kdevelop - en to bg translation catalogue (47 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
bg: Сесия

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
bg: &Проект

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
bg: &Навигация

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
bg: Код

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
bg: Пр&озорец

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
bg: Настройки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Code
bg: Код

en: Could not open %1
bg: Не може да се зареди %1

en: The KDevelop Integrated Development Environment
bg: КDevelop - Интегрирана среда за програмиране

en: GDB integration
bg: Интеграция с GDB

en: The KWrite authors
bg: Авторите на KWrite

en: Kate editor component
bg: Компонент за редактор Kate

en: Nokia Corporation/Qt Software
bg: Софтуер Qt на Nokia Corporation

en: Contributors to older versions:
bg: Сътрудници по старите версии:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
bg: Основна идея, базова архитектура, повечето от началния изходен код

en: KTabBar, bugfixes
bg: KTabBar, поправка на бъгове

en: Java & Objective C support
bg: Поддръжка за Java и Objective C

en: Debugger frontend
bg: Интерфейс на дебъгера

en: PHP support, context menu stuff
bg: Поддръжка на PHP, части от контекстното меню

en: KDE application templates
bg: Шаблони за приложения на KDE

en: Dist part, bash support, application templates
bg: Dist part, поддръжка на bash, шаблони за приложенията

en: Several components, htdig indexing
bg: Няколко компонента, индексиране с htdig

en: Help with KParts infrastructure
bg: Помощ с инфраструктурата на KParts

en: Ada support
bg: Поддръжка на езика Ada

en: QMake projectmanager
bg: Мениджър на проекти QMake

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
bg: Режими MDI, QEditor, отстраняване на бъгове

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
bg: PartExplorer, редизайн на CvsPart, пачове, отстраняване на бъгове

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
bg: Replace, Bookmarks, приставки FileList и CTags2. Важни подобрения и пачове

en: ClearCase support
bg: Поддръжка на ClearCase

en: Ruby support
bg: Поддръжка на езика Ruby

en: Fortran documentation
bg: Документация за Fortran

en: Doxygen wizard
bg: Съветник за Doxygen

en: Fileselector component
bg: Компонента Fileselector

en: C++ code completion, persistent class store
bg: Дописване на кода на C++, persistent class store

en: Patches
bg: Кръпка

en: Help with Perl support
bg: Помощ с поддръжката на Perl

en: Documentation index view
bg: Изглед на съдържанието на документацията

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
bg: Търсене из документацията, пачове за мениджъра на проекти qmake, подобрения по използваемостта, поправка на бъгове...

en: QMake project manager patches
bg: Пачове за мениджъра на проекти QMake

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
bg: Изчистване и отстраняване на бъгове в qEditor, AutoMake и много други неща

en: List available sessions and quit.
bg: Показване на наличните сесии и излизане.

en: Name: Opened Projects
bg: Име: Отворени проекти

en: [running]
bg: [в изпълнение]

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
bg: Вече съществува сесия с име %1. Използвайте опция "-s", за да я заредите.
