hədəfin və ya proramın kodunu icra edir.

[ctx: @action]
en: &Continue
az: &Davam edin

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue application execution
az: Tətbiqin kodunun icra edilməsini davam etdirin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues the execution of your application in the debugger. This only takes effect when the application has been halted by the debugger (i.e. a breakpoint has been activated or the interrupt was pressed).
az: Sazlayıcıda tətbiqin kodunun icrasını davam etdirir. Bu yalnız, tətbiq sazlayıcı tərəfindən tam söndürüldükdə təsirlidir (yəni, bir qırılma nöqtəsi aktivləşdirildi və ya əl ilə yarımçıq kəsildi).

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
az: Sazlayıcı alətlər paneli

[ctx: @action]
en: Show Documentation
az: Sənədləşməni göstərmək

[ctx: @title:window]
en: Documentation
az: Sənədləşmə

en: Untitled
az: Adsız

[ctx: @title:window]
en: Open File
az: Faylı açmaq

en: *|Text File
az: *|Mətn faylı

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
az: KDevelop %2 növünün '%1' faylı üçün redaktoru tapa bilmədi.
    Onu adi mətn kimi açmaq istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
az: Redaktor tapıla bilmədi

[ctx: @action]
en: &Open...
az: &Açmaq...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
az: Faylı açın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a file for editing.
az: Düzəliş etmək üçün faylı açın.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
az: Bu, ən son açdığınız faylların siyahısını göstərir və onları asanlıqla yebidın açmağa icazə verir.

[ctx: @action]
en: Save Al&l
az: Hamısını sax&layın

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all open documents
az: Bütün açıq sənədləri saxlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Save all open documents, prompting for additional information when necessary.
az: Lazım gələrsə əlavə məlumatdan istifadə edərək açıq sənədləri saxlayın.

[ctx: @action]
en: Reload All
az: Hamısını yenidən yükləyin

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert all open documents
az: Bütün açıq sənədləri geri qaytarın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Revert all open documents, returning to the previously saved state.
az: Bütün açıq sənədləri, onların sonuncu saxlanılan vəziyyətinə geri qaytararaq bərpa edin

[ctx: @action]
en: &Close
az: &Bağlayın

[ctx: @info:tooltip]
en: Close file
az: Faylı bağlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes current file.
az: Cari faylı bağlayır

[ctx: @action]
en: Clos&e All
az: &Hamısını bağlayın

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all open documents
az: Bütün açıq sənədləri bağlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, prompting for additional information when necessary.
az: Lazım gələrsə əlavə məlumatdan istifadə edərək bütün açıq sənədləri saxlayın.

[ctx: @action]
en: Close All Ot&hers
az: Digərilərinin &hamısını bağlayın

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other documents
az: Digər sənədlərin hamısını bağlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, with the exception of the currently active document.
az: Cari aktiv sənəd istisna olmaqla bütün açıq sənədləri bağlayın.

[ctx: @action]
en: Show Annotate on Current Document
az: Cari sənədin izahatları göstərilsin

[ctx: @action]
en: Annotate
az: Qısa izahatı

en: Could not annotate the document because it is not part of a version-controlled project.
az: Sənədə qısa izahat vermək mümkün olmadı, çünki o, verisiyaya nəzarət sistemi olan layihənin hissəsi deyil.

[ctx: @title:tab]
en: Editor
az: Redaktor

en: Configure Text Editor
az: Mətn redaktorunu tənzimləyin

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure environment variables
az: Mühit dəyişənlərini tənzimləyin

[ctx: @title:window]
en: Launch Configurations
az: Başlatma tənzimləmələri

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
az: Yeni başlatma tənzimləməsi əlavə edin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
az: Seçilmiş başılatma tənzimləməsini silin

en: No launch configurations available. (Is any of the Execute plugins loaded?)
az: Başlatma tənzimləməsi əlçatan deyil. (Qoşulmuş İcra modullarından hər hansı biri yüklənib)

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Configuration
az: Tənzimləmənin adını dəyişin

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Configuration
az: Tənzimləməni silin

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
az: Seçilmiş Başlatma tənzimləməsində saxlanılmamış dəyişikliklər var. Saxlamaq istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
az: Saxlanılmamış dəyişikliklər

[ctx: %1 is a launcher name]
en: No configuration is needed for '%1'
az: "%1" üçün tənzimləməyə ehtiyac yoxdur

en: <i>Select a configuration to edit from the left,<br>or click the "Add" button to add a new one.</i>
az: <i>Düzəliş etmək üçün tənzimləməni soldan seçin,<br>və ya yenisini əlavə etmək üçün "Əlavə edin" düyməsinə vurun.</i>

en: Editing %2: <b>%1</b>
az: %2 düzəliş edilir: <b>%1</b>

[ctx: @title:column Name of the Launch Configurations]
en: Name
az: Adı

[ctx: @title:column Type of the Launch Configurations (i.e. Python Application, C++ Application)]
en: Type
az: Növ

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConfig)
en: Add
az: Əlavə edin

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteConfig)
en: Remove
az: Silin

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debugLabel)
en: Debugger:
az: Xəta sazlayıcı:

[ctx: @title:window]
en: Loaded Plugins
az: Yüklənmiş qoşmalar

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
az: <html><font size="4">Qoşmalar <b>%1</b>üçün yükləndi</font></html>

en:  (read only)
az:  (yalnız oxu)

[ctx: @info:tooltip %1 = application name]
en: Configure %1
az: Tənzimləmə %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you customize %1.
az: %1 ayarlanmasına imkan verir.

[ctx: @action]
en: Configure Notifications...
az: Bildirişləri tənzimləyin...

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
az: Bildirişləri tənzimləmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog that lets you configure notifications.
az: Bildirişləri tənzimləmə dialoqunu göstərir.

[ctx: @action]
en: Loaded Plugins
az: Yüklənmiş qoşmalr

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a list of all loaded plugins
az: Bütün yüklənmiş qoşmaların siyahısını göstərir

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about all loaded plugins.
az: Bütün yüklənmiş qoşmalar haqqında məlumatlar dialoqunu göstərir.

[ctx: @action]
en: &Next Window
az: &Növbəti pəncərə

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
az: Növbəti pəncərə

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
az: Növbəti pəncərəyə dəyişir.

[ctx: @action]
en: &Previous Window
az: Əvvəlki &pəncərə

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
az: Əvvəlki pəncərə

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
az: Əvvəlki pəncərəyə dəyişir.

[ctx: @action]
en: Jump to Next Outputmark
az: Növbəti çıxış işarəsinə keçin

[ctx: @action]
en: Jump to Previous Outputmark
az: Əvvəlki çıxış işarəsinə keçin

[ctx: @action]
en: Split View &Top/Bottom
az: Pəncərəni ü&füqi bölmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
az: Üfüqi bölün

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
az: Cari görünüşü üfüqi bölür.

[ctx: @action]
en: Split View &Left/Right
az: Pəncərəni şaqu&li bölmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
az: Şaquli bölün

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
az: Cari görünüşü şaquli bölür.

[ctx: @action]
en: &Next Split View
az: &Növbəti bölünmüş görünüş

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
az: Növbəti bölünmüş görünüş

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
az: Növbəti bölünmüş görünüşə dəyişir.

[ctx: @action]
en: &Previous Split View
az: Ə&vvəlki bölünmüş görünüş

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
az: Əvvəlki bölünmüş görünüş

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
az: Əvəllki bölünmüş görünüşə dəyişir.

[ctx: @action new file]
en: &New
az: Ye&ni

[ctx: @action Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
az: Yeni

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
az: Yeni fayl

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
az: Boş fayl yaradır.

[ctx: @action]
en: &Add Tool View...
az: &Alətlər sahəsi əlavə edin...

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
az: Alətlər sahəsi əlavə edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new tool view to this window.
az: Bu pəncərəyə yeni alətlər sahəsi əlavə edir.

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
az: Pəncərəni üfüqi bölmək

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
az: Pəncərəni şaquli bölmək

[ctx: @action:inmenu]
en: New File
az: Yeni fayl

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload
az: Yenidən yükləyin

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload All
az: Hamısını yenidən yükləyin

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Tool View
az: Alətlər sahəsi əlavə edin

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock the Panel from Hiding
az: Gizlənməməsi üçün paneli kilidləyin

en: %1|All Project Files (%1)
az: %1|Bütün Layihə Faylları (%1)

[ctx: @title:tab]
en: Select Source
az: Qaynağı seçin

en: Select a build system setup file, existing KDevelop project, or any folder to open as a project
az: SiSistemin yığılması üçün quraşdrma faylını, mövcud KDevelop layihəsini və ya layihədən ibarət qovluğu seçin

[ctx: @title:window]
en: Open Project
az: Layihəni açın

[ctx: @title:tab]
en: Project Information
az: Layihə haqqında məlumat

en: Open "%1" as project
az: "%1", layihə kimi açılsın

en: Selected URL is invalid
az: Seçilmiş URL yararsızdır

[ctx: @item:inlistbox]
en: Open existing file "%1"
az: Mövcud "%1" faylını açın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use this command to show or hide the view's statusbar.
az: Görünüş sahəsinin vəziyyət çubuğunu göstərmək və ya gizlətmək üçün bu əmrdən istifadə edin.

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
az: "%1" sənədində saxlanılmamış dəyişikliklər var. Onları saxlamaq istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Close Document
az: Sənədi Bağlayın

en: Plugin
az: Modul

en: DuchainBuilder
az: Çağırışlar qrafasının qurulması

en: Todo
az: Tapşırıq

[ctx: @item problem severity]
en: Hint
az: İpucu

[ctx: @item problem severity]
en: Warning
az: Xəbərdarlıq

[ctx: @item problem severity]
en: Error
az: Xəta

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-parse all watched documents
az: Bütün baxılmış sənədləri təkrar təhlil edin

[ctx: @title:column source of problem]
en: Source
az: Qaynaq

[ctx: @title:column file where problem was found]
en: File
az: Fayl

[ctx: @title:column line number with problem]
en: Line
az: Sətir

[ctx: @title:column column number with problem]
en: Column
az: Sütun

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel this operation
az: Bu əməliyyatdan imtina edin

[ctx: @info]
en: Aborting...
az: Ləğv edilir...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open detailed progress dialog
az: Ətraflı gedişat dialoqunu açın

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide detailed progress window
az: Ətraflı gedişat pəncərəsini gizlədin

[ctx: @info:tooltip]
en: Show detailed progress window
az: Ətraflı gedişat pəncərəsini göstərmək

en: Loading Project %1
az: Layihə %1 yüklənir

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
az: %1 yüklənir

en: Unable to load the project file %1.<br>The project has been removed from the session.
az: %1 kayihə faylı yüklənə bilmədi.<br>Layihə sessiyadan silinib.

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
az: Tərtibatçıların faylı üçün gizli qovluq (%1) yaradıla bilmədi

en: Unable to get project file: %1
az: layihə faylı alına bilmədi: %1

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
az: %1 yüklənə bilmədi, '%2' adı ilə eyni layihə artıq açıqdır.

en: Could not load project management plugin <b>%1</b>.<br>Check that the required programs are installed, or see console output for more information.
az: Layihənin idarəetmə modulu <b>%1</b> yüklənə bilmədi.<br>Tələb olunan proqramların quraşdırıldığını yoxlayın və ya daha çox məlumat üçün konsol çıxışlarına baxın.

en: The project importing plugin (%1) does not support the IProjectFileManager interface.
az: Layihəni idxal edən modulu (%1), IProjectFileManager interfeysini dəstəkləmir.

en: Could not open project.
az: Layihə açıla bilmədi.

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
az: Tərtibatçıya aid layihənin tənzimləməsi saxlanıla bilmədi.
    Diqqət: Layihənin ayarlarında etdiyiniz dəyişiklik itiriləcəkdir.

[ctx: @title:window]
en: Configure Project %1
az: %1 layihəsini tənzimləyin

en: Invalid Location: %1
az: Yer düzgün deyil: %1

en: Already opening %1, not opening again
az: %1 artıq açılır, bir daha açılmır

[ctx: @action:button]
en: Override
az: Əvəzləmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project and use the just provided project configuration
az: Layihəni açmağa davam edin və indicə seçilmiş layihənin tənzimləməsini istifadə edin

[ctx: @action:button]
en: Open Existing File
az: Mövcud faylı açın

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project but use the existing project configuration
az: Layihəni açmağa davam edin və mövcud layihənin tənzimləməsini istifadə edin

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel and do not open the project
az: İmtina edin və layihəni açmayın

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
az: %1 artıq layihə tənzimləməsindən ibarətdir.
    Onu əvəzləmək, yoxsa mövcud faylı açmaq istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Override Existing Project Configuration
az: Mövcud layihə tənzimləməsini əvəzləyin

en: Unable to create configuration file %1
az: %1 tənzimləmə faylı yaradıla bilmədi

en: Reopen the current project?
az: Cari layihə yenidən açılsın?

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
az: Layihəni açın / idxal edin...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
az: Layihəni açın və ya idxal edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Open an existing KDevelop project or import an existing Project into KDevelop. This entry allows one to select a KDevelop project file or an existing directory to open it in KDevelop. When opening an existing directory that does not yet have a KDevelop project file, the file will be created.
az: Mövcud KDevelop  layihəsini açın və ya mövcud layihəni KDevelop  daxilinə idxal edin. Bu giriş bir KDevelop layihə faylını seçmənizə və ya mövcud qovluğunu KDevelopdə açmağa icazə verir. KDevelop layihəsi faylı olmayan qovluq açıldığı zaman belə bir fayl yaradılacaqdır.

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
az: Layihəni alın...

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
az: Layihəni alın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Guides the user through the project fetch and then imports it into KDevelop.
az: Layihənin lınmasında və onun KDevelopə idxal edilməsində istifadəçiyə yol göstərir.

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
az: Layihə(lər)i bağlayın

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
az: Bütün cari seçilmiş layihələri bağlayın

[ctx: @action]
en: Open Configuration...
az: Tənzimləməni açın...

[ctx: @action]
en: Commit Current Project...
az: Cari layihəni göndərin...

[ctx: @action]
en: Commit...
az: Göndərin...

[ctx: @action]
en: Open Recent Project
az: Ən sonuncu layihəni açın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens recently opened project.
az: Ən son açılan layihəni açır.

[ctx: @action]
en: Open Project for Current File
az: Cari fayl üçün layihəni açın

en: Project already open: %1
az: Layihə artıq açıqdır: %1

en: No active document
az: Aktiv sənəd yoxdur

[ctx: @title:window]
en: Project Already Open
az: Layihə artıq açıqdır

en: The project you're trying to open is already open in at least one other session.<br>What do you want to do?
az: Açmağa cəhd etdiyiniz layihə artıq ən azı bir başqa sessiyada açıqdır. <br>Nə etmək istəyirsiniz?

[ctx: @option:radio]
en: Add project to current session
az: Layihəni cari sessiyaya əlavə etmək

[ctx: @option:radio]
en: Open session %1
az: %1 sessiyasını açmaq

en: No enabled plugin supports this repository URL: %1
az: Bu saxlama yeri URL-nu dəstəkləyən aktiv qoşma yoxdur: %1

[ctx: @action]
en: Reparse the Entire Project
az: Bütün layihəni yenidən təhlil edin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, managerCombo)
en: Select the Management Plugin to use for this project
az: Bu layihə üçün istifadə olunacaq İdarəetmə Qoşmasını seçin

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project manager:
az: Layihə meneceri:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Provide a name for the project
az: Layihəyə ad verin

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
az: Adı:

[ctx: @item:inlistbox]
en: From File System
az: Fayl sistemindən

en: Could not create the directory: %1
az: Qovluq yaradıla bilmədi: %1

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
az: Bu layihəni yoxlamaq üçün doğru ad və ya mövcud olmayan bir qovluq göstərməlisiniz

en: You need to specify the source for your remote project
az: Uzaq layihə üçün aynağı göstərməniz lazımdır

en: You need to specify an empty folder as your project destination
az: Layihənin hədəfi kimi boş bir qovluq göstərməlisiniz

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Source:
az: Qaynaq:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
az: Hədəf

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Directory:
az: Kataloq:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, workingDir)
en: Select the directory to use...
az: İstifadə edəcəyiniz kataloqu seçin...

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sourceBox)
en: Source
az: Qaynaq

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, get)
en: Get
az: Alın

[ctx: launch mode]
en: Debug
az: Xəta sazlama

[ctx: launch mode]
en: Profile
az: Profil

[ctx: launch mode]
en: Execute
az: İcra edin

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
az: Cari başlatma tənzimləməsi "%1" rejimini dəstəkləmir.

[ctx: @action]
en: Configure Launches...
az: Başlatmanı tənzimləyin...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
az: Başlatmanı tənzimləmə dialoqunu açın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a dialog to setup new launch configurations, or to change the existing ones.
az: Yeni başlatma tənzimləməsini quracaq və ya mövcud olanı dəyişəcək dialoqu açır.

[ctx: @action]
en: Execute Launch
az: Başlatmanı icra edin

[ctx: @action Short text for 'Execute Launch' used in the toolbar]
en: Execute
az: İcra edin

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
az: Cari başlatmanı icra edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration.
az: Verilmiş cari aktiv başlatma tənzimləməsində hədəfi və ya proqramı icra edir.

[ctx: @action Short text for 'Debug Launch' used in the toolbar]
en: Debug
az: Xəta sazlama

[ctx: @action]
note: i18n("Profile Launch"), this); profileAction->setToolTip(i18nc("@info:tooltip", "Profile current launch")); profileAction->setWhatsThis(i18nc("@info:whatsthis", "Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Profiler.")); ac->addAction("run_profile", 
en: Stop All Jobs
az: Bütün işləri dayandırın

[ctx: @action Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
az: Hamısını dayandırın

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
az: Bütün hazırda işlək tapşırıqları dayandırın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
az: Bütün işlək tapşırıqların dayanmasını tələb edir.

[ctx: @action]
en: Stop
az: Dayandırın

[ctx: @action Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
az: Dayandırın

[ctx: @info:tooltip]
en: Menu allowing to stop individual jobs
az: Fərdi tapşırıqları dayandırmağa imkan verən menyu

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of jobs that can be stopped individually.
az: Fərdi olaraq dayandırıla bilən tapşırıqların siyahısı.

[ctx: @title:menu]
en: Current Launch Configuration
az: Cari başlatma tənzimləməsi

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
az: Cari başlatma tənzimləməsi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which launch configuration to run when run is invoked.
az: İlkin olaraq başladılacaq başlatma tənzimləməsini seçin.

[ctx: @item:inmenu]
en: <%1> Unnamed job
az: <%1>Adsız tapşırıq

en: New %1 Launcher
az: Yeni %1 başladıcı

[ctx: @title:menu]
en: %1 As...
az: %1 bu şəkildə...

en: Host System
az: Host sistemi

en: Allows to select a runtime
az: İcra olunma vaxtını seçməyə icazə verir

en: Runtime: %1
az: İcra vaxtı: %1

[ctx: @title:window]
en: Save Modified Files?
az: Dəyişdirilmiş fayllar saxlanılsın?

en: The following files have been modified. Save them?
az: Aşağıdakı fayllar dəyişsirildi. Onlar saxlanılsın?

[ctx: @action:button]
en: Save &None
az: Heç biri&ni saxlamamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all modifications
az: Bütün dəyişiklikləri ləğv edin

en: (no projects)
az: (layihə yoxdur)

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete session
az: Sesiyanı silin

[ctx: @title:window]
en: Pick a Session
az: Bir sessiya seçin

[ctx: @action:button]
en: Run
az: İşə salın

[ctx: @info:tooltip]
en: Active session.
    pid %1, app %2, host %3
az: Aktiv sessiya.
    pid %1, tətbiq %2, host %3

en: Running
az: İşləyir

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Session
az: Sessiya silinə bilmir

[ctx: @info]
en: <p>Cannot delete a locked session.
az: <p>Kilidlənmiş sessiya silinə bilmir.

[ctx: @info]
en: <p>The session <b>%1</b> is locked by %2 on %3 (PID %4).
az: <p>%3 üzərindəki <b>%1</b> sessiyası %2 tərəfindən kilidlənib (PİD %4)

[ctx: @info]
en: The session <b>%1</b> and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
az: <b>%1</b> sessiyası və bütün tərkibindəki ayarlar silinəcəkdir. Layihə olduğu kimi qalacaqdır. Davam etmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Session
az: Sessiyanı silin

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
az: Cari sessiya və tərkibindəki bütün ayarlar silinəcəkdir. Layihə olduğu kimi qalacaqdır. Davam etmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
az: Sessiyanın adını dəyişin

[ctx: @label:textbox]
en: New session name:
az: Sessiyanın yeni adı:

en: Session Manager
az: Sessiya meneceri

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
az: Yeni sessiyanı başladın

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new KDevelop instance with an empty session
az: Yeni KDevelop nümunəsini boş sessiya ilə başladın

[ctx: @action]
en: Rename Current Session...
az: Cari sessiyanın adını dəyişin...

[ctx: @action]
en: Delete Current Session...
az: Cari sessiyanı silin...

[ctx: @action]
en: Quit
az: Çıxış

en: Copy of %1
az: %1 kopyası

[ctx: @title:column]
en: Identity
az: Kimlik

[ctx: @title:column]
en: Contents
az: Tərkibləri

[ctx: @title:column]
en: State
az: Vəziyyət

[ctx: @title:column]
en: Name
az: Adı

[ctx: @label:textbox]
en: Filter:
az: Süzgəc:

en: Create New Session
az: Yeni sessiya yaradın

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) detected, making this one visible instead of starting a new one
az: İşlək %1 nümunısi (PİD: %2) aşkarlandı, Yenisini başlatmaq əvəzinə bu birini görünən etmək

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) is apparently hung
az: İşlək %1 nümunəsinin (PİD: %2) ilişdiyi görünür

[ctx: @info]
en: The given application did not respond to a DBUS call, it may have crashed or is hanging.
az: Verilmiş tətbiq DBUS çağırışına cavab vermədi, həmin tətbiq çöküb və ya ilişib.

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em>, already locked by %2 on %3 (PID %4).
az: <em>%1</em> sessiyası kilidlənməsi alınmadı, o, artıq %3 üzərində, %2 tərəfindən kilidlənib (PİD: %4).

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em> (lock-file unavailable).
az: <em>%1</em> sessiyasını kilidləmək alınmadı (kilid faylı əlçatmazdır).

[ctx: @info]
en: <p>Please, close the offending application instance or choose another session to launch.</p>
az: <p>Lütfən, problem yaradan tətbiq nümunəsini bağlayın və ya başlatmaq üçün başqa sessiyanı seçin.</p>

[ctx: @action:button]
en: Retry Startup
az: Başlatmanı təkrarlayın

[ctx: @action:button]
en: Choose Another Session
az: Başqa sessiyanı seçin

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
az: %1 sessiyasının kilidlənməsi alınmadı

[ctx: @info]
en: The session %1 is already active in another running instance.
az: %1 sessiyası artıq başqa işlək nümunədə aktivdir.

en: Analyzers
az: Təhlilçilər

en: Configure Analyzers
az: Təhlilçiləri tənzimləyin

en: Configure Background Parser
az: Arxa plan təhlilçisini tənzimləyin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: <p>Enables or disables the background parser.<br>If unsure, leave it enabled. Disabling the background parser will disable large parts of KDevelop's functionality.</p>
az: <p>Arxa plan təhlilçisini aktiv edir və ya söndürür.<br>Əmin olmadığınız halda aktiv saxlayın. Arxa plan təhlilçisinin söndürülməsi, Kdevelop funksionallığının böyük bir hissəsini söndürəcəkdir.</p>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: Enable Background Parser
az: Arxa plan təhlilçisini aktiv edin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_delay)
en: The time to wait before the document is re-analyzed when you edit it.
az: Sənədə düzəliş etdiyiniz zaman onun yenidən təhlil olunmasından əvvəl gözləmə vaxtı

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delay:
az: Müddət:

[ctx: @item:valuesuffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_delay)
en:  ms
az:  msan

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en: The maximum number of parallel instances the background parser uses. If unsure, select 1 or 2.
az: Arxa olan təhlilçisinin istifadə etdiyi paralel nümunələrin maksimum sayı. Əmin olmadığınız halda, 1 və ya 2 seçin.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum number of threads:
az: Axınların maksimum sayı:

[ctx: @item:valuesuffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en:  threads
az:  axınlar

en: Configure Documentation
az: Sənədləşməni tənzimləyin

en: No Source Formatter available
az: Qaynaq kodu formatlayıcısı əlçatan deyil

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPreview) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
az: Öncədən baxış:

en: Environment
az: Ətraf mühit

en: Configure Environment Variables
az: Dəyişkən mühitləri tənzimləyin

en: %1 (default profile)
az: %1 (ilkin profil)

[ctx: @title:column]
en: Variable
az: Dəyişkən

[ctx: @title:column]
en: Value
az: Dəyər

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter variable...
az: Dəyişəni daxil edin...

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Environment Profile
az: Yeni mühit profilinin adını daxil edin

[ctx: @title:window]
en: Batch Edit Mode
az: Toplu düzəliş rejimi

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment profile:
az: Ətraf mühit profili:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileButton)
en: Add profile...
az: Profil əlavə edin...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneProfileButton)
en: Clone profile...
az: Profili  təkrarını yaradın...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeProfileButton)
en: Remove profile
az: Profili silin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultProfileButton)
en: Set as default
az: İlkin olaraq təyin edin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeVariableButton)
en: Remove variable
az: Dəyişəni silin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, batchModeEditButton)
en: Batch edit mode
az: Toplu düzəliş rejimi

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  file |  files
az[0]: fayl
az[1]:  fayllar

en: Language Support
az: Dil dəstəyi

en: Configure Code-Completion and Semantic Highlighting
az: Kod-tamamlama və Semantik vurğulamanı tənzimləyin

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Code Completion
az: Kod tamamlama

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automaticInvocation)
en: If disabled, the code completion widget will never show automatically.
az: Əgər söndürülərsə, kod tamamlama vidjeti öz-özünə heç vaxt göstərilməyəcəkdir.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enable automatic invocation:
az: Öz-özünə çağırışı aktiv edin:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected codecompletion item.
az: Cari seçilmiş kodtamamlama elementi üçün əlavə informasiyanın göstərilib göstərilməyəcəyini seçin.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Additional information for current item:
az: Cari element üçün əlavə məlumat:

[ctx: info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showMultiLineSelectionInformation)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected code completion item.
az: Cari seçilmiş kod tamamlama elementi üçün əlavə informasiyanın göstərilib göstərilməyəcəyini seçin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: <p>The code completion UI has a minimal mode and a detailed mode.<br>Choose in what cases full code completion will be displayed.</p>
az: <p>Kod tamamlama istifadəçi interfeysində minimal və təfərrüatlı rejimlər var. <br>Tam kod tamamlamanın hansı halda göstəriləcəyini seçin.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Detailed completion:
az: Ətraflı tamamlama:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Never
az: Heç vaxt

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: When Invoked Manually
az: Əl ilə çağırıldığında

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Always
az: Həmişə

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Semantic Code Highlighting
az: Semantik kod vurğulama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, localColorizationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_localColorization)
en: <p>This setting decides about the intensity of colors for local variables, for example function arguments, variables and the like.</p>
az: <p>Bu ayar, yerli dəyişkənlər üçün rənglərin intensivliyini müəyyən edir, misal üçün, funksiya arqumentləri, dəyişənlər və bu kimi başqaları.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localColorizationLabel)
en: Local colorization intensity:
az: Yerli rəngləmə intensivliyi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_globalColorization) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: <p>This settings lets you change the intensity of globally accessible types, for example classes, methods, functions etc.</p>
az: <p>Bu ayar, qlobal əlçatan növlərin (məs., siniflər, üsullar, funksiyalar və s.) intensivliyini dəyişdirməyə imkan verir.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: Global colorization intensity:
az: Qlobal rənglənmə intensivliyi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightSemanticProblems)
en: <p>Highlight semantic problems, such as non-existent or inaccessible declarations.</p>
az: <p>Mövcud olmatyan və ya əlçatmaz açıqlamalar kimi semantik problemləri vurğulamaqş</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Highlight semantic problems:
az: Semantik problemləri vurğulamaq:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightProblematicLines)
en: <p>When enabled, lines with errors will get additionally highlighted and their positions get marked in the scrollbar.</p>
az: <p>Aktiv edildiyi zaman xətalar olan sətirlər əlavə olaraq vurğulanacaq və onların yeri sürüçdürmə çubuğunda işarələnəcəkdir.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Highlight problematic lines:
az: Problemli sətirləri vurğulamaq:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: <html><head/><body><p>Use bold font for declarations such as classes, functions, local variables, etc.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Siniflər, funksiyalar, yerli dəyişənlər və s. kimi bildirişlər üçün qalın şriftdən istifadə edin.</p></body></html>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: Bold font for declarations:
az: Bildirişlər üçün qalın şrift:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Problems shown as inline notes:
az: Sətrdaxili qeydlər kimi göstərilən problemlər:

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: None
az: Heç biri

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Errors
az: Xətalar

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Warnings and Errors
az: Xəbərdarlıqlar və Xətalar

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Hints, Warnings and Errors
az: İpucları, Xəbərdarlıqlar və Xətalar

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item
az: Bir tapşırıq elementini təmsil edən şərh yaradan sözlərin boşluqla ayrılmış siyahısı

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: TODO marker words:
az: Tapşırıq işarələyici sözlər:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_todoMarkerWords)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item.
az: Bir tapşırıq elementini təmsil edən şərh yaradan sözlərin boşluqla ayrılmış siyahısı.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Project Parsing
az: Layihənin təhlili

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_minFilesForSimplifiedParsing)
en: <p>When a project contains more files than this number, the project will be
    parsed in simplified mode, increasing the efficiency by gathering less information. Global code navigation and quickopen capabilities will be reduced.</p>
az: <p>Layihə layihə bu saydan çox fayllardan ibarət olarsa, layihə daha az məlimat toplayaraq effektliyi artırmaqla sadə rejimdə həll olunacaq. Bununla belə qlobal kod üzrə naviqasiya və sürətli açıla bilmə imkanları azalacadır.</p>

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum project size for simplified parsing:
az: Sadələşdirilmiş təhlil üçün minimum layihə ölçüsü:

[ctx: @title:group]
en: Core
az: Özək

[ctx: @title:group]
en: Project Management
az: Layihənin idarə edilməsi

[ctx: @title:group]
en: Version Control
az: Versiyaya nəzarət

[ctx: @title:group]
en: Utilities
az: Vasitələr

[ctx: @title:group]
en: Documentation
az: Sənədləşmə

[ctx: @title:group]
en: Language Support
az: Dil dəstəyi

[ctx: @title:group]
en: Debugging
az: Sazlama

[ctx: @title:group]
en: Testing
az: Sınaqdan keçirmə

[ctx: @title:group]
en: Analyzers
az: Təhlilçilər

[ctx: @title:group]
en: Runtimes
az: İşə düşmə vaxtı

[ctx: @title:group]
en: Other
az: Digər

en: Plugins
az: Qoşmalar

en: Configure Plugins
az: Qoşmaları tənzimləyin

note: i18n: ectx: label, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
az: Arxa planda dil dəstəyi ilə bütün layihə qaynaq kodunun həll edilməsini planlaşdırın

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
az: Əgər bu seçim təyin olunarsa, KDevelop, uyğun dil dəstəyi 
            ilə həlledilməsi üçün, cari yığılmış sistem tərəfindən tapılmış bütün qaynaq 
              kodlarını planlaşdıracaq.Bu variant tam dil dəstəyi təmin edir, lakin,
            bu yavaş ola bilər.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (projectsBaseDirectory), group (Project Manager)
en: Chooses the base directory where new projects are created.
az: Yeni layihələr yaradılmış əsas qovluğu seçir.

note: i18n: ectx: label, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: Save all open documents before building anything
az: Nəyi isə yığmamışdan öncə bütün açıq sənədləri saxlayın

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
az: Əgər bu seçim edilərsə, hər hansı yığılma başlamadan öncə bütün açıq sənədlər öz=özünə saxlanılacaqdır.

en: Projects
az: Layihələr

en: Configure Projects
az: Layihələri tənzimləyin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_projectsBaseDirectory)
en: Select the base directory where new projects are to be created
az: Yeni layihələr yaradılacaq əsas kataloqunu seçin

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Projects base directory:
az: Layihələrin əsas kataloqu:

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Parse all files in a project after the project has been opened
az: Layihə açəldıqdan sonra layihədəki bütün faylları təhlil etmək

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Schedule all project files for parsing
az: Bütün layihə fayllarını təhlil üçün planlaşdırmaq

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all modified documents when the "build" action is triggered
az: "Yığılma" əməli tətiklənən zaman bütün dəyişdirilmiş sənədlər saxlanılsın

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all documents before building
az: Yığılmadan öncə bütün sənədləri saxlayın

en: Runtimes
az: İşə düşmə vaxtı

en: Configure Runtimes
az: İşə düşmə vaxtını tənzimləyin

en: Source Formatter
az: Mənbə formatlayıcı

en: Configure Source Formatter
az: Mənbə formatlayıcını tənzimləyin

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
az: Əsas

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without Kate modeline.
az: Redaktorda abzas rejimini, Kate təlimatı olmadan, sənəddəki formatlama üsuluna uyğun olaraq yenidən müəyyən edir.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override Kate Indentation Mode
az: Kate abzas rejimini yenidən müəyyənləşdirin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
az: Kate təlimatını formatlanmış sənədin formatlanma üsuluna uyğun olaraq əlavə edin.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add Kate Modeline
az: Kate təlimatı əlavə edin

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting Styles
az: Formatlama üsulları

en: Templates
az: Şablonlar

en: Configure Templates
az: Şablonları tənzimləyin

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
az: Daha çox şablonlar alın

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadButton)
en: Load Template From File
az: Şablonu fayldan yükləmək

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, extractButton)
en: Clone Template
az: Şablonun təkrarını yaradın

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UiConfig)
en: User Interface
az: İstifaddəçi İnterfeysi

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Dock Window Behavior
az: Dok pəncərəsinin davranışı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom left corner is occupied by the dock at the left, or by the dock at the bottom.</p>
az: <p>Alt sol küncün, panelin sol tərəfini, yoxsa panelin aşağı tərəfini əhatə edib etmədiyinə nəzarət edir.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Bottom left corner occupied by:
az: Aşağı sol künc bununla əhatə olunub:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom right corner is occupied by the dock at the right, or by the dock at the bottom.</p>
az: <p>Alt sağ küncün, panelin sağ tərəfini, yoxsa panelin aşağı tərəfini əhatə edib etmədiyinə nəzarət edir.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Bottom right corner occupied by:
az: Aşağı sağ künc bununla əhatə olunub:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: Left Dock
az: Sol panel

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Bottom Dock
az: Alt panel

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Right Dock
az: Sağ panel

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tabbed Browsing
az: Vərəqlərdə baxış

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Controls whether to open new tabs next to the active one.
az: Aktiv bir vərəqin yanında yeni vərəqlərin açılıb açılmayacağına nəzarət edir.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Open new tab after current
az: Yeni vərəqi cari vərəqdən sonra açmaq

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: When enabled, plugins can group related files side by side.
    For example, a header file will be opened next to the implementation file.
az: Əktiv edildikdə, qoşmalar əlaqəli faylları yan-yana qruplaşdıracaq.
     Məsələn, başlıq faylı tətbiqetmə faylının yanında açılacaqdır.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: Arrange related documents side by side
az: Əlaqəli faylları yan-yana yerləşdirin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Enables or disables the display of the tab bar at the top of the editor window.
az: Redaktor pəncərəsinin yuxarısındakı vərəq çubuğunun göstərilməsini açır və ya söndürür.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Show tabs
az: Vərəqləri göstərmək

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Enables or disables the display of a close button in each tab in the tab bar at the top of the editor window.
az: Redaktor pəncərəsinin yuxarısındakı vərəq çubuğunda hər vərəqin "bağlamaq" düyməsinin göstərilməsini açır və ya söndürür.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Show close buttons on tabs
az: Vərəqdə "bağlamaq" düyməsini göstərmək

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Coloring
az: Rənglənmə

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: When enabled, tabs and other widgets are colored based on the project affiliation
az: Aktiv edildikdə vərəqlər və digər vidjetlər layihəyə uyğun olaraq rənglənir

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: Color widgets based on the project affiliation
az: Vidjetləri layihəyə uyğun olaraq rəngləmək

en: Configure User Interface
az: İstifadəçi İnterfeysini tənzimləyin

[ctx: @action]
en: &Reformat Source
az: Mənbəmi yenidən fo&rmatlayın

[ctx: @action]
en: Reformat Line
az: Sətiri yenidən formatlayın

[ctx: @action]
en: Reformat Files...
az: Faylları yenidən formatlayın...

[ctx: @info:tooltip]
en: Format file(s) using the configured source formatter(s)
az: Tənzimlənmiş mənbə formatlayıcı(lar)ından istifadə edərək fayl(lar)ı formatlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Formatting functionality using the configured source formatter(s).
az: Tənzimlənmiş mənbə formatlayıcı(lar)dan istifadə edilərək formatlama funksionallığı.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
az: <i>%1</i> (<b>%2</b>) istifadə edərək seçilmiş hissəni və ya faylı təkrar formatlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
az: Əgər heç nə seçilməyibsə seçilmiş mətni və ya bütöv faylı <i>%1</i> alətindən <b>%2</b> qaydası ilə istifadə etməklə təkrar formatlayın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
az: Cari sətiri <i>%1</i> (<b>%2</b>) istifadə edərək yenidən formatlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
az: Kursor altındakı sətirin mənbə formatlanması, <i>%1</i> aləti ilə <b>%2</b> üslubunda istifadə olunur.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using the configured source formatter
az: Tənzimlənmiş mənbə formatlamasından istifadə edərək seçilmiş hissəni və ya faylı yenidən formatlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using the configured source formatter.
az: Əgər heç nə seçilməmişsə, tənzimlənmiş mənbə formatlamasından istifadə edərək seçilmiş mətni və ya bütöv faylı yenidən formatlayın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using the configured source formatter
az: Cari sətiri tənzimlənmiş mənbə formatlamasından istifadə edərək yenidən formatlayın.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using the configured source formatter.
az: Kursor altındakı sətirin mənbə formatlanması, tənzimlənmiş mənbə formatlamasını istifadə edir.

[ctx: @title:window]
en: Reformat Files?
az: Fayllar yenidən formatlansın?

en: Reformat all files in the selected folder?
az: Seçilmiş qovluqdakı  bütün fayllar yenidən formatlansın?

[ctx: @action:button]
en: Reformat
az: Yenidən formatlayın

en: Reformatting
az: Yenidən formatlanma

en: Reformat Files
az: Faylları yenidən formatlayın

en: Reformatting one file | Reformatting %1 files
az[0]: Bir fayl yenidən formatlanır
az[1]: %1 fayl yenidən formatlanır

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
az: %1 üslubu həmçinin bu dillər üçün istifadə olunur:
    %2
    Onu silmək istədiyinizə əminsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Deleting Style
az: Üslubun silinməsi

en: New %1
az: Yeni %1

en: New Style
az: Yeni üslub

en: No language selected
az: Dil seçilməyib

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language:
az: Dil:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Formatter:
az: Formatlayıcı:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Style:
az: Üslub:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewStyle)
en: New
az: Yeni

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditStyle)
en: Edit...
az: Düzəliş edin...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete
az: Silin

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
az: Diskdəki "%1" faylı dəyişdirildi.
    
    Onun üzərinə yazmaq istəyirsinizə əminsiniz? (Xarici dəyişikliklər itiriləcəkdir).

[ctx: @title:window]
en: Document Externally Modified
az: Sənəd xarici proqramla dəyişdirilib

en:  Line: %1 Col: %2
az:  Sətir: %1 Süt: %2

[ctx: area]
en: Code
az: Kod

[ctx: area]
en: Debug
az: Xəta Sazlama

[ctx: area]
en: Review
az: Gözdən keçirin

[ctx: @title:window]
en: Select Tool View to Add
az: Əlavə ediləcək Alətlər panelini seçin

en: <b>Active Working Set</b>
az: <b>Aktiv İş dəsti</b>

en: <b>Working Set</b>
az: <b>İş dəsti</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this working set. The contained documents are not affected.
az: Bu iş dəstini silin. Tərkibindəki sənədlər olduğu kimi qalacaq

[ctx: @label]
en: Documents:
az: Sənədlər:

[ctx: @action:button]
en: Add All
az: Hamısını əlavə edin

[ctx: @info:tooltip]
en: Add all documents that are part of this working set to the currently active working set
az: Bu iş dəstinin bir hissəsi olan bütün sənədləri cari iş dəstinə əlavə edin

[ctx: @action:button]
en: Remove All
az: Hamısını silin

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove all documents that are part of this working set from the currently active working set
az: Bu iş dəstinin bir hissəsi olan bütün sənədləri cari iş dəstindən silin

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open and activate this document.
az: Bu sənədi açmaq və aktivləşdirmək üçün vurun.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this file from the current working set
az: Bu faylı cari iş dəstindən silin

[ctx: @info:tooltip]
en: Add this file to the current working set
az: Bu faylı cari iş dəstinə əlavə edin

[ctx: @action:button]
en: Stash
az: Saxlayın

[ctx: @action:button]
en: Load
az: Yükləyin

en: Line: 00000 Col: 000
az: Sətir: 00000 Süt: 000

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sorted list of opened documents
az: Açılmış sənədin çeşidlənmiş siyahısını göstərmək

[ctx: @info]
en: (Press Ctrl+Tab to switch)
az: (Dəyişmək üçün Ctrl+Tab basın)

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Filename
az: Fayl adını kopyalayın

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
az: Bağlamaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
az: Digərilərinin hamısını bağlayın

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
az: Hamısını bağlayın

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle '%1' tool view
az: '%1' panelini göstərmək/gizlətmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Right click to add new tool views.
az: Sağ kliklə yeni alət panelləri əlavə edin.

[ctx: @title:window]
en: %1 Toolbar
az: %1 AlətlərPaneli

[ctx: @title:menu]
en: Tool View Position
az: Alət paneli mövqeyi

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Left
az: Solda

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Bottom
az: Aşağıda

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Right
az: Sağda

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Detached
az: Ayrılmış

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Shortcut...
az: Qısayol təyin edin...

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this shortcut to trigger visibility of the tool view.
az: Alətlər panelini göstərmək üçün bu qısayoldan istifadə edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Tool View
az: Alət panelini silin

[ctx: @title:window]
en: Assign Shortcut For '%1' Tool View
az: '%1' Alət paneli üçün qısayolu təyin edin

[ctx: @option:check]
en: Concentration Mode
az: Cəmləşdirmə rejimi

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove most of the controls so you can focus on what matters
az: İdarəetmə elementlərinin çoxunu silin ki, ən vacib olanlara diqqət yetirəsiniz

[ctx: @option:check]
en: Show Left Dock
az: Sol paneli göstərmək

[ctx: @option:check]
en: Show Right Dock
az: Sağ paneli göstərmək

[ctx: @option:check]
en: Show Bottom Dock
az: Aşağı paneli göstərmək

[ctx: @action]
en: Focus Editor
az: Redaktora keçin

[ctx: @action]
en: Hide/Restore Docks
az: Panelləri gizlədin/bərpa edin

[ctx: @action]
en: Next Tool View
az: Növbəti Alət paneli

[ctx: @action]
en: Previous Tool View
az: Əvvəlki Alət paneli

[ctx: @title:menu]
en: Tool Views
az: Alət paneli

en: Left Button Bar
az: Sol düymə paneli

en: Right Button Bar
az: Sağ düymə paneli

en: Bottom Button Bar
az: Aşağı düymə paneli

[ctx: @action]
en: Close
az: Bağlamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
az: İsmarıcı bağlamaq

en: DUChain builder application
az: DUChain qurucu tətbiqi

en: file or directory
az: fayl və ya kataloq

en: Show warnings
az: Xəbərdarlıqları göstərmək

en: Show warnings and debug output
az: Xəbərdarlıqları və sazlama çıxışlarını göstərmək

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
az: Verilmiş fayla uyğun üst səviyyəli kontekstləri məcburi yeniləyin

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
az: Verilmiş fayla və tərkibindəki bütün fayllara uyğun üst səviyyəli kontekstləri məcburi yeniləyin

en: Number of threads to use
az: İstifadə ediləcək axınların sayı

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
az: Qurulacaq funksiyalar. Seçimlər: empty (boş), simplified-visible-declarations (sadələşdirilmiş-görünən-bildiriş), visible-declarations (default) (görünən-bildiriş (standart)), all-declarations (bütün-bildirişlər), all-declarations-and-uses (bütün-bildirişlər-və-istifadəsi), all-declarations-and-uses-and-AST (bütün-bildirişlər-və-istifadəsi-və-AST)

en: Print complete Definition-Use Chain on successful parse
az: Uğurlu təhlil zamanı, tam "müəyyənləşdirmə-istifadə" zəncirini çap etdirin

en: Print complete DUChain Definitions repository on successful parse
az: Uğurlu təhlil zamanı, tam DUChain müəyyənləşdirmələr saxlama yerini çap etdirin

en: Print complete DUChain PersistentSymbolTable repository on successful parse
az: Uğurlu təhlil zamanı, tam DUChain PersistentSymbolTable saxlama yerini çap etdirin

en: Number defining the maximum depth where declaration details are printed
az: maksimum hansı səviyyədə bildiriş təfərrüatlarının çap ediləcəyini müəyyənləşdirən say

en: Dump DUChain graph (in .dot format)
az: DUChain qrafikinin tökümü (.dot formatında)

en: Print problems encountered during parsing
az: Təhlil zamanı aşkar olunan problemləri çap etdirin

en: Recursively dump errors from imported contexts.
az: İdxal edilmiş kontekslərdən rekursiv töküm xətaları

[ctx: @title:column]
en: Profile
az: Profil

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default profile (currently: %1)
az: İlkin profili istifadə edin (cari: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
az: %1 (mövcud deyil)

en: Task aborted
az: Tapşırıq ləğv edildi

en: Run all tests in %1
az: %1 üzərində bütün testləri işə salın

en: You don't have write permissions for the following files; add write permissions for owner before saving?
az: Aşağıdakı fayllar üçün yazmaq icazəniz yoxdur; saxlamadan öncə sahibi üçün yazmaq icazəsi əlavə edilsin?

[ctx: @title:window]
en: Some Files are Write-Protected
az: Bəzi fayllar yazmılmadan qorunur

en: Failed adding write permissions for some files.
az: Bəzi fayllar üçün yazmaq icazəsi əlavə edilə bilmədi

[ctx: @title:window]
en: Failed Setting Permissions
az: Uğursuz ayar icazələri

en: Working Directory does not exist: %1
az: İş kataloqu mövcud deyil: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
az: İş kataloqu mütləq deyil: %1

en: Process '%1' exited with status %2
    %3
az: '%1' prosesi %2 statusu ilə çıxdı
    %3

en: Command finished with error %1.
az: Əmr, %1 xətası ilə sonlandı.

en: Command exited with value %1.
az: Əmr, %1 dəyəri ilə başa çatdı.

[ctx: @action:inmenu]
en: Branches...
az: Bölmələr...

[ctx: @title:window]
en: Branch Manager
az: Bölmələr meneceri

en: You must select a base branch from the list before creating a new branch.
az: Yeni bölmə yaratmadan öncə siyahıdan əsas bölməni seçməlisiniz.

[ctx: @title:window]
en: New Branch
az: Yeni bölmə

[ctx: @label:textbox]
en: Name of the new branch:
az: Yeni bölmənin adı:

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
az: "%1" bölməsi artıq mövcuddur.
    Lütfən, başqa ad seçin.

en: Already on branch "%1"
az: Artıq "%1" şöbəsində

en: Branch "%1" doesn't exists.
    Please, choose another name.
az: "%1" şöbəsi mövcud deyil.
    Lütfən, başqa ad seçin.

en: You must select a branch to merge into current one from the list.
az: Siyahıdakı cari biri ilə birləşdirmək üçün bölməni seçməlisiniz.

en: Could not create a patch for the current version.
az: Cari versiya üçün yol yaradıla bilmədi.

[ctx: @titlew:indow]
en: Unable to Retrieve Diff
az: Fərqləri almaq mümkün olmadı

en: There are no committed differences.
az: Ciddi fərqlər yoxdur.

[ctx: @title:window]
en: VCS Support
az: VCS dəstəyi

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newButton)
en: Creates new branch based on the selected branch
az: Seçilmiş bölməyə əsaslanan yeni bölmə yaradın

[ctx: @action:button new branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
az: Yeni

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: The same as git branch -D
az: git bölməsi -D ilə eyni

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton)
en: Rename
az: Asını dəyişin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, diffButton)
en: <p>Show changes between the current branch (or staging area, if not empty) and the last commit on the selected branch.</p>
az: <p>Cari bölmə (və ya boş deyilsə izləmə sahəsi) və seçilmiş bölmədəki son göndəriş arasındakı fərqi göstərmək.</p>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, diffButton)
en: Compare to Branch
az: Bölmə ilə müqayisə edin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout to the selected branch
az: Seçilmiş bölməyə alın

[ctx: @action:button checkout a version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout
az: Almaq

[ctx: @action:button merge a branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merge
az: Birləşdirmək

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUrl)
en: Source directory:
az: Mənbə kataloqu:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Commit message:
az: Göndəriş ismarıcı:

en: Branch "%1" already exists.
az: "%1" bölməsi artıq mövcuddur.

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
az: "%1" adını "%2" kimi dəyimək istədiyinizə əminsiniz?

en: Author:
az: Müəllif:

en: Date:
az: Tarix:

en: Commit message:
az: Göndəriş ismarıcı:

[ctx: @title:column]
en: Revision
az: Buraxılış

[ctx: @title:column]
en: Message
az: İsmarıc

[ctx: @title:column]
en: Author
az: Müəllif

[ctx: @title:column]
en: Date
az: Tarix

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
az: Əlavə edildi

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
az: Silindi

[ctx: @item file is conflicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
az: Ziddiyyətlər var

[ctx: @item version controlled file was modified]
en: Modified
az: Dəyişdirildi

[ctx: @item file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
az: Yenilənib

[ctx: @item file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
az: Bilinməyən

[ctx: @title:column]
en: Filename
az: Faylın adı

[ctx: @title:column]
en: Status
az: Vəziyyət

[ctx: @item]
en: Added
az: Əlavə edildi

[ctx: @item]
en: Deleted
az: Silindi

[ctx: @item]
en: Modified
az: Dəyişdirildi

[ctx: @item]
en: Copied
az: Kopyalandı

[ctx: @item]
en: Replaced
az: Əvəzləndi

[ctx: @title:column]
en: Location
az: Məkan

[ctx: @title:column]
en: Actions
az: Fəaliyyətlər

[ctx: @title:column]
en: Source Location
az: Mənbə yeri

[ctx: @title:column]
en: Source Revision
az: Mənbə buraxılışı

[ctx: @action:inmenu]
en: Commit...
az: Göndərin...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update
az: Yeniləyin

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
az: Əlavə edin

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Differences...
az: Fərqləri göstərin...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revert
az: Geri qaytarın

[ctx: @action:inmenu revision history]
en: History...
az: Tarixçə...

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation...
az: Şərh...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff...
az: Fərqləri göstərin...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff (All Files)...
az: Fərqləri göstərmək (Bütün fayllar)...

[ctx: @action:inmenu]
en: Push
az: Göndərin

[ctx: @action:inmenu]
en: Pull
az: Çıxarın

en: There are no differences.
az: Heç bir fərq yoxdur.

[ctx: @title:window]
en: Unable to Get Differences
az: Fərqləri almaq mümkün olmadı

[ctx: @title:window %1: path or URL, %2: name of a version control system]
en: %2 History (%1)
az: %2 tarixçə (%1)

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
az: Şərhlər göstərilə bilmədi, KTextEditor interfeysi çatışmır::Redaktor üçün AnnotationInterface.

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
az: Şərh verməyi icra etmək alınmadı, çünki sənəd tapılmadı və ya mətn sənədi tapılmadı:
    %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Revision Id
az: Buraxılış İD-ni kopyalayın

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the repository URL...
az: Saxlama yeri URL-nu daxil edin...

[ctx: @item age]
en: %1 year | %1 years
az[0]: %1 il
az[1]: %1 il

[ctx: @item age]
en: %1 month | %1 months
az[0]: %1 ay
az[1]: %1 ay

[ctx: @item age]
en: %1 day | %1 days
az[0]: %1 gün
az[1]: %1 gün

[ctx: @item age]
en: Today
az: Bugün

[ctx: By: commit author]
en: By: %1
az: %1 tərəfindən

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VcsCommitDialog)
en: Select Files to Commit
az: Göndərmək üçün faylları seçin

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commit files:
az: Göndəriş faylları:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveChk)
en: Recursive
az: Rekursiv

en: Old Messages
az: Köhnə ismarıclar

en: For more detailed information please see the Version Control tool view.
az: Daha çox ətraflı məlumat üçün Versiyaya Nəzarət alətlər panelinə baxın.

en: Unable to commit
az: Göndərmək mümkün deyil

[ctx: @title:window]
en: Commit Unsuccessful
az: Göndəriş uğursuz

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
az: Göndərin

en: <qt>Files will be committed:
    <ul>%1</ul>
    With message:
     <pre>%2</pre></qt>
az: <qt>Fayllar göndəriləcəkdir:
    <ul>%1</ul>
    İsmarıc ilə:
     <pre>%2</pre></qt>

[ctx: @title:window]
en: About to Commit to Repository
az: Saxlama yerinə göndərmək haqqında

[ctx: @label]
en: Difference between revision %1 and %2:
az: %1 və %2 buraxılışı arasındakı fərq:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, revLabel)
en: Difference between revisions:
az: Buraxılışlar arasındakı fərqlər:

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff to Previous Revision
az: Əvvəlki buraxılışı ilə fərqi

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff between Revisions
az: Buraxılışlar arasındakı fərq

[ctx: @title:window]
en: Difference To Previous
az: Əvvəlki ilə fərqi

[ctx: @title:window]
en: Difference between Revisions
az: Buraxılışlar arasındakı fərq
